Do sejmu, z inicjatywy rządu, trafił projekt ustawy nr 1066. Ustawa ta przewiduje nadanie funkcjonariuszom i ratownikom obcych państw, w tym także państwom z poza Unii Europejskiej, specjalnych praw. W projekcie ustawy czytamy, że w ramach „wspólnych operacji” obcy funkcjonariusze będą mogli korzystać z takich samych uprawnień jak polscy policjanci czy agenci ABW, czyli będą mogli posiadać i używać broni palnej, korzystać z środków przymusu bezpośredniego oraz środków pirotechnicznych.

Konieczność wprowadzenia takich rozwiązań prawnych rząd argumentuje wymaganiami przepisów Unii Europejskiej. Jednak sama ustawa wzbudza wiele kontrowersji, między innymi dlatego, że w ramach tzw. „ wspólnej operacji” obce służby porządkowe, mogą uczestniczyć w ochronie imprez masowych, wspólnych patrolach, obserwacjach (czyt. inwigilacja), ale także w tłumieniu ewentualnych wystąpień polskich obywateli, a użycie zwrotu„ratownicze działania”, wydaje być się przykrywką faktycznego charakteru ustawy.

Takowy projekt ustawy w połączeniu z wcześniejszymi nowelizacjami ustaw, między innymi ostatniej kontrowersyjnej dotyczącej zgromadzeń publicznych i możliwości wprowadzenia przez prezydenta stanu nadzwyczajnego, wzbudza wiele obaw.

Czyżby władze Polski obawiały się w najbliższej przyszłości gwałtownych wystąpień polskiego społeczeństwa? Czy polski rząd nie potrafi w odpowiedni sposób zapewnić „bezpieczeństwa” swoim obywatelom? Kraj nasz, coraz bardziej małymi kroczkami oddala się od swojej suwerenności, a coraz bliżej zbliża się do totalitarnego państwa policyjnego, w którym wolność oraz swoboda Polaków jest w drastyczny sposób ograniczana przez polską policje, a może niedługo także przez obce służby.

Źródło: PolskaWalcząca.com

Polecane:

Indonezja - Wulkan Anak Krakatau zaczyna puszczać parę, jest jednym z groźniejszych wulkanów
Van, Turcja - Kolejne duże trzęsienie ziemi, magnituda 5.7, runęły 2 hotele i 16 budynków
Według SIPRI na świecie jest 17265 sztuk broni jądrowej
Belgia - Akcja terrorystyczna w Verviers, dwie osoby zginęły
Chiny - Zwiększają obecność wojskową i rozbudowują infrastrukturę na spornych wyspach na Morzu Połud...
Największa ćma na świecie posiada pięknie ubarwione skrzydła o rozpiętości 30 cm, które w górnej czę...
USA - Student z Florydy, który zamordował dwoje przypadkowych ludzi i ich powoli zjadał, wykazywał p...
W Chinach odkryto nowy niezwykły gatunek pająka, który wygląda jak liść
W Monachium mężczyzna zabrał policjantce pistolet i strzelił jej w głowę, w Sztokholmie ciężarówka c...