Trochę statystyk z Waszych odpowiedzi, których było 170.

 

142 osoby chciały, żeby serwis był dostępny dla każdego, jednak sytuację to wyjaśnia druga odpowiedź.

60 ze 170 ankietowanych osób chciałoby dostęp za darmo i to one wpłynęły znacząco na poprzednią odpowiedź.

Ciekawostką jest, że większość osób, które zadeklarowały wpłacanie darowizn w kwocie od 30 zł wzwyż chciały dostęp „tylko dla osób, które wpłaciły darowiznę”.

Na wszystko da się znaleźć optymalne rozwiązanie.

 

Na pytanie: „Jak byś widział/a dalsze funkcjonowanie serwisu?” odpowiedzi były różne, oto kilka z nich:

 • Tak jak do tej pory
 • W dotychczasowej formie, plus serwis sms o zagrożeniach. Chętnie się dołączę do grupy kontrolnej badającej wpływ wydarzeń słonecznych na nasze samopoczucie i zdrowie.
 • Jest OK. Nie naprawiaj niezepsutego…
 • Forma podobna do aktualnej.
 • Oczywiście że jak najlepiej.. Świetne forum, zatrudnić więcej osób by ciężar zdjąć z głównego prowadzącego. Co do tematów to można wrzucać tylko te najciekawsze, by w pewien sposób zaoszczędzić
 • Tak jak poprzednio-czyli wznowić działanie
 • System darowizn stałych (co miesiąc dla każdego w tej samej kwocie). Nikogo za bardzo nie obciąży, a są spore szanse, ze ożywi serwis.
 • Witam dalsze funkcjonowanie serwisu widziałbym choćby w skromnej formie ale jak dotychczas rzetelnej i dla wszystkich , może w końcu doceniom że warto parę zł wydać w formie darowizny na wartościowe informacje.:-)

Były też takie:

 • Zróbcie porządne artykóły o płaskiej ziemi to pogadamy o darowiznie

Przykro mi, ale źle trafiłeś i proponuję powrót do edukacji w szkole podstawowej oraz sprawdzanie tekstu, czy nie robisz błędów ortograficznych.

 

 • Reklamy google AdSense

Już wiele razy tłumaczyłem, że reklam AdSense nie będzie. Były testowane kilka lat temu i nie sprawdziły się. Jednak co trochę pojawia się ktoś nowy i znów temat jest poruszany.

 

Kolejne:

 • Pisać w takim zakresie jak w poprzednich latach (full wersja). Nagłówki tych informacji i pierwsze linijki tekstu wyszarzone, dostęp do pełnej treści jedynie dla zalogowanych (płacących) użytkowników. A może ustalić abonament ? W ramach określonego pułapu opłat, odpowiedni zakres dostępnych informacji (SMS – tylko w wer. premium)
 • Brak newsów czy artykułów nie boli mnie tak bardzo jak brak informacji odnośnie burz geomagnetycznych i jonosferycznych. Nawet informacje o rozbłyskach można znaleźć gdzie indziej, nie mówiąc już o typowych newsach. Zdaje sobie sprawę, że nie dołożę się do funkcjonowania serwisu. Nie mam więc tutaj żadnej siły przebicia…
 • Na LZ pojawiają się prognozy burz i ewentualne aktualizacje. Brakuje mi zaś podsumowań po fakcie i ciekawi mnie bardzo jak takie podsumowanie Twoim okiem mogło by wyglądać. Pozdrawiam Łukasz

Rozmowy takie i podsumowania są dostępne na Forum.

 

 • Trudno mi powiedzieć ale „Losy Ziemi bardzo mnie się podobają i lubię na tę stronę zaglądać. Pozdrawiam
 • Mam bardzo niską emeryturę i dla mnie 10 zł, to jest kwota! Serwis LZ bardzo mi się podoba, jestem stałym czytelnikiem tej strony, byłoby mi przykro gdyby ta zniknęła. Esencja wiadomości przekazywanych przez serwis to jest to czego oczekuje w internecie. Bądźcie nieprzerwanie. Tomcio
 • Tak jak było wcześniej Ponieważ nie zawsze czytałem na bieżąco lecz jak miałem czas to cofałem się datami wstecz i zawsze znalazłem coś ciekawego. Bardzo dziękuję i Pozdrawiam Piotr
 • Najchętniej na starych zasadach
 • Zaznaczyłem że dla osób przekazujących darowiznę, ale przez jakiś okres.
 • Tak jak działa do tej pory jest OK.
 • Dobrego się nie poprawia.

