– Każda z kolejnych nocy będzie coraz bardziej zimna – informuje Maja Popielarska, prezenterka pogody. Do końca tygodnia temperatury minimalne w całym kraju spadną poniżej zera. Mrozy będą najbardziej uciążliwe dla mieszkańców północno-wschodniej części kraju, gdzie w nocy z piątku na sobotę termometry odnotują -25 st. C.

Dzisiejszej nocy temperatura spadnie do -20 st. C na Suwalszczyźnie i na Podlasiu. „Cieplej” będzie na Dolnym Śląsku, tam prognozowane wartości wynoszą -4 st. C. Przez kolejne trzy noce temperatura będzie jeszcze niższa.W nocy ze środy na czwartek na Suwalszczyźnie termometry odnotują -22 st. C. Najwyższe wartości temperatury minimalnej znowu wystąpią na Dolnym Śląsku. Tam słupki rtęci spadną do -5 st. C.

Z czwartku na piątek termometry mieszkańców północno-wschodniej części kraju spadną do -24 st. C, a mieszkańców Śląska – do -7 st. C.

Od -10 do -25 st. C

Kulminacja mrozów tego tygodnia wystąpi w nocy z piątku na sobotę. Wówczas na Suwalszczyźnie temperatura spadnie do -25 st. C, a na Śląsku do -10 st. C. Kolejna noc będzie już z odrobinę wyższymi temperaturami. Na północnym wschodzie należy spodziewać się -23 st. C, a na zachodzie kraju około -9 st. C.

Warszawę tez może mocno zmrozić

A co z Polską centralną? – Jeżeli niebo będzie pogodne, to na przykład w Warszawie temperatura może spaść do -22, -23 st. C – dodaje prezenterka.

– My już zapomnieliśmy, że taka może być zima, ale to jest właściwa temperatura dla tej pory roku – podsumowała Maja Popielarska.

Źródło: TVN Meteo

Polecane:

NASA - SOHO 2010 - 07...12
Polska - Elektrownia we Włocławku pracuje na 20 proc. swojej mocy, wszystko przez niski poziom Wisły
Polska - Nadal nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować pojemniki z radioaktywnym kobaltem, które zginę...
Polska - Ogólnokrajowy atak na modemy ADSL firmy Orange (Neostrada), hakerzy zmieniają adres serwera...
Polska - Piorun poraził 6 osób podczas prac polowych w Więcławicach Dworskich, jedna osoba nie żyje
Polkowice, Polska - Silny wstrząs sejsmiczny wystąpił 2.5 kilometra od zbiornika odpadów poflotacyjn...
Olsztyn, Polska - Pierwszy w kraju ekperymentalny zabieg wszczepienia stymulatora ośrodkowego układu...
Człowiek zdewastował naszą planetę, ten film warto oglądnąć – HOME S.O.S. Ziemia (wideo 114 minut z ...
Polska - Zmieniają się prognozy na luty, widać mrozy i nie widać wiosny