Niemal 200 osób przebywających na statku wycieczkowym pływającym po Renie zostało objętych ścisłą kwarantanną. Nikt nie może zejść z pokładu, po tym jak około 60 osób poważnie zachorowało i dostało silnych wymiotów oraz biegunki.

Statek wycieczkowy Bellriva stoi zacumowany w Wiesbaden. Nie może się do niego zbliżać nikt bez specjalnego stroju ochronnego. Na pokład wchodzą jedynie lekarze, którzy pomagają chorym.

Kłopotliwa epidemia

Statek płynął w górę Renu z Holandii. Na pokładzie jest 145 pasażerów i 42 członków załogi. Ostatni raz ludzie schodzili z niego w piątek, celem udania się na przedświateczny festyn.

Kilka godzin po powrocie na pokład, kilka osób zachorowało i zaczęło silnie wymiotować, oraz mieć biegunkę. W ciągu kilku godzin, w sobotę wczesnym ranem, chorych było już 30, a po kilku kolejnych godzinach już 60.

Wezwani na pokład lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie doszło do epidemii Kaliciwirusa. Postanowiono nie ryzykować rozprzestrzenienia się choroby i objęto cały statek kwarantanną. Na pokład wchodzą jedynie medycy ubrani w specjalne kombinezony ochronne.

Przypadłość, która przytrafiła się pasażerom i załodze statku nie jest niebezpieczna dla życia. Po kilku dniach ostrego zapalenia żołądka oraz jelit, które objawiają się właśnie wymiotami i biegunką, wszystko powinno wrócić do normy. Najbardziej cierpiącym lekarze aplikują kroplówki, celem uniknięcia skrajnego odwodnienia.

 

Źródło: thelocal.de, tvn24

Polecane:

Nad Europą Środkową przejdą burze - Czerwony alert w Austrii, Słowacji i na Węgrzech
UK - Nagła powódź na skutek obfitych opadów, które przeszły nad zachodnią i środkową Walią
Japonia - Duża erupcja wulkanu Sakurajima, środki piroklastyczne poleciały na 3.6 km do góry
Rumunia - Załamanie pogody, deszcz, silny wiatr i fale na 7 metrów wysokości
Włochy - Na terenie wykopalisk w Pompejach na południu kraju ukradziono fragment starożytnego fresku
Korea Południowa - Wirus MERS zabił już 4 osoby, kwarantannie poddano 1600 osób
Pass Christian, USA - Kolejny martwy delfin w Zatoce Meksykańskiej, od początku 2016 roku znaleziono...
Indonezja - Ziemia zatrzęsła się na Sumatrze, magnituda 6.4
Opracowano klej chirurgiczny MeTro, który jest wyjątkowo elastyczny i zamyka rany w zaledwie 60 seku...