Pogoda w sobotę dała się we znaki mieszkańcom Holandii i Niemiec. Zmarła jedna osoba, są też ranni. Porywy wiatru dochodziły do 121 km/h, co według niektórych źródeł jest najsilniejszym wiatrem w lecie od 1901 roku.

Niemcy i Holandia - Przez nawałnice zginął człowiek -3

Wskutek nawałnic, które przetoczyły się przez zachodnią Europę 25 lipca, zmarła jedna osoba. Ofiarą jest Holender, który postanowił przeczekać burze w samochodzie. Mężczyzna zginął po tym, jak na jego auto zwaliło się drzewo. Do wypadku doszło w okolicy hotelu Bilderberg w  miejscowości Wolfheze, koło Arnhem.

Niemcy i Holandia - Przez nawałnice zginął człowiek -1

Rekordowy wiatr?

Ponadto w Amsterdamie, Apeldoorn i Rotterdamie parę osób zostało rannych. Prędkość wiatru w Holandii w sobotę dochodziła do 110 km/h. Największe porywy, jakie zanotowano, to 121 km/h. Taką wartość wskazały anemometry w portowej miejscowości Ijmuiden w północnej Holandii. Portal pogodowy Weeronline twierdzi, że były to największe porywy wiatru zarejestrowane w lecie od 1901 roku.

2015-07-25 15:30:00 LEIDEN - Brandweermannen snoeien takken van een boom die op een auto gewaaid is op de Haagweg in Leiden. Volgens het KNMI is de storm die over Nederland raast de eerste zware zomerstorm sinds 12 augustus 1914, en de zwaarste sinds werd begonnen met metingen in 1901. ANP AS MEDIA

Utrudnienia w stolicy

W Amsterdamie dwie osoby zostały ranne, po tym jak na samochód w którym przesiadywali, zawaliło się drzewo. Kierowca stracił przytomność, pomogli mu ratownicy. Ponadto w stolicy Holandii zanotowano setki zniszczeń, a służby miejskie nieustannie były wzywane do kolejnych interwencji.

 

95 km/h w Niemczech

Tymczasem w Dortmundzie w Niemczech z powodu gwałtownej nawałnicy odwołano muzyczny festiwal “Juicybeats”. Prędkość porywów wiatru w kraju dochodziła w sobotę do blisko 95 km/h.

Synoptycy z accuweather.com przewidują, że deszczowa aura w Europie zachodniej utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

 

Źródło: ENEX, weather.com, accuweather.com, tvnmeteo

Polecane:

Włochy, Francja - Katastrofalne skutki powodzi w Europie, zginęło prawie 30 osób, tysiące ewakuowany...
Belgia - 4 osoby zginęły, 123 ranne w strzelaninie w Liege na wschodzie Belgii
Bułgaria - Białko ścina się nawet w cieniu, rekordowe 43 st.C.
Filipiny - Co najmniej 10 tysięcy ofiar tajfunu Haiyan, miasta zrównane z ziemią, zniszczenia sięgaj...
Prawdopodobnie zbliża się rewolucja w stomatologii, dzięki komórkom macierzystym znajdującym się w m...
UK - W 2014 roku odnotowano rekordową liczbę spraw i wyroków w związku z przemocą wobec kobiet
Rzym, Włochy - Wypełniona rzeźbami i freskami komnata z czasów Cesarstwa Rzymskiego znaleziona podcz...
Francja - Ogromne protesty przeciwko reformie prawa pracy, na ulicach nawet pół miliona osób, 24 pol...
Europejski Bank Centralny wycofa z obiegu banknot o nominale 500 euro, powodem ma być finansowanie t...