Co najmniej 18 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych po weekendowych nawałnicach, jakie przeszły nad Pakistanem. Rząd zapowiedział wypłatę odszkodowań dla mieszkańców, którzy ponieśli największe szkody. Obecnie trwa porządkowanie zniszczeń.Pakistan - Przez nawałnice zginęło co najmniej 18 osób 3

 

W weekend przez północną część Pakistanu przetoczyły się potężne nawałnice. Padało i grzmiało, a w wielu miejscach pojawiły się także gradobicia. Według meteorologów najniebezpieczniej zrobiło się w prowincji Chajber Pasztunchwa. Zginęło tam kilkanaście osób. Pakistan - Przez nawałnice zginęło co najmniej 18 osób 2

Kilkanaście ofiar nawałnic

– Ulewy i gradobicia w Peszawarze (stolica prowincji – red.) zniszczyły liczne budynki i przyczyniły się do powstania wypadków, w efekcie czego zginęło co najmniej 18 osób – poinformował Mumataz Ahmed, jeden z przedstawicieli władz.

Z kolei służby ratownicze przyznały, że możliwe byłoby uniknięcie śmierci wielu osób, gdyby nie to, że liczne drogi stały się nieprzejezdne. Korki i zalane ulice skutecznie utrudniały dojazd do ofiar.

 

Rannych co najmniej 100 osób

Kuwejcka Agencja Prasowa (KUNA) zaznacza również, że z powodu złych warunków pogodowych rannych zostało co najmniej 80 osób (inne lokalne media informują o co najmniej 100 poszkodowanych). Jeden z lekarzy, który zajmował się ofiarami nawałnic, przyznał w sobotę, że życiu ofiar nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Poszkodowani mogą liczyć na pomoc rządu

Mieszkańcy zaczęli już sprzątać to, co zostało z ich domów. Trwa szacowanie strat. Rodziny ofiar i poszkodowani czekają na odszkodowania, które w sobotę obiecał im premier Pakistanu Muhammad Nawaz.

W Pakistanie trwa obecnie sezon monsunu letniego, ulewne deszcze nikogo więc nie dziwią. Niestety piątkowe i sobotnie nawałnice zebrały śmiertelne żniwo, którego nikt się nie spodziewał.

Polecane:

Alaska, USA - Miasteczko Nome odcięte od świata, kruszą lód, by dostarczyć paliwo
USA - Nadciągają rekordowe śnieżyce
W ciągu najbliższych 27 lat upałów ma być 4 razy więcej, kilkadziesiąt lat temu niemal się nie zdarz...
Liberia - Na ulicach i w domach leżą ciała ofiar wirusa Ebola, strach przed zarażeniem nie pozwala i...
W 1967 roku aktywność słoneczna prawie doprowadziła do wojny między USA, a ZSRR
Włochy - Wystąpiła seria silnych wstrząsów sejsmicznych, magnitudy 5.3, 5.7, 5.3 w skali Richtera, w...
Pishan, Chiny - Grupa nożowników zaatakowała tłum, 8 osób zginęło
Ze Słońca oderwała się duża ilość plazmy i poleciała w naszym kierunku, za kilka dni może zahaczyć m...
Hewlett Packard Enterprise świadomie udostępnił Rosji kod źródłowy systemów odpowiedzialnych za cybe...