Wrony z Nowej Kaledonii potrafią rozwiązywać logiczne zagadki, czy też budować własne narzędzia. Ostatnio naukowcy zauważyli, że ptaki te używają tych narzędzi do przenoszenia pożywienia i innych rzeczy. Jakie jeszcze umiejętności posiadły ptaki z rodziny krukowatych?

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -1

Nowa Kaledonia to piękne francuskie terytorium zamorskie w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w Melanezji, leżące 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii. Obszar słynie również z wron, które swoją inteligencją dorównują 7- latkom.

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -2

Co potrafią wrony?

Wrony z Nowej Kaledonii potrafią budować własne narzędzia, których, jak ostatnio zauważyli naukowcy, używają do przenoszenia pokarmu i innych przedmiotów. To ponoć pierwsze takie zachowanie zaobserwowane w świecie ptaków. Świadczy to o prowadzeniu eksperymentów i poszukiwaniu nowych rozwiązań przez te nad wyraz rozwinięte ptaki, a także pokazuje, iż dostrzegają one różnice w fizycznych cechach przedmiotów, a potem odpowiednio je wykorzystują oraz pojmują ciąg przyczynowo-skutkowy.
Zwierzęta te żyją w niewoli. Naukowcy są zatem ciekawi, czy będą się one tak samo zachowywać na wolności i w jaki sposób wykorzystają one te umiejętności w naturalnym środowisku.

Niezwykle inteligentne wrony z Nowej Kaledonii -3

Zaskakujące umiejętności

Ptaki z rodziny krukowatych od zawsze słynęły z nieprzeciętnej inteligencji. Amerykańskie dzikie wrony gdy zobaczą innych swoich przedstawicieli martwych, wiedzą, że mogą spodziewać się niebezpieczeństwa. Sójki chowają zgromadzoną żywność w 200 miejscach (i potrafią je zapamiętać), uważając przy tym, aby nikt ich nie obserwował.

Zobacz niesamowite zdjęcia wrony i w jaki sposób ona wykorzystała swoją inteligencję.Fotograf podczas fotograficznej wyprawy, na której zamierzał uchwycić w swoim obiektywie polującego orła, był świadkiem niezwykłego zdarzenia. Na plecach lecącego drapieżnika usiadła wrona.

Źródło: nymag.com, tvnmeteo
crows, New Caledonia

Polecane:

USA - bilans ostatnich dni to prawie 300 tornad i 230 osób zabitych
Włochy - Najstarsze znane tabletki mają około 2 tys. lat i prawdopodobnie służyły do leczenia infekc...
Ogromne skupisko śmieci na Pacyfiku, trzy razy większe od terenu Wielkiej Brytanii kieruje się na wy...
Indie i Pakistan - Deszcze monsunowe zabiły już co najmniej 420 osób, najgorsza powódź od 50 lat
Chiny - Kobieta przez 24 lata żyła normalnie bez móżdżku
Być może wkrótce będzie można zdiagnozować depresję poprzez analizę markerów we krwi
Peru - Po czterech miesiącach przerwy, znów uaktywnił się wulkan Ubinas
Egipt - Szokujący wyrok sądu, 4-latek skazany został na dożywocie za przestępstwa popełnione w wieku...
Problemy z Galaxy Note 7 będą kosztowały firmę Samsung co najmniej 5.3 mld dolarów