36 fałszywych lekarzy aresztowała w ostatnich dniach policja w Nepalu w ramach prowadzonego od kilku miesięcy śledztwa. Osoby te miały podrobione dyplomy i pracowały w renomowanych szpitalach, klinikach oraz szkołach medycznych. Władze starają się ustalić, czy wyrządzili oni krzywdę swoim pacjentom.

Fałszywi lekarze - Nepal

Przedstawiciel Centralnego Biura Śledczego (CIB) Dibesh Lohani powiedział w poniedziałek, że zatrzymań dokonano w ciągu ostatnich trzech dni na terenie całego kraju, w tym 15 w stolicy – Katmandu. Aresztowanym postawiono zarzut oszustwa, jeśli sąd uzna ich za winnych, grozi im do pięciu lat więzienia.

Aresztowani lekarze pracowali w najlepszych i najbardziej renomowanych szpitalach i klinikach. Według Lohaniego także wiele innych osób bez odpowiednich kwalifikacji może pracować jako lekarze w Nepalu, w związku z czym zapowiedział kontynuację operacji.

Szpital - Nepal

Ponad setka fałszywych lekarzy

Śledztwo trwa już od kilku miesięcy, pierwszych 17 lekarzy zostało zatrzymanych w lutym. Według wysokiego rangą przedstawiciela nepalskiego CIB, na którego powołuje się gazeta “Kathmandu Post”, w sumie ok. 900 lekarzy zostało objętych dochodzeniem, spośród których 109 okazało się posiadać sfałszowane dyplomy. Wszyscy mają zostać aresztowani w ciągu najbliższego tygodnia. Jednocześnie trwa dochodzenie mające ustalić, czy nepalscy fałszywi lekarze wyrządzili szkody swoim pacjentom. Śledczy opublikowali w tym celu nazwiska aresztowanych i czekają na zgłoszenia od obywateli.

 

Źródło: PAP, Kathmandu Post, E-Kantipur, tvn24

Polecane:

Dziś blisko ziemi przeleci planetoida o średnicy 8 metrów
Tegoroczna wiosna przyniosła rekordową liczbę tornad kategorii F5
Hiszpania - Na północy i w centrum śnieżyce, na południu powodzie
Francja - Ponad 10 tys. martwych ptaków znaleziono na plażach, giną z głodu i wycieńczenia spowodowa...
Bułgaria - Potężna eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe i zajmującym się utylizacj...
W czerwcu 2016 roku wyczerpią się zapasy leku Fav-Afrique, który jest antidotum na jad wielu węży, n...
Niemcy - Zaskakująca strategia koncernu w Europie, Volkswagen kwestionuje szkodliwość tlenku azotu e...
Hanford, USA - Zawaliła się część tunelu w największym składzie odpadów radioaktywnych, w kompleksie...
Wyrzuty plazmy z aktywnej plamy na zachodzie tarczy Słońca