Na polski rynek trafił właśnie Philips Xenium E560 – telefon z dual SIM, potężną baterią 3100 mAh i czasem działania bez ładowania około 2,5 miesiąca.
Philips Xenium E560

W dzisiejszym świecie zdominowanym przez smartfony, urządzenie pracujące dwa dni bez ładowania to spory sukces.  Telefony, których czasy pracy wynosiły tydzień i więcej to dzisiaj rzadkość. A nawet jeśli pojawi się nowy model telefonu, który nie domaga się codziennego ładowania rzadko kiedy jest to sprzęt wysokiej klasy.

 

Philips zadziałał nieco wbrew powszechnym trendom i wychodzi z propozycją telefonu komórkowego dla tych, którzy nie potrzebują smartfona do codziennej komunikacji, od telefonu zaś oczekują elegancji i niezawodności. Philips Xenium E560 nawiązuje do kultowych modeli firmy, które słynęły z niezwykle pojemnych baterii i długim czasie działaniu na jednym ładowaniu.

Telefon jest wyposażony w baterię, której nie powstydziłyby się topowe smartfony. Akumulator o pojemności 3100 mAh pozwala na nawet 39 godzin rozmów i pracę do 73 dni w trybie czuwania. Taką wydajność urządzenie zawdzięcza technologii oszczędzania energii Xenium (wykorzystywanej także w smartfonach Philips). Polega ona na odpowiednim doborze komponentów urządzenia pod kątem niskiej energochłonności. Olbrzymie znaczenie ma oczywiście także odpowiednio duża bateria, która pozwala na zapewnienie długich czasów pracy.

Philips Xenium E560 powstał z myślą o użytkownikach, dla których telefon to przede wszystkim narzędzie do kontaktu. Wymagają od niego niewielkich wymiarów, niezawodności i dyskretnego, eleganckiego wyglądu.

Urządzenie bez problemu mieści się w dłoni. Obudowa o długości 12 cm, szerokości 5 cm i grubości 1,6 cm kryje w sobie 2,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240×320 pikseli, 2-megapikselowy aparat fotograficzny, dwa gniazda SIM i slot na karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Telefon jest wyposażony w moduł Bluetooth z technologią A2DP, odtwarzacz MP3 oraz radio FM.

Rekomendowana cena sprzedaży telefonu wynosi 459 zł.

Źródło: chip.pl

Polecane:

Polska - Silny wstrząs sejsmiczny w Polkowicach, magnituda 4.7 stopnia w skali Richtera, głębokość 2...
Obłok wodoru "Gum 41" w centrum mało znanej mgławicy w gwiazdozbiorze Centaura
Islandia - Obniżono do koloru pomarańczowego alert dla lotnictwa związany z aktywnością wulkanu Bárð...
Nepal - Kolejne trzęsienie ziemi, magnituda 6.7, ponad 4 tysiące ofiar, z Mount Everestu zeszła kole...
Facebook lekceważy prawo obowiązujące w Unii Europejskiej i śledzi ludzi, nawet jak z niego nie korz...
Indie - Ogromne upały dochodzące do 40 stopni Celsjusza powodują susze i brak bieżącej wody
Rosja - Wprowadzono wódkę bezglutenową
New Quay, UK - Na plażę w Walii przez kilka nocy z rzędu wypełzało z morza 25 ośmiornic, nikt nie za...
Rosja - Ministerstwo obrony zademonstrowało zmodernizowany pocisk systemu obrony przeciwrakietowej M...