Wrony z Nowej Kaledonii potrafią rozwiązywać logiczne zagadki, czy też budować własne narzędzia. Ostatnio naukowcy zauważyli, że ptaki te używają tych narzędzi do przenoszenia pożywienia i innych rzeczy. Jakie jeszcze umiejętności posiadły ptaki z rodziny krukowatych?

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -1

Nowa Kaledonia to piękne francuskie terytorium zamorskie w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w Melanezji, leżące 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii. Obszar słynie również z wron, które swoją inteligencją dorównują 7- latkom.

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -2

Co potrafią wrony?

Wrony z Nowej Kaledonii potrafią budować własne narzędzia, których, jak ostatnio zauważyli naukowcy, używają do przenoszenia pokarmu i innych przedmiotów. To ponoć pierwsze takie zachowanie zaobserwowane w świecie ptaków. Świadczy to o prowadzeniu eksperymentów i poszukiwaniu nowych rozwiązań przez te nad wyraz rozwinięte ptaki, a także pokazuje, iż dostrzegają one różnice w fizycznych cechach przedmiotów, a potem odpowiednio je wykorzystują oraz pojmują ciąg przyczynowo-skutkowy.
Zwierzęta te żyją w niewoli. Naukowcy są zatem ciekawi, czy będą się one tak samo zachowywać na wolności i w jaki sposób wykorzystają one te umiejętności w naturalnym środowisku.

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -3

Zaskakujące umiejętności

Ptaki z rodziny krukowatych od zawsze słynęły z nieprzeciętnej inteligencji. Amerykańskie dzikie wrony gdy zobaczą innych swoich przedstawicieli martwych, wiedzą, że mogą spodziewać się niebezpieczeństwa. Sójki chowają zgromadzoną żywność w 200 miejscach (i potrafią je zapamiętać), uważając przy tym, aby nikt ich nie obserwował.

Zobacz niesamowite zdjęcia wrony i w jaki sposób ona wykorzystała swoją inteligencję.Fotograf podczas fotograficznej wyprawy, na której zamierzał uchwycić w swoim obiektywie polującego orła, był świadkiem niezwykłego zdarzenia. Na plecach lecącego drapieżnika usiadła wrona.

Źródło: nymag.com, tvnmeteo
crows, New Caledonia

Polecane:

Zjawisko pogodowe La Niña słabnie, mogą zakończyć się powodzie w Australii
Nowe testy i terapia pomogły odbudować się nerwom w rdzeniu kręgowym
Francja - Producenci żywności teraz już muszą zgłaszać wszystkie dyskretnie dodawane substancje w po...
1200 lat świetlnych od nas znaleziono 2 planety podobne do Ziemi, krążące wokół gwiazdy jak Słońce, ...
Na Wschodnim Pacyfiku powstał potężny huragan, Amanda to najsilniejszy cyklon tropikalny, który utwo...
Japonia - Naukowcy obawiają się erupcji potężnego wulkanu Fuji, który znajduje się blisko Tokio
Polska - W drugiej połowie 2015 roku polskie służby celne i skarbowe chciały uzyskać informacje od f...
Śnieg i ogromne ulewy w Afryce Południowej, miejscami spadło aż 315 l/mkw deszczu, co stanowi jedną ...
Niezwykłe zjawisko nad Europą widoczne z satelity, zorza polarna podświetliła chmury od góry