To nie żart, ani sequel Gwiezdnych Wojen. Najciemniejszy charakter serii, Imperator Palpatine, uzyskał mandat, aby kontynuować swoją karierę polityczną na Ukrainie. Po niedzielnych wyborach ogólnokrajowych Darth Sidious zapewnił sobie miejsce w Radzie Miasta Odessy.

A person dressed as Star Wars character Emperor Palpatine enjoys a cool breeze before the MLB baseball game between the Tampa Bay Rays and the Boston Red Sox at Fenway Park in Boston, Massachusetts, United States May 4, 2015. REUTERS/Brian Snyder TPX IMAGES OF THE DAY - RTX1BK1Y

Foto: REUTERS/Brian Snyder

Kandydat na burmistrza Odessy, Aleksandr Borovik udostępnił wiadomość, jak również opisał swoje skrajne zdumienie na Facebooku.

„Karykaturalny towarzysz Dartha Vadera – Palpatine – otrzymał 54,4 procent głosów w Poselok Kotovskogo – jednej z dzielnic [w Odessie]. Palpatin Dmitrij, urodzony w 1990 roku, który pracuje jako „imperator” w „LLC Palpatine Finance Group” wszedł do rady miasta z listy partii Trust Affairs” powiedział Borovik.

„To wykracza poza moje zrozumienie,” polityk dodał, mówiąc, że jednak przestrzegany będzie wybór tych, którzy głosowali. „Ludzie, co się z wami dzieje?” – Borovik zastanawiał się retorycznie.

Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy zarejestrowała Imperatora we wrześniu, wraz z innymi postaciami – Star Wars Darth Vader, Yoda, Padmé Amidala i Chewbacca. Ich fikcyjne alter ego znane są na Ukrainie jako członkowie dość popularnej Partii Internetowej.

W dniu 25 października, Ukraińcy głosowali na nowe władze lokalne i oddawali głosy w wyborach parlamentarnych w kraju, po tym jak prezydent Petro Poroszenko rozwiązał instytucję w sierpniu.

Dla kandydatów Partii Internetowej, wybory potoczyły się jako szereg dziwnych wypadków.

Chewie_aresztowany

Foto: @JuMistress

Chewbacca, owłosiony kosmiczny mechanik, został zakuty w kajdanki przez policję i ukarany grzywną $ 7,50 (170 hrywien w walucie lokalnej) za naruszenie prawa, które zabrania się prowadzenia kampanii w dniu wyborów.

Chewbacca przyjechał do lokalu wyborczego razem z Darthem Vaderem. Sam Vader uznał, że jego towarzysza policja zatrzymała nielegalnie, bo nie posiada on dokumentów, ani stałego miejsca zamieszkania. Poskarżył się on również na to, że nie pozwolono mu zagłosować na siebie, mimo tego, że posiada ukraiński dowód osobisty wystawiony na Dartha Aleksiejewicza Vadera.

Vader_ma_paszport

Darth Aleksiejewicz Vader

„To rozczarowuje mnie, ale fakt, że nie głosowałem, nie oznacza, że nowe ukraińskie imperium nie jest budowane,”  powiedział.

Darth Vader Aleksieievich – jest to jego prawdziwe nazwisko. Jest już weteranem ukraińskiej polityki. Próbował startować na stanowiska w kilku wybieranych urzędach, a nawet startował w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku. Jednak zapis prawny, powodujący, że musi usunąć swoją słynną czarną maskę i pokazać twarz do celów identyfikacyjnych zagraża jego karierze politycznej.

Palpatine_Vader_premierem_ukrainy

Ulotka wyborcza Imperium

We wrześniu, „Mistrz Władimirowicz Yoda” złożył wniosek na prezydenckiej stronie internetowej wzywający prezydenta Poroszenko do rozważenia Dartha Vadera jako nowego premiera kraju.

Źródło: rt.com

Tagi: Chewbacca, Darth Vader, Ukraina, Odessa, zatrzymany, aresztowany, cisza wyborcza

Polecane:

Chmury UFO pod lupą naukowców
UK - Rekordowo zanieczyszczone powietrze, skończyła się skala
ESA - Sonda Rosetta zgłosiła gotowość, jest oddalona od Ziemi o prawie 700 milionów kilometrów
Człowiek rozróżnia co najmniej bilion zapachów poprzez 400 receptorów, to 100 milionów razy więcej, ...
UK - Zakazano reklamy Wonga, zabrakło informacji o kredycie na 5853 procent w skali roku
Francja - Kolejna strzelanina, tym razem pod Paryżem, nie żyje policjantka, dodatkowo ostrzelane zos...
Groźna epidemia wirusa czikungunia, objawy podobne są do grypy, pozostaje chroniczny ból mięśni, sta...
Jakucja, Rosja - Rekordowa ilość śniegu na Syberii, największe opady od 30 lat, zasypane domy i samo...
Z liści paulownii zrobili bardzo pojemny superkondensator, który jest 3 razy pojemniejszy od grafeno...