Było też kilka mniej miłych komentarzy, ale ciężko się je czytało z powodu ogromnej ilości błędów ortograficznych, więc nie trzeba komentować, kto je pisał.

 


Co dalej


Na podstawie zadeklarowanych miesięcznych kwot darowizn można byłoby sądzić, że serwis będzie się w stanie utrzymać, ale zazwyczaj rzeczywistość jest trochę inna.

Większość osób jest w stanie przekazywać 10 zł miesięcznie (najlepiej w formie stałego zlecenia), jest też grupa osób, która byłaby w stanie wesprzeć LZ większą kwotą w skali miesiąca.

Więc na początek serwis będzie dostępny dla wszystkich, innego rozwiązania nie ma. Jednak, gdy zbierzemy grupę osób, która sama będzie w stanie utrzymać serwis, wtedy informacje będą już dostępne tylko dla tych osób.

Osoby, które wpłacać będą miesięcznie kwoty od 30 zł wzwyż, będą mogły przystąpić do programu SOSms.

Osoby z największymi miesięcznymi wpłatami trafią na listę VIP, która w przyszłości również będzie miała ważne znaczenie. Być może osoby takie będą miały dostęp do informacji jeszcze niepublikowanych.

Usługa SOSms na początek będzie używana tylko do powiadomień o wysokim priorytecie. Osoby, które zostaną tam wpisane, otrzymywać będą ostrzeżenia, gdy wystąpi duże:
– zagrożenie nuklearne,
– silne skażenie środowiska,
– wojna,
– silny rozbłysk na Słońcu,
– silna burza geomagnetyczna lub jonosferyczna, itd.

Jeśli pomysł się sprawdzi, dostęp do aktualnych pomiarów energii drgań magnetycznych (burze geomagnetyczne i jonosferyczne) będą miały TYLKO osoby, które wspierają comiesięcznie serwis.

Osoby, które dotychczas wpisały się do tej usługi, gdy była testowana, zostaną usunięte. Zapisało się w sumie ponad 500 osób.

Moi drodzy, najważniejsze, żeby serwis był w stanie utrzymać się z Waszych darowizn. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy testowali to rozwiązanie. Będę Wam dostarczał ważne i istotne informacje o tym co się dzieje, a do materiałów jak zawsze dołączę sporo zdjęć i wideo. Jeśli ta forma sprawdzi się i nazbieramy grupę osób, która będzie w stanie utrzymać serwis, wtedy dostęp będzie tylko dla tej grupy. Mam nadzieję, że to się uda. Oprócz tego serwisu prowadzę badania naukowe związane z aktywnością Słońca, burzami geomagnetycznymi, jonosferycznymi, aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną, oraz wpływam tych zjawisk na człowieka. Więc proszę o wyrozumiałość, doba ma tylko 24h

Chciałbym, żeby zbiórka na dany miesiąc kończyła się najpóźniej w połowie danego miesiąca.

Osoby, które będą co miesiąc wpłacały pieniądze, proszone są o podesłanie maila z tą informacją i deklarowaną kwotą: wibiLosyZiemi.pl
Jeśli znajdą się osoby lub instytucje, które będą chciały wesprzeć badania naukowe, zapraszam do kontaktu poprzez Fundację Losy Ziemi
Jeśli będziecie mieli jakieś propozycje zmian, nowych funkcji i możliwości, piszcie.

Zaczynamy zbiórkę na czerwiec i ostatni tydzień maja. Mam nadzieję, że się to rozwiązanie sprawdzi.
Na górze, po prawej stronie będzie informacja, ile procent zebraliśmy na dany miesiąc.

 

 

Zgodnie z prawem podatkowym, każda osoba może w sposób całkowicie legalny przekazać darowiznę.


Zwykły przelew

mBank: 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi

 


Przelew zagraniczny

PL 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453
SWIFT: BREXPLPWMBK

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi


Darowizny cykliczne-miesięczne proszę kierować na adres: 

Kliknij, żeby przejść do PayPal.


Jednorazowe

PayPal w Złotych


  PayPal w EURO


  PayPal w Funtach (GBP)

  PayPal w USD

  PayPal w dolarach kanadyjskich (CAD)

Polecane: