Niemal 200 osób przebywających na statku wycieczkowym pływającym po Renie zostało objętych ścisłą kwarantanną. Nikt nie może zejść z pokładu, po tym jak około 60 osób poważnie zachorowało i dostało silnych wymiotów oraz biegunki.

Statek wycieczkowy Bellriva stoi zacumowany w Wiesbaden. Nie może się do niego zbliżać nikt bez specjalnego stroju ochronnego. Na pokład wchodzą jedynie lekarze, którzy pomagają chorym.

Kłopotliwa epidemia

Statek płynął w górę Renu z Holandii. Na pokładzie jest 145 pasażerów i 42 członków załogi. Ostatni raz ludzie schodzili z niego w piątek, celem udania się na przedświateczny festyn.

Kilka godzin po powrocie na pokład, kilka osób zachorowało i zaczęło silnie wymiotować, oraz mieć biegunkę. W ciągu kilku godzin, w sobotę wczesnym ranem, chorych było już 30, a po kilku kolejnych godzinach już 60.

Wezwani na pokład lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie doszło do epidemii Kaliciwirusa. Postanowiono nie ryzykować rozprzestrzenienia się choroby i objęto cały statek kwarantanną. Na pokład wchodzą jedynie medycy ubrani w specjalne kombinezony ochronne.

Przypadłość, która przytrafiła się pasażerom i załodze statku nie jest niebezpieczna dla życia. Po kilku dniach ostrego zapalenia żołądka oraz jelit, które objawiają się właśnie wymiotami i biegunką, wszystko powinno wrócić do normy. Najbardziej cierpiącym lekarze aplikują kroplówki, celem uniknięcia skrajnego odwodnienia.

 

Źródło: thelocal.de, tvn24

Polecane:

Czechy - Marihuana będzie legalna w celach leczniczych
Prawdopodobnie będzie przełom w leczeniu choroby Alzheimera, beksaroten wypłukuje z mózgu szkodliwe ...
Francja - Ekipa neurologów zidentyfikowała rejon mózgu, który wytwarza "głosy znikąd"
Fabryka gwiazd z czasów, gdy Wszechświat miał zaledwie 880 mln lat
Rosja - Po 54 latach obudził się na Kamczatce wulkan Zhupanovsky, znajduje się 70 km od Pietropawłow...
Stworzono preparat o dużej skuteczności do usuwania z organizmu radioaktywnego cezu-137
Hiszpania - Silny wstrząs sejsmiczny odczuwalny w Madrycie, magnituda 5.2
Belgia - Chcą wybudować wyspę energetyczną, będą turbiny wiatrowe i "wodny magazyn" energi...
USA - Niepokojąca wśród nastolatków tendencja spożywania nasion roślin ogrodowych w celu osiągnięcia...