18 osób straciło życie po trzęsieniu ziemi, jakie miało w sobotę miejsce w pakistańskiej prowincji Beludżystan. Powtórne wstrząsy to echo tragicznego trzęsienia ziemi sprzed czterech dni, które zabiło dotychczas 515 osób. To sobotnie zniszczyło kolejne tysiące domów, utrudniając ratownikom przeszukiwanie gruzów.

 

Powtórne trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w sobotę w pakistańskiej prowincji Beludżystan miało siłę 6,8 w skali Richtera. Wstrząsy były silnie odczuwalne także w mieście Karaczi.

Epicentrum sobotnich wstrząsów znajdowało się 150 km na zachód od miasta Khuzdar, dalej od epicentrum wtorkowego, oddalonego o 100 km od tego miasta. Nastąpiło w cztery dni potrzęsieniu, które zabiło w sumie 515 ludzi.

 

Jeszcze więcej ofiar

Sobotnie trzęsienie ziemi zebrało krwawe żniwo we wsi Dhal Bedi, składającej się z 200-300 domów.

Jak podają pakistańskie media zginęło tam 18 osób, zaś 30 jest rannych. Z kolei we wsi Labash ponad połowa z trzech tysięcy domostw uległa zawaleniu.

„Myślałem, że zakręciło mi się w głowie”

– Rozwieszałem pranie, gdy poczułem wstrząsy. Na początku myślałem, że zakręciło mi się w głowie. Szybko zorientowałem się, że to trzęsienie i wraz z pozostałymi mieszkańcami wybiegliśmy na ulicę – mówił w rozmowie z pakistańską telewizją ARY Omar Khan.

– Pracowałem w swoim biurze, gdy nagle mój fotel zaczął się trząść. Wstrząsy nabierały na sile, a ja wraz z kolegami wybiegliśmy z budynku – mówił Ateequr Rehman, mieszkaniec prowincji.

Trudna pomoc

Akcja ratunkowa w Beludżystanie – największej, górzystej i pozbawionej dobrych dróg prowincji Pakistanu – jest bardzo utrudniona. Samoloty wojskowe dokonują zrzutów zaopatrzenia dla ludności, a śmigłowce przewożą rannych do szpitali.

Po poprzednich wstrząsach większość mieszkańców przeniosła się do namiotów, bądź sypia pod gołym niebem. Dzięki temu ofiary w ludziach są tym razem znacznie mniejsze, niż wskutek wtorkowego trzęsienia.

Źródło: Reuters TV, tm

Polecane:

Indie - 10 mld dolarów wpłynęło przez pomyłkę na konto bankowe nauczyciela, nadawca nieznany
Tegoroczny marzec był najchłodniejszym od 13 lat
Fizycy próbowali zrozumieć fundamentalne prawa naszego Wszechświata
Nadchodzi przełom w leczeniu regeneracyjnym zębów, impulsy lasera mogą skłonić komórki macierzyste d...
UK - W Londynie znaleziono masowy grób ze zwłokami 30 ofiar wielkiej zarazy z 1665 roku, która zabił...
Chiny - Ogromne straty po potężnej eksplozji w Tianjin, co najmniej 50 osób zginęły, 700 rannych, si...
Morze Śródziemne - Przy egipskim wybrzeżu odkryto jedne z największych złóż gazu ziemnego na świecie
Baterie litowo-jonowe będą wkrótce skutecznie zabezpieczane przez przegrzaniem się i eksplozją
Zlokalizowano najstarszą odnalezioną dotychczas wodę na Ziemi ma 2.6 mld lat, znajduje się w kopalni...