W Niemczech gwałtownie wzrósł popyt na broń, którą można legalnie przechowywać w domu. Niemcy masowo zbroją się m.in. w pistolety hukowe, ale przybywa także chętnych do kupienia sobie broni ostrej. Skąd ten nagły wzrost zainteresowania? Problem dostaw dotyczy gazów pieprzowych, pistoletów hukowych, pałek teleskopowych, czyli materiałów dostępnych legalnie, służących do obrony osobistej.

RNPS IMAGES OF THE YEAR 2008 Hunter McConathy (C), 7, holds a hunting rifle with a short stock as his father Bryan (R) and Cabela's salesman Russ Duncan (L) watch him at the Cabela's store in Fort Worth, Texas June 26, 2008. Individual Americans have a right to own guns, the Supreme Court ruled on Thursday for the first time in history, striking down a strict gun control law in the U.S. capital. REUTERS/Jessica Rinaldi (UNITED STATES) Siedmioletni McConathy trzyma broñ myœliwsk¹ w sklepie,

Foto: REUTERS/Jessica Rinaldi

 Wzrost sprzedaży broni różnego rodzaju odnotowano na terenie całych Niemiec. Od września tego roku wiele sklepów oferujących tego typu asortyment znacznie zwiększyło swoje obroty.
– Mam już problem z dostawami gazów pieprzowych, pistoletów hukowych, pałek teleskopowych. Wszystkie legalne i dostępne dla każdego w Niemczech rodzaje broni są po prostu wykupywane – mówi właściciel jednego ze sklepów z bronią.
„Nie chcemy tutaj Ameryki” Dodaje, że nie brakuje także zainteresowanych kupnem broni ostrej i wymienia, że wśród kupujących są wszyscy: od profesorów po emerytów. Jak tłumaczy, główną motywacją jego klientów jest strach.
Niektórzy łączą te obawy z ostatnimi zamachami terrorystycznymi w Paryżu, jednak Niemcy mieszkający w pobliżu granicy z Czechami i Polską boją się przede wszystkim włamywaczy. Jeszcze inni gwałtowny wzrost zainteresowania bronią wiążą z napływem fali uchodźców do Niemiec.
– To nie jest dobra tendencja. Większość ludzi po prostu nie wie, jak używać broni. Zapewnienie bezpieczeństwa to zadanie dla policji. Nie chcemy tutaj Ameryki – przekonuje Hagen Husgen, jeden z funkcjonariuszy policji w Saksonii.
Tagi: Niemcy, broń, broń palna, hukowa, odstraszająca, nieśmiercionośna, obronna, pałki, gazy, pieprzowe, materiały obronne, obrona osobista
Źródło: tvn24.pl

Polecane:

Secure World Foundation chce stworzyć międzynarodowy system ostrzegania na wypadek armagedonu
Kolumbia i Ekwador - W Andach odkryto nowe zwierzę, przypomina skrzyżowanie domowego kota z pluszowy...
Planetoida o średnicy 60 km z niewiadomych przyczyn krąży po orbicie Urana
W ciągu ostatnich dziesięciu lat odnotowano 20 tysięcy przypadków dżumy, ponad 1.5 tysiąca osób zmar...
USA - 21 ton złota warte miliard dolarów zostanie wydobyte z wraku statku, który w 1857 roku zatonął...
Międzynarodowa Stacja Komiczna na tle Księżyca
U danio pręgowanego wykryto 90 procent genomu podobnego do ludzkiego
Puerto Vallarta, Meksyk - Nurkowie spotkali ogromną meduzę w pobliżu plaży Majahuitas
Ze Słońca oderwała się duża ilość plazmy i poleciała w naszym kierunku, za kilka dni może zahaczyć m...