Pustynie w Arabii Saudyjskiej już dawno nie były takie białe. Zamieć zaskoczyła Saudyjczyków, ale mieszkańcy Półwyspu raczej się nie martwią. Wielu rzuciło się do lepienia bałwanów, choć niektórym imamom się to zbyt nie podoba…

ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-4

Arabia Saudyjska jest krajem, w którym nawet temperatury około 20 stopni Celsjusza uważa się za “chłodne”. Z tego względu śnieg jest dla wszystkich sporym zaskoczeniem.

Na mediach społecznościowych pojawiają się liczne filmy i zdjęcia, na których Saudyjczycy korzystają z tej niecodziennej – jak na ten region – pogody. Niektórzy mówią nawet, że pogoda jest “zbyt europejska”.

Młodzi Saudyjczycy rzucili się do lepienia bałwanów (w tym takich w kształcie wielbłąda), choć religijni przywódcy raczej nie są tym zachwyceni. W styczniu w 2015 roku jeden z kleryków stwierdził, że lepienie lodowych istot jest “antyislamskie” i wydał fatwę, zakazującą tej czynności.

Problemy z niespodziewaną pogodą mają jednak kierowcy, którzy nie są przyzwyczajeni do śliskich dróg. Ruch jest powolny i wszyscy jeżdżą bardzo ostrożnie, a niekiedy nawet zatrzymują się i czekają, aż śnieg się w końcu roztopi.

Obecnie najniższa temperatura na Półwyspie Arabskim jest w regionie Al-Dżauf, gdzie termometry wskazują 3 stopnie poniżej zera.

ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-15 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-14 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-12 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-11 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-10

ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-8 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-7 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-6 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-5 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-3 ogromna-anomalia-w-arabii-saudyjskiej-pustynia-zasypana-sniegiem-i-temperatury-ujemne-2

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Nigeria - Potężny wyciek ropy naftowej z platformy Shella, 185 km długości
Niemcy, Belgia, Holandia - Zagadkowe światło na wigilijnym niebie
Japonia - Wwiercili się 2111 metrów pod powierzchnię dna oceanu
Polska - Koniec świata i przesilenie zimowe 21.12.2012 o 12:12, czekamy na Was na Forum
UK - Koce szczęścia zbadają zadowolenie i nerwowość pasażerów linii lotniczych, przy okazji zlokaliz...
Formowanie się nowych gwiazd w galaktyce hamowane jest przez "wściekłe wiatry", które są e...
Anomalie pogodowe zanotowane w 2015 roku, w wielu częściach świata padły rekordy temperatury i opadó...
Skonstruowano protezę palca, która po podłączeniu do włókien nerwowych daje wrażeniem dotyku
Odległość od równika wpływa na nasze ciśnienie krwi, im dalej - tym ciśnienie jest większe