Do 141 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku talibów na szkołę wojskową w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu. Jak poinformował rzecznik pakistańskiego wojska Asim Bajwa, zdecydowana większość zabitych to dzieci.

Pakistan - 141 ofiar ataku talibów na szkołę wojskową 1

Bajwa podał na konferencji prasowej, że w zamachu zginęło 132 uczniów i dziewięciu pracowników szkoły. Poinformował również, że atak przeprowadziło siedmiu terrorystów (wcześniej pojawiały się informacje o sześciu lub dziewięciu zamachowcach), z których każdy miał przy sobie materiały wybuchowe w tzw. pasie szahida. Wszyscy napastnicy zginęli w operacji sił bezpieczeństwa.

Rzecznik pakistańskich sił zbrojnych podał, że zamachowcy nie mieli żadnych żądań i zaraz po wejściu na teren szkoły zaczęli strzelać.Ich jedynym celem – wydaje się – było zabić te niewinne dzieci. To właśnie robili– powiedział.

Dodał, że obrażenia odniosło w ataku 121 uczniów i trzech pracowników szkoły.

Pakistan - 141 ofiar ataku talibów na szkołę wojskową 2

Rzecznik talibów: Chcemy, aby poczuli ból

Jak informowano, rano do szkoły wdarło się kilku uzbrojonych napastników, którzy na oślep strzelali do napotkanych osób. Na miejsce szybko przybyli wojskowi komandosi. Słychać było odgłosy strzelaniny, a także kilka eksplozji.

Szacuje się, że w chwili ataku w budynku przebywało około 500 uczniów, w większości w wieku od 10 do 20 lat, i nauczycieli.

Talibski rzecznik Mohammed Khurasani powiadomił media, że talibowie biorą na siebie odpowiedzialność za atak, przeprowadzony w zemście za prowadzoną przez władze ofensywę wojskową w Północnym Waziristanie. Szkoła została wybrana celowo ze względu na – jak oświadczył Khurasani – atakowanie przez władze “naszych rodzin i kobiet”.Chcemy, aby poczuli ból– stwierdził.

Był to jeden z najbardziej krwawych zamachów przeprowadzonych przez bojowników z powiązanego z Al-Kaidą ruchu Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP), który od 2007 roku walczy z rządem w Islamabadzie.

Źródło: PAP, rmf24
Pakistan, talibowie, atak na szkołę wojskową, zabici uczniowie, Pakistan, the Taliban, the attack on the military school, killed the students.

Polecane:

Teleskopy ESA znalazły gigantyczne ilości pary wodnej, obłok molekularny wkrótce może stać się gwiaz...
USA - US Navy otrzymała już do testów dwa elektryczne działa railgun
USA - Meteorolodzy dostali nowe precyzyjniejsze oprogramowanie do przewidywania zjawisk jak tornada ...
Według naukowców, złoto pochodzi ze zderzenia dwóch gwiazd neutronowych
Sulforafan zawarty w brokułach zapobiega i łagodzi objawy najczęstszej postaci zwyrodnienia stawów
Mózg nicienia będzie sterował pojazdem, 302 neurony będą podpięte do elektroniki [Video]
Chiny - Współcześni ludzie zamieszkiwali Azję Południową od ponad 80 tysięcy lat, w jaskini w Daoxia...
LosyZiemi - Wystąpiły dwa duże wyrzuty plazmy ze Słońca prosto w kierunku Ziemi. Trwa bardzo silna b...
LosyZiemi - Oderwała się duża ilość plazmy ze Słońca, część poleciała dokładnie w naszym kierunku