Kilka osób zginęło po tym, jak pojazd wjechał na ścieżkę rowerową na Manhattanie w Nowym Jorku. Są również ranni – poinformowała nowojorska policja. Zatrzymano jedną osobę. Zdarzenie traktowane jest jako atak terrorystyczny – podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że biały pickup wjechał na chodnik i ścieżkę rowerową w okolicach Chambers Street w Nowym Jorku. Następnie jechał dalej, według świadków z dużą prędkością, i taranował ludzi na swojej drodze.

Jak poinformowała policja, samochód uderzył później w inny pojazd i zatrzymał się. Wówczas kierowca wysiadł, trzymając „imitację broni palnej”. Został postrzelony przez funkcjonariuszy.

Powołując się na źródła rządowe, Reuters informuje, że zdarzenie jest traktowane jako atak terrorystyczny. Śledztwo prowadzi nowojorska policja i FBI.

O zajściu został poinformowany prezydent Donald Trump. Na miejsce udał się burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio

 

Ciała na ziemi

Liczba ofiar nie jest na razie znana. W mediach pojawiają się różne doniesienia, a policja nie wydała na razie oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Według telewizji ABC News i CNN zginęło co najmniej 8 osób.

Jeden ze świadków relacjonował, że przed okoliczną szkołą widział leżące nieruchomo na ziemi ciała. Opowiadał także, że słyszał około 9-10 strzałów, nie potrafił jednak stwierdzić, skąd pochodziły.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie mające pochodzić z miejsca zdarzenia. Widać na nim porozrzucane rowery i dwie leżące na ziemi osoby.

 

„Strzały, strzały!”

Portal telewizji BBC cytuje relację kobiety o imieniu Carina, która w momencie zdarzenia odbierała syna z pobliskiej szkoły.

– Widziałam dużo dymu i gdy doszłam do rogu (ulicy – red.) zobaczyłam ludzi upadających na ziemię. Później zobaczyłam tego człowieka – relacjonowała.

Jak opowiadała napastnik trzymał miał w ręku przedmiot przypominający broń. – Nie wiem, co to było, ale bez wątpienia celował z tego i działo się to dokładnie tam, tuż obok szkoły – wskazywała. Wtedy – mówiła – wszyscy wokół zaczęli krzyczeć „strzały, strzały!” i uciekać. Kobieta wraz z dzieckiem również uciekła i schroniła się w pobliskiej kawiarni.

Polecane:

Marl, Niemcy - Duży wybuch w zakładach chemicznych, chmura oparów zmierza w kierunku autostrady A2
Odkryto nową klasę galaktyk, emituje zielone światło, które wydobywa się z całej objętości galaktyki
Korea Północna - Prawdopodobnie nastąpił zamach stanu, władzę przejęła siostra Kim Dzong Una
Auckland, Nowa Zelandia - Ośmiometrowy płetwal karłowaty utknął na mieliźnie
Na podstawie obrazu widma promieniowania pochodzącego od gwiazdy van Maanena, już 100 lat temu można...
Bagdad, Irak - W trzech zamachach bombowych zginęło co najmniej 88 osób
Citronelle, USA - Zamordował brutalnie 5 osób, w tym kobietę w ciąży
WWF - Trwa kolejne masowe wymieranie zwierząt, w ciągu ostatnich 46 lat wyginęło 58 procent populacj...
Los Angeles, USA - Największy pożar w historii miasta, palą się lasy i zarośla na przedmieściach