Policja w Nigerii odkryła na południowym wschodzie kraju nową nielegalną “fabrykę dzieci” i uwolniła 16 ciężarnych nastolatek, które miały urodzić dzieci na sprzedaż – poinformowała w środę rzeczniczka policji w stanie Imo.

Policjanci uwolnili dziewczęta w wieku od 16 do 19 lat, w różnych stadiach ciąży. Dziewczęta według rzeczniczki powiedziały, że za urodzenie dziecka na sprzedaż oferowano im 100 tys. nairów (466 euro).

Jak powiedziała Joy Elomoko, policja po zebraniu informacji wywiadowczych przeprowadziła nagłą inspekcję domu w Owerri, stolicy stanu Imo, i aresztowała właściciela. W domu znaleziono również niezarejestrowaną broń automatyczną. Właściciel domu twierdził, że jest to siedziba pozarządowej organizacji promującej prawa kobiet i dzieci.

 

Wszczęto także dochodzenie w sprawie zniknięcia dziecka w tym nielegalnym “pensjonacie”. Rzeczniczka wyraziła przypuszczenie, że zostało ono sprzedane do celów rytualnych czarnej magii.

“Fabryki dzieci”

W Afryce handel ludźmi jest rozpowszechniony; często kupowane są dzieci, które nowym rodzinom mają pomagać w polu, pracować w kopalniach, warsztatach lub w gospodarstwie domowym. Zgłaszane są również przypadki prostytucji dziecięcej, jak również rzadsze przypadki tortur lub składania dzieci w ofierze w rytuałach czarnej magii.

W ostatnich miesiącach siły porządkowe w Nigerii odkryły, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju, wiele podobnych “fabryk dzieci”, m.in. w końcu października znaleziono sześć ciężarnych nastolatek w nielegalnej klinice położniczej w naftowym mieście Port-Harcourt.

Źródło: PAP, tvn24

Polecane:

Korea Północna - Przygotowują się do wystrzelenia rakiety Unha-3 [Video]
NASA - Tuż po starcie roztrzaskał się nowoczesny lądownik "Morfeusz", na Księżyc już nie b...
Chiny - Potężna burza piaskowa nawiedziła prowincję Gansu [Video]
Korea Północna - Phenian wystrzelił rakietę z satelitą
Australia - Naukowcy opracowali technologię pozwalającą na zapisane 1 petabajta danych na zwykłej pł...
Rok 2013 był szósty z najcieplejszych w historii pomiarów prowadzonych od 1850 roku, trzynaście spoś...
Astronomowie są już w stanie określić wiek gwiazdy, robią to na podstawie badań ruchu wirowego
USA - Bardzo silna burza nad stanem Waszyngton, 3 osoby nie żyją, 250 tysięcy gospodarstw bez prądu
USA - Ulewne deszcze spowodowały powódź w Teksasie, zginęło co najmniej 6 osób