Gigantyczny karambol na łączniku między Świdnicą, a autostradą A4 na Dolnym Śląsku. Na wysokości miejscowości Nowice około godziny 7:30 zderzyło się 25 aut: 24 osobówki i jeden samochód ciężarowy. Dziewięć osób zostało poszkodowanych. “Tragicznie to wygląda. Warunki na drodze są potworne” – powiedział naszemu reporterowi jeden z uczestników karambolu. Jak poinformowała policja, kilometr przed karambolem doszło do kolejnego zderzenia z udziałem pięciu aut.

Karambol rozpoczął się od czołowego zderzenia osobówki z ciężarówką. Później kolejny samochód osobowy chciał zwolnić przed miejscem wypadku i wpadł w poślizg – odbił się od TIR-a i uderzył w bariery.

Golf, który jechał z góry, wpadł w poślizg. Wjechał na mój tor jazdy. Widziałem, co się dzieje. Stanąłem… Golf odbił się ode mnie i stanął w poprzek. Dobijały do niego kolejne auta – relacjonował naszemu reporterowi Bartłomiejowi Paulusowi jeden z uczestników wypadku.

Jak informuje nasz dziennikarz, na drodze 3396D jest tak ślisko, że kolejne auta nie nadążały hamować i wjeżdżały na siebie.

Byłem piąty w kolejce. Z naszej strony wszystko działo się w porządku, wszystkie auta starały się wyhamować, ale z drogi na przeciwko auta jechały z dużą prędkością. Zrobił się efekt domina. Nikt nie mógł wyhamować” – powiedział inny uczestnik karambolu.

Jak dodał: Z tego, co widzę najgorzej ucierpiała kobieta z golfa. Jej samochód został przesunięty przez kilka aut. Gdyby nie znaczek na klapie, to nie byłoby wiadomo, że to jest golf. Tragicznie to wygląda. Warunki na drodze są potworne. Mijałem wcześniej piaskarkę, która nie miała z tyłu urządzenia do sypiania piachu, tylko z przodu tę łychę do ściągania śniegu. A droga cała jest pokryta lodem. Pierwsze co zrobiłem, jak wyszedłem z auta, to położyłem się na ziemi, bo nie dało rady iść.

Łącznie w karambolu wzięło udział 25 samochodów. Dziewięć osób zostało poszkodowanych. Sześć z nich trafiło do szpitala, dwie osoby mają złamane kończyny. Pozostali mają urazy kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego.

Lżej ranni byli opatrywani na miejscu.

Na miejscu karambolu jest 10 zastępów straży, policja oraz karetki pogotowia.

Łącznik między Świdnicą a autostradą A4 jest zablokowany w obu kierunkach.

Źródło: rmf24

Polecane:

Naukowcy mają nową teorię odnośnie katastrofy Titanica, powodem mogła być wyjątkowo mała odległość K...
Naukowcy chcą obserwować przejście Wenus nad tarczą Słońca za pomocą Hubble'a i krateru Tycho na Ksi...
Przełom listopada i grudnia jest najlepszym okresem do obserwacji Merkurego
Afryka - Google będzie dostarczać internet bezprzewodowy ze sterowców
Astronauci będą musieli wyjść trzy razy w przestrzeń kosmiczną, żeby usunąć awarię pompy chłodzenia ...
Sonda Dawn weszła na orbitę planety karłowatej Ceres
Malezja - Władze kraju oskarżają nagich turystów o wywołanie trzęsienia ziemi, teraz przeprowadzą sp...
Dzisiejsze zorze polarne w pobliżu bieguna, w Polsce również mogą się jeszcze pojawić
Tlenek tytanu, który jest popularnym dodatkiem do żywności, upośledza funkcje jelita cienkiego