Pokazywała kawałek czarnego papieru, spryskiwała gomagicznym sprayem“, a następnie… udawała, że zamienił się w banknoty euro. W ten sposób 37-letnia Francuzka pochodzenia kameruńskiego wyłudziła 50 tys. euro. Została zatrzymana z gotówką tuż przed wyjazdem z Polski do Francji.

Czarne euro

Po raz pierwszy polskim policjantom udało się zatrzymać osobę dokonującą oszustw na “czarne euro”. Dotychczas na terenie naszego kraju poszkodowani zgłosili trzy takie przypadki.

– Oszustwo na czarne euro wygląda z pozoru niesamowicie atrakcyjnie. Cały fortel polega na tym, że oszustka przedstawia zainteresowanemu zabarwione na czarno kawałki papieru, a po chwili następują “czary mary”. Kobieta spryskuje papier sprayem, zakrywa go ręką i sekundę później wyciąga prawdziwy banknot – tłumaczy Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej komendy policji.

W Polsce do kobiety zgłosił się 30-letni mężczyzna zainteresowany atrakcyjną ofertą szybkiego zarobku. Po obejrzeniu pokazu mężczyzna zgodził się na kupienie od niej 100 tysięcy magicznie odbarwiających się “czarnych euro” w zamian za 50 tysięcy euro w gotówce. Dopiero po jakimś czasie 30-latek zorientował się, że został oszukany i zgłosił sprawę policji.

 

Zgłaszali się zbyt późno

– Policjanci zatrzymali 37-letnią kobietę w momencie, gdy ta miała już z pieniędzmi wracać do do Francji – relacjonuje Ciarka. Podejrzana usłyszała zarzut oszustwa i trafiła do tymczasowego aresztu. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

To nie pierwsze “czarne euro”, z którym zetknęli się polscy policjanci. – Do podobnych oszustw doszło w Polsce dwa razy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Niestety w poprzednich sprawach pokrzywdzeni zgłosili się do śledczych zbyt późno – zauważa rzecznik.

 

Źródło: TVN24 Kraków, tvn24.pl

Polecane:

Zwiększa się temperatura wody w jeziorze Tanganika
Japonia - Zrobiono akustyczną lewitację z przemieszczeniem
Sudan - Znaleziono szczątki człowieka sprzed 3200 lat, który miał nowotwór
Norwegia - Pojawiły się olbrzymie szczeliny w górze Mannen, ewakuowano okolicznych mieszkańców
Gazowa otoczka komety 67P/Churiumov-Gerasimenko jest znacznie bardziej zmienna, niż przewidywano
Według najnowszych badań, właściciele kotów narażeni mogą być na poważne choroby psychiczne wywołane...
Dzięki drapieżnemu ślimakowi morskiemu odkryto substancję, która ma silne działanie przeciwbólowe i ...
Francja - Naukowiec potajemnie sprowadził do kraju śmiertelnie groźny koronawirus nCoV, przyleciał z...
Dzięki edycji genów w świeżo zapłodnionych zarodkach skorygowano gen prowadzący do poważnej wady ser...