Silny wiatr i bardzo wysokie fale sieją ogromne zniszczenia w Peru. Zamkniętych zostało 76 portów, mieszkańcy nie mogą pracować i zarabiać na życie.

Peru - Potężne fale

W Peru, z powodu silnych wiatrów zamknięto w sumie 76 portów. Fale osiągają tam trzy metry wysokości i z wielką siłą rozbijają się o brzeg. Mieszkańcy zmagają się z żywiołem i cierpią z powodu szkód, jakie powstały.

Peru - Trzymetrowe fale i wiatr

Ostrzeżenia

Wiatr maksymalną prędkość osiąga w godzinach 12-13. Często towarzyszą mu mgły oraz zimne ulewy. W regionie Ica wprowadzono alert czwartego stopnia. Oznacza on możliwość łamania drzew, niszczenia domów, zrywania dachów oraz zawirowania w komunikacji naziemnej i ruchu lotniczym. W regionie Pioura i Lambayeque pojawił się alert trzeciego stopnia, zaś w pozostałej części wybrzeża – drugiego.

– Przez to, co nas spotkało, nie możemy pracować. Taka pogoda trwa już od tygodnia. Nie mamy jak zarabiać pieniędzy na swoje utrzymanie –  mówi miejscowy rybak.

 

Plemię Uros

Z ogromnymi szkodami musza liczyć się Indianie z plemienia Uros, którzy mieszkają na wyspie w regionie Puno. Silny wiatr zniszczył ich domy oraz dobytki.

– W imieniu mojej społeczności proszę o natychmiastową pomoc i uwagę władz. Gwałtowna pogoda niszczy nasze domostwa – skarży się kobieta. – Plemię Uros jest wyjątkowe i rozpoznawalne na całym świecie – dodaje.

 

Prognoza

Lokalni synoptycy przewidują, że silny wiatr utrzyma się do 15 sierpnia. Niestety, w środę i czwartek (12-13 sierpnia) ma wystąpić jego kulminacja i znacznie zyska na sile. W regionie Ica prędkość wiatru ma osiągnąć nawet 300 km/h.

Polecane:

Północna Walia - Z uszkodzonego statku "Carrier" wycieka paliwo
Antarktyda - Pod lodem znajdują się rozległe doliny
Włochy - 400-metrowy fragment skalnej ściany oderwał się od góry w masywie Sorapis we włoskich Dolom...
USA - Kilkadziesiąt zniszczonych samochodów przez burzę piaskową w stanie Waszyngton
Przez usterkę genetyczną biało-czerwony kardynał szkarłatny jest w połowie samcem i w połowie samicą
Załoga ISS uciekła do statku Sojuz, w odległości zaledwie 2 km przeleciały szczątki rosyjskiego sate...
Indonezja - Silne wstrząsy sejsmiczne wywołały panikę wśród lokalnej ludności i turystów, magnituda ...
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę atomową
Efekty starzenia się można odwrócić poprzez okresowe pobudzanie ekspresji genów istotnych dla naszeg...