Na polski rynek trafił właśnie Philips Xenium E560 – telefon z dual SIM, potężną baterią 3100 mAh i czasem działania bez ładowania około 2,5 miesiąca.
Philips Xenium E560

W dzisiejszym świecie zdominowanym przez smartfony, urządzenie pracujące dwa dni bez ładowania to spory sukces.  Telefony, których czasy pracy wynosiły tydzień i więcej to dzisiaj rzadkość. A nawet jeśli pojawi się nowy model telefonu, który nie domaga się codziennego ładowania rzadko kiedy jest to sprzęt wysokiej klasy.

 

Philips zadziałał nieco wbrew powszechnym trendom i wychodzi z propozycją telefonu komórkowego dla tych, którzy nie potrzebują smartfona do codziennej komunikacji, od telefonu zaś oczekują elegancji i niezawodności. Philips Xenium E560 nawiązuje do kultowych modeli firmy, które słynęły z niezwykle pojemnych baterii i długim czasie działaniu na jednym ładowaniu.

Telefon jest wyposażony w baterię, której nie powstydziłyby się topowe smartfony. Akumulator o pojemności 3100 mAh pozwala na nawet 39 godzin rozmów i pracę do 73 dni w trybie czuwania. Taką wydajność urządzenie zawdzięcza technologii oszczędzania energii Xenium (wykorzystywanej także w smartfonach Philips). Polega ona na odpowiednim doborze komponentów urządzenia pod kątem niskiej energochłonności. Olbrzymie znaczenie ma oczywiście także odpowiednio duża bateria, która pozwala na zapewnienie długich czasów pracy.

Philips Xenium E560 powstał z myślą o użytkownikach, dla których telefon to przede wszystkim narzędzie do kontaktu. Wymagają od niego niewielkich wymiarów, niezawodności i dyskretnego, eleganckiego wyglądu.

Urządzenie bez problemu mieści się w dłoni. Obudowa o długości 12 cm, szerokości 5 cm i grubości 1,6 cm kryje w sobie 2,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240×320 pikseli, 2-megapikselowy aparat fotograficzny, dwa gniazda SIM i slot na karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Telefon jest wyposażony w moduł Bluetooth z technologią A2DP, odtwarzacz MP3 oraz radio FM.

Rekomendowana cena sprzedaży telefonu wynosi 459 zł.

Źródło: chip.pl

Polecane:

Indonezja - Wulkan Karangetang zaczął wyrzucać lawę i popiół na 600 metrów
Głęboki niż Xaver - Huraganowy wiatr na północy Europy, 150 km/h, 12 w skali Beauforta
Bangladesz - Monsunowe deszcze zalały kraj, osuwisko ziemi zabiło co najmniej 51 osób w górzystym re...
Nuda rozwija zdolności twórcze, dzieci powinny mieć znacznie mniej telewizji, komputera i smartfona
Anomalie temperaturowe w marcu, Europa zimniejsza, Grenlandia cieplejsza
Polska - Poziom Wisły będzie znacznie wyższy niż przewidywano, tworzy się fala wezbraniowa
Erupcje wulkanów i parowanie w Wielkim Kanionie [Video]
Chile - Po 43 latach nastąpiły potężne erupcje wulkanu Calbuco, potok lawy wpłynął do jeziora Chapo ...
Dzięki mikrochipowi w mózgu pominęli rdzeń kręgowy i przywrócili sparaliżowanemu kontrolę ręki za po...