Astronomiczna wiosna zapanowała w Europie. Wysokie temperatury i bezchmurne niebo zachęcały w czwartek mieszkańców zachodniej części kontynentu do odpoczynku na świeżym powietrzu.

 Astronomiczna wiosna – PAP

Tegoroczna zima nie oszczędzała mieszkańców Europy Zachodniej, dlatego gdy tylko na niebie pojawia się słońce, w parkach, na skwerach i na ulicach robi się tłoczno. Tak było i w czwartek, kiedy do Europy zawitała astronomiczna wiosna.

Nawet 24 st. C

Nowa pora roku szczególnie ciepło rozpoczęła się w Niemczech. Miejscami słupki rtęci wzrosły tam do 24 st. C. Podobnie było we Francji. – W ubiegłym roku temperatura sięgała 1-2 st. C. Teraz jest tak ciepło, jak latem. Pogoda nas zaskakuje, ale chcemy z niej korzystać. To będzie z korzyścią dla zdrowia i dla samopoczucia – powiedział jeden z mieszkańców Paryża.

Pogoda szybko się popsuje

Sprzyjająca aura zachęcała do relaksu na świeżym powietrzu, a mieszkańcy nie ukrywali, że zależy im na tym, by wreszcie „wygrzać się w promieniach słońca”. – Chcemy nacieszyć się pogodą, bo prognozy mówią, że w piątek zrobi się deszczowo i brzydko – wyjaśnił mieszkaniec Niemiec.

Źródło: ENEX, tm