27-letni Syryjczyk, który dwa lata temu przyjechał do Niemiec, był sprawcą wieczornego zamachu bombowego w Ansbach. Terrorysta zginął na miejscu. 12 osób zostało rannych. Kilka godzin wcześniej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii, 21-letni uchodźca z Syrii zabił maczetą kobietę. W niedzielę wieczorem polskie MSZ potwierdził, że ofiara była Polka.

Niemcy - Psychicznie chory Syryjczyk zdetonował ładunek wybuchowy w Ansbach

Syryjczyk, który zaatakował  w Ansbach – według szefa MSW Bawarii Joachima Herrmana – rok temu złożył wniosek o azyl. Został on jednak odrzucony. W przeszłości dwukrotnie mężczyzna próbował się zabić. Był leczony w klinice psychiatrycznej.

Zdaniem Joachima Herrmana, nie można wykluczyć, że Syryjczyk miał powiązania z islamskim terroryzmem, ale – jak zaznaczył – jest to tylko jeden z wątków śledztwa. Dopiero po zbadaniu ewentualnych związków będzie można ostatecznie ustalić, czy był to akt islamskiego terroru – tłumaczył minister.

27-latek, który przyniósł ładunek wybuchowy w plecaku, zdetonował go, w momencie, kiedy odmówiono mu wejścia na festiwal muzyczny odbywający się w Ansbach – informuje portal Nordbayern.de. Ranni w eksplozji to klienci pobliskiej restauracji. Stan trzech osób jest ciężki.

Minister Joachim Herrman powiedział, że według pierwszych ocen moc ładunku, który Syryjczyk chciał zdetonować na festiwalu, była na tyle duża, że mogła spowodować śmierć sporej grupy ludzi.

Do eksplozji doszło zaledwie w kilka godzin po niedzielnym zabójstwie Polki w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Dwa dni temu, również w Bawarii, doszło do strzelaniny w Monachium. 18-letni mężczyzna zastrzelił dziewięć osób, ranił 35, a potem popełnił samobójstwo.

 

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Szwecja - Pobity rekord niskiej temperatury dla czerwca z 1928 roku, w Sztokholmie w dzień zaledwie ...
W sobotę będzie silna burza geomagnetyczna po ostatnim rozbłysku klasy X1.4
Dziś jest maksimum roju Perseidów, będzie spadać nawet 100 "gwiazd" w ciągu minuty
Chaos komunikacyjny w Europie
Po ostatniej burzy geomagnetycznej zorze polarne były widoczne w Wielkiej Brytanii
Islandia zaprasza turystów do zwiedzania uśpionego wulkanu Thrihnukagigur, ostatnia erupcja miała mi...
NASA - Z najnowszych badań wynika, że nasza cywilizacja chyli się ku upadkowi, wszystko przez nadmie...
W atmosferze nad oceanem spalił się statek zaopatrzeniowy Europejskiej Agencji Kosmicznej kończąc ty...
Piękne, a zarazem niebezpieczne dla ekosystemu sezonowe zjawisko kwitnienia planktonu, w ciągu dnia ...