To, że w Polsce i w pozostałych europejskich krajach jest biało, nie dziwi już nikogo, jednak śnieg w Afryce cały czas wprawia nas w zdumienie. Nic dziwnego, bo zabielone wydmy w Algierii stanowią dość niecodzienny widok.

Afryka kojarzy nam się zazwyczaj z wysokimi temperaturami i afrykańskimi upałami, nawet w czasie zimy. Tak samo Algieria, państwo znajdujące się w Afryce Północnej, nad Morzem Śródziemnym. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Ostatnio prawdziwa zima zapanowała także tam.

Śnieg w Afryce

Choć Algieria uznawana jest za jedno z najgorętszych miejsc na świecie, w piątek na północy kraju niemal przez cały dzień padał śnieg. Nie były to jednak malutkie płatki śniegu, które zniknęły zaraz po zetknięciu z powierzchnią

ziemi. Śniegu spadło tyle, że gęsto przykrył miejscowość Ain Sefra, znajdującą się w pobliżu jednego z łańcuchów górskich Atlasu – Atlasu Saharyjskiego.

Jeden z mieszkańców regionu, fotograf amator Karim Bouchetata, postanowił wykorzystać to niezwykłe zjawisko i wybrał się z aparatem na okoliczne wydmy. Zrobił przy okazji wiele zdjęć białego puchu. Jak relacjonował Bouchetata, w miejscowości Ain Sefra śnieg padał w piątek od północy do godz. 18. Warstwa białego puchu pokryła okoliczne góry i piaszczyste wydmy okalające miasto.

Średnia temperatura 10 st. C

W tej części Algierii, w której znajduje się przysypana śniegiem miejscowość, średnia temperatura w czasie deszczowej, chłodnej pory roku (która przypada od listopada do lutego) wynosi około 10 st. C. Na terenie Atlasu Tellskiego, znajdującego się na północ od Atlasu Saharyjskiego, temperatury często bywają jednak ujemne i zdarza się, że termometry wskazują tam nawet -10 st. C.

 

Źródło: TVN Meteo, Wikipedia

Polecane:

Fukushima, Japonia - Wyburzanie elektrowni potrwa nawet 40 lat
Kwitnie turystyka pedofilska, wykorzystują dzieci w biednych krajach, a później nawet zabijają
Naukowcy znaleźli zasadnicze różnice w działaniu mózgu kobiety i mężczyzny
Serbia, Bośnia i Hercegowina - Największa powódź od rozpoczęcia pomiarów 122 lata temu, miejscami sp...
Włochy - Dramatyczna sytuacja po nocnych nawałnicach na wybrzeżu Kalabrii, w kilka godzin spadło 150...
LosyZiemi - Wystąpiły dwa duże wyrzuty plazmy ze Słońca prosto w kierunku Ziemi. Trwa bardzo silna b...
UK - Eglwyswrw od 82 dni cierpi na nieustające opady deszczu, jeszcze parę dni i zostanie pobity rek...
Europa - Zbliża się wyjątkowo rzadkie zjawisko, nagłe ocieplenie stratosferyczne z powodu zmiany kie...
Phoenix, USA - Po monsunie powstała chmura wyglądająca jak grzyb po wybuchu atomowym