Kilka osób zginęło po tym, jak pojazd wjechał na ścieżkę rowerową na Manhattanie w Nowym Jorku. Są również ranni – poinformowała nowojorska policja. Zatrzymano jedną osobę. Zdarzenie traktowane jest jako atak terrorystyczny – podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że biały pickup wjechał na chodnik i ścieżkę rowerową w okolicach Chambers Street w Nowym Jorku. Następnie jechał dalej, według świadków z dużą prędkością, i taranował ludzi na swojej drodze.

Jak poinformowała policja, samochód uderzył później w inny pojazd i zatrzymał się. Wówczas kierowca wysiadł, trzymając „imitację broni palnej”. Został postrzelony przez funkcjonariuszy.

Powołując się na źródła rządowe, Reuters informuje, że zdarzenie jest traktowane jako atak terrorystyczny. Śledztwo prowadzi nowojorska policja i FBI.

O zajściu został poinformowany prezydent Donald Trump. Na miejsce udał się burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio

 

Ciała na ziemi

Liczba ofiar nie jest na razie znana. W mediach pojawiają się różne doniesienia, a policja nie wydała na razie oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Według telewizji ABC News i CNN zginęło co najmniej 8 osób.

Jeden ze świadków relacjonował, że przed okoliczną szkołą widział leżące nieruchomo na ziemi ciała. Opowiadał także, że słyszał około 9-10 strzałów, nie potrafił jednak stwierdzić, skąd pochodziły.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie mające pochodzić z miejsca zdarzenia. Widać na nim porozrzucane rowery i dwie leżące na ziemi osoby.

 

„Strzały, strzały!”

Portal telewizji BBC cytuje relację kobiety o imieniu Carina, która w momencie zdarzenia odbierała syna z pobliskiej szkoły.

– Widziałam dużo dymu i gdy doszłam do rogu (ulicy – red.) zobaczyłam ludzi upadających na ziemię. Później zobaczyłam tego człowieka – relacjonowała.

Jak opowiadała napastnik trzymał miał w ręku przedmiot przypominający broń. – Nie wiem, co to było, ale bez wątpienia celował z tego i działo się to dokładnie tam, tuż obok szkoły – wskazywała. Wtedy – mówiła – wszyscy wokół zaczęli krzyczeć „strzały, strzały!” i uciekać. Kobieta wraz z dzieckiem również uciekła i schroniła się w pobliskiej kawiarni.

Polecane:

Kanada - Góra lodowa wielkości Manhattanu dopływa do kanadyjskich wybrzeży [Video]
Alberta, Kanada - Wiatr wiał z prędkością 149 km/h, w powietrzu unosiło się szkło i gruz, uszkodzony...
"Pole śmierci" na Pacyfiku - Tysiące ton śmieci porwanych przez tsunami dryfuje na wschód
NASA - Pomyślnie zakończył się test statku kosmicznego Orion, to kolejny krok w podboju Marsa
Izrael - Na lądzie burza piaskowa, na morzu 6 metrowe fale, wkrótce ulewy i śnieżyce
Houston, USA - Sześcioro dzieci i dwoje dorosłych skutych kajdankami i zastrzelonych
Polscy naukowcy przyczynili się do odkrycia najstarszych gwiazd we Wszechświecie
USA - Pentagon rozpoczyna prace nad prototypem robota XS-1 do prowadzenia wojny w kosmosie
Zaobserwowano powolne łączenie się dwóch niezwykle jasnych i masywnych galaktyk gwiazdotwórczych, po...