Policja w Nigerii odkryła na południowym wschodzie kraju nową nielegalną „fabrykę dzieci” i uwolniła 16 ciężarnych nastolatek, które miały urodzić dzieci na sprzedaż – poinformowała w środę rzeczniczka policji w stanie Imo.

Policjanci uwolnili dziewczęta w wieku od 16 do 19 lat, w różnych stadiach ciąży. Dziewczęta według rzeczniczki powiedziały, że za urodzenie dziecka na sprzedaż oferowano im 100 tys. nairów (466 euro).

Jak powiedziała Joy Elomoko, policja po zebraniu informacji wywiadowczych przeprowadziła nagłą inspekcję domu w Owerri, stolicy stanu Imo, i aresztowała właściciela. W domu znaleziono również niezarejestrowaną broń automatyczną. Właściciel domu twierdził, że jest to siedziba pozarządowej organizacji promującej prawa kobiet i dzieci.

 

Wszczęto także dochodzenie w sprawie zniknięcia dziecka w tym nielegalnym „pensjonacie”. Rzeczniczka wyraziła przypuszczenie, że zostało ono sprzedane do celów rytualnych czarnej magii.

„Fabryki dzieci”

W Afryce handel ludźmi jest rozpowszechniony; często kupowane są dzieci, które nowym rodzinom mają pomagać w polu, pracować w kopalniach, warsztatach lub w gospodarstwie domowym. Zgłaszane są również przypadki prostytucji dziecięcej, jak również rzadsze przypadki tortur lub składania dzieci w ofierze w rytuałach czarnej magii.

W ostatnich miesiącach siły porządkowe w Nigerii odkryły, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju, wiele podobnych „fabryk dzieci”, m.in. w końcu października znaleziono sześć ciężarnych nastolatek w nielegalnej klinice położniczej w naftowym mieście Port-Harcourt.

Źródło: PAP, tvn24

Polecane:

Filipiny - Wulkan Bulusan - 144 wstrząsy w 24 godziny
Tegoroczny sezon huraganowy na Atlantyku powinien być łagodniejszy od poprzednich dwóch
Australia - Startuje sieć radioteleskopów SKA, włączą 36 dwunastometrowych anten
Nowy łazik marsjański będzie miał aparaturę do wytwarzania tlenu z dwutlenku węgla i nagrywanie 3D, ...
Lądownik Philae zaczyna wiercić, podczas lądowania odbił się od komety na kilometr i opadł w innym m...
Mars - Po 11 latach odnaleziono zgubiony lądownik Beagle 2 z misji poszukiwania życia pozaziemskiego
Detroit, USA - Tragedia na oczach matki, sfora pitbulli zagryzła 4-letniego chłopca
Namibia - Ogromna dziura w dolnej części kadłuba samolotu spowodowana kolizją z dużym ptakiem
Pizzlies lub grolars, hybryda niedźwiedzia polarnego i grizzli pojawiła się na terenach Kanady i Ala...