Na polski rynek trafił właśnie Philips Xenium E560 – telefon z dual SIM, potężną baterią 3100 mAh i czasem działania bez ładowania około 2,5 miesiąca.
Philips Xenium E560

W dzisiejszym świecie zdominowanym przez smartfony, urządzenie pracujące dwa dni bez ładowania to spory sukces.  Telefony, których czasy pracy wynosiły tydzień i więcej to dzisiaj rzadkość. A nawet jeśli pojawi się nowy model telefonu, który nie domaga się codziennego ładowania rzadko kiedy jest to sprzęt wysokiej klasy.

 

Philips zadziałał nieco wbrew powszechnym trendom i wychodzi z propozycją telefonu komórkowego dla tych, którzy nie potrzebują smartfona do codziennej komunikacji, od telefonu zaś oczekują elegancji i niezawodności. Philips Xenium E560 nawiązuje do kultowych modeli firmy, które słynęły z niezwykle pojemnych baterii i długim czasie działaniu na jednym ładowaniu.

Telefon jest wyposażony w baterię, której nie powstydziłyby się topowe smartfony. Akumulator o pojemności 3100 mAh pozwala na nawet 39 godzin rozmów i pracę do 73 dni w trybie czuwania. Taką wydajność urządzenie zawdzięcza technologii oszczędzania energii Xenium (wykorzystywanej także w smartfonach Philips). Polega ona na odpowiednim doborze komponentów urządzenia pod kątem niskiej energochłonności. Olbrzymie znaczenie ma oczywiście także odpowiednio duża bateria, która pozwala na zapewnienie długich czasów pracy.

Philips Xenium E560 powstał z myślą o użytkownikach, dla których telefon to przede wszystkim narzędzie do kontaktu. Wymagają od niego niewielkich wymiarów, niezawodności i dyskretnego, eleganckiego wyglądu.

Urządzenie bez problemu mieści się w dłoni. Obudowa o długości 12 cm, szerokości 5 cm i grubości 1,6 cm kryje w sobie 2,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240×320 pikseli, 2-megapikselowy aparat fotograficzny, dwa gniazda SIM i slot na karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Telefon jest wyposażony w moduł Bluetooth z technologią A2DP, odtwarzacz MP3 oraz radio FM.

Rekomendowana cena sprzedaży telefonu wynosi 459 zł.

Źródło: chip.pl

Polecane:

Ciekawostki - Dziś mija 80 lat od najpotężniejszej w Polsce trąby powietrznej, 369 km/h
NASA - Za 28 lat może w nas uderzyć ogromna asteroida, ma średnicę 140-250 metrów
NASA - Wystrzelili rakietę prosto w zorze polarną żeby sprawdzić, jak tlen "wycieka" z atm...
Przez zastosowanie elastycznego polimeru, udało się znacznie wydłużyć czas pracy akumulatorków litow...
Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs na nazwę dla obszaru, w którym osiądzie lądownik Phila...
Z serwisu LinkedIn specjalizującego sie w kontaktach zawodowo-biznesowych wyciekły dane 167 milionów...
Chile - Pył znad pustyni dotarł do miast, 28 tysięcy osób bez prądu
Mazatlan, Meksyk - Pękło potężne akwarium z rekinami, woda zalała ulice
Nowy Orlean, USA - Pikapem wjechał w tłum ludzi podczas karnawałowej parady, 28 osób rannych, w tym ...