Silne wiatry szalejące w sobotę nad Niemcami doprowadziły do poważnych zakłóceń w komunikacji kolejowej i drogowej, licznych wypadków oraz podtopień. Słupek rtęci w Bawarii przekroczył 20 stopni Celsjusza, co jest rekordem ciepła w styczniu od ponad 100 lat.

Niemcy - Rekord ciepła

Największe problemy komunikacyjne wystąpiły na północy i południu kraju.- W sobotę Hamburg był w zasadzie odcięty od komunikacji dalekobieżnej – powiedziała agencji dpa rzeczniczka niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB). Połączenia z Hanowerem, Bremą, Berlinem i Dortmundem zostały zawieszone do odwołania. Przyczyną paraliżu były wyrwane przez wiatr drzewa, które zablokowały tory. 

Wykoleił się pociąg

Trudna sytuacja panowała także w Zagłębiu Ruhry na zachodzie Niemiec. W Berlinie wichura sparaliżowała ruch szybkiej kolei miejskiej, S-Bahn. Jeden z pociągów wjechał na leżące na torach drzewo i wykoleił się. W innej części stolicy Niemiec na tory upadło rusztowanie. Wiatr zerwał też kilka dachów.

 

Paraliż drogowy

Silny wiatr dawał się we znaki kierowcom samochodów, spychając pojazdy do rowów. Na terenie landu Saksonia-Anhalt podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę. W Brandenburgii padające drzewo zraniło przechodnia. 56-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala. W okolicach Poczdamu pień drzewa przygniótł samochód raniąc trzech pasażerów.

 

Padł rekord ciepła

W południowej Bawarii, w Berchtesgadener Land, słupek rtęci w sobotę przekroczył 20 stopni C. To najwyższa zmierzona temperatura w styczniu od ponad 100 lat, kiedy rozpoczęto pomiary. Wskutek odwilży wzrósł poziom wody w rzekach na południu kraju.

Polecane:

Po 50 latach wulkan w archipelagu wysp Tristan da Cunha szykuje się do erupcji
Stworzono preparat o dużej skuteczności do usuwania z organizmu radioaktywnego cezu-137
Korea Północna przez kilka godzin odcięta była od internetu, przyczyna nieznana
Hiszpania - Wydano ostrzeżenie przed śnieżycami, lawinami, porywistym wiatrem i falami dochodzącymi ...
Na Ganimedesie, jednym z księżyców Jowisza znajduje się potężny ocean ze słoną wodą, której może być...
Od września atakowani jesteśmy rekordową ilością spamu, a to dopiero początek
Od początku 2016 roku zginęło lub zaginęło prawie 3.7 tysiąca uchodźców
Kosmiczna wycieczka na pokładzie statku SpaceShip Two staje się rzeczywistością, za 250 tysięcy dola...
Potężne powodzie w Japonii, w ciągu 40 godzin spadło 160 procent średnich opadów dla całego lipca