Pogoda w sobotę dała się we znaki mieszkańcom Holandii i Niemiec. Zmarła jedna osoba, są też ranni. Porywy wiatru dochodziły do 121 km/h, co według niektórych źródeł jest najsilniejszym wiatrem w lecie od 1901 roku.

Niemcy i Holandia - Przez nawałnice zginął człowiek -3

Wskutek nawałnic, które przetoczyły się przez zachodnią Europę 25 lipca, zmarła jedna osoba. Ofiarą jest Holender, który postanowił przeczekać burze w samochodzie. Mężczyzna zginął po tym, jak na jego auto zwaliło się drzewo. Do wypadku doszło w okolicy hotelu Bilderberg w  miejscowości Wolfheze, koło Arnhem.

Niemcy i Holandia - Przez nawałnice zginął człowiek -1

Rekordowy wiatr?

Ponadto w Amsterdamie, Apeldoorn i Rotterdamie parę osób zostało rannych. Prędkość wiatru w Holandii w sobotę dochodziła do 110 km/h. Największe porywy, jakie zanotowano, to 121 km/h. Taką wartość wskazały anemometry w portowej miejscowości Ijmuiden w północnej Holandii. Portal pogodowy Weeronline twierdzi, że były to największe porywy wiatru zarejestrowane w lecie od 1901 roku.

2015-07-25 15:30:00 LEIDEN - Brandweermannen snoeien takken van een boom die op een auto gewaaid is op de Haagweg in Leiden. Volgens het KNMI is de storm die over Nederland raast de eerste zware zomerstorm sinds 12 augustus 1914, en de zwaarste sinds werd begonnen met metingen in 1901. ANP AS MEDIA

Utrudnienia w stolicy

W Amsterdamie dwie osoby zostały ranne, po tym jak na samochód w którym przesiadywali, zawaliło się drzewo. Kierowca stracił przytomność, pomogli mu ratownicy. Ponadto w stolicy Holandii zanotowano setki zniszczeń, a służby miejskie nieustannie były wzywane do kolejnych interwencji.

 

95 km/h w Niemczech

Tymczasem w Dortmundzie w Niemczech z powodu gwałtownej nawałnicy odwołano muzyczny festiwal „Juicybeats”. Prędkość porywów wiatru w kraju dochodziła w sobotę do blisko 95 km/h.

Synoptycy z accuweather.com przewidują, że deszczowa aura w Europie zachodniej utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

 

Źródło: ENEX, weather.com, accuweather.com, tvnmeteo

Polecane:

Nepal - Nagła i potężna powódź, 13 zabitych, dziesiątki zaginionych [Video]
Hiszpania - Budują wysoki na 650 metrów wieżowiec, a zapomnieli o windzie
NASA i ESA - W najbardziej sterylnych pomieszczeniach na ziemi wykryto mikroby, tam nie powinna prze...
Włochy - Dwudziestu naukowców przez dwa lata rozszyfrowywało kod DNA kawy arabskiej
Rosja - Naukowcy zastanawiają się, co spowodowało powstanie ogromnych kraterów na Syberii
Europa - Apple może zapłacić ogromną karę w wysokości 13 mld euro, Irlandia nielegalne przyznała kor...
W ciągu najbliższych 36 godzin może wystąpić silne trzęsienie ziemi
Wkrótce wystąpią kolejne cykle magnetyczne o których już pisałem, może wzrosnąć aktywność sejsmiczna...
Dania - Ogromna turbina wiatrowa pobiła rekord generowania mocy, w ciągu doby 216 MWh