Czeka nas niespokojny weekend. Z powodu opadów – przede wszystkim burzowych – oraz porywów wiatru o prędkości nawet 100 km/h. Kolejne dni też nie będą nieskazitelnie pogodne.

Pogoda

W sobotę w całym kraju będzie deszczowo i burzowo, jednak najbardziej gwałtownych zjawisk spodziewamy się na zachodzie i na północy. Kiedy zagrzmi, z nieba spadnie tam nawet 40 l/mkw. wody. Niewykluczone są gradobicia. Porywy wiatru natomiast dojdą do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę nad kraj wkroczy niewielki deszczowy niż z intensywnymi opadami deszczu przemieszczający się od Śląska w głąb kraju. Spodziewamy się, że w ciągu 12 godzin na ziemię spadnie aż 40 l/mkw. Ponieważ i w niedzielę ma intensywnie padać, niebezpiecznie może zrobić się w Sudetach, na przedgórzu a także w miastach, gdzie przez niedrożną kanalizację utrudniony jest spływ wody. Uwaga: poza opadami w niedzielę przewiduje się też burze gradowe. Pojawią się one na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Podczas burz porywy wiatru mogą dojśc do 100 km/h.

 

Chwila wytchnienia

Łagodniejszej pogody spodziewamy się w poniedziałek. Na północy wystąpią słabe opady deszczu, do 5 l/mkw. Tam też okresami może silniej powiać. Na pozostałym obszarze kraju aura dopisze.

Znów burzowo

We wtorek południowy wschód i wschód kraju okażą się pogodne. Na pozostałym obszarze kraju przewiduje się postępujące od zachodu w głąb kraju opady deszczu oraz burze, miejscami gwałtowne z gradem i opadami do 30 l/mkw. Wiatr, okresami dość silny, w burzach osiągnie prędkość do 80-100 km/h.

W środę przelotne opady deszczu obejmą cały kraj. Na wschodzie rozszaleją się burze. W burzach suma opadu wyniesie do 30 l/mkw. Poza tym sypnie grad i powieje do 90 km/h.

W czwartek nie najlepszej aury doświadczą Ci, którzy przebywają na zachodzie i Pomorzu. Tam popada, ale nie intensywnie. Może tam też zagrzmieć, a wtedy powieje z prędkością do 90 km/h.

W całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na północy i na wschodzie kraju burze, podczas których mogą mieć miejsce ulewy i gradobicia. Wiatr, okresami dość silny, w burzach powieje w porywach do 90 km/h

 

Więcej informacji na Forum LZ

Polecane:

Montreal, Kanada - Burza i gejzer w centrum miasta, samochód w powietrzu [Video]
Brazylia - Rośnie bilans ofiar ulewnych deszczy
Gwatemala - Kilka małych erupcji wulkanu Fuego, popiół poleciał na 500 metrów i wypływa lawa
Kolejny huragan na Atlantyku, osiągnął już trzeci stopień
USA - Rzeki atmosferyczne przyczyną opadów na zachodnim wybrzeżu kraju, są one tunelami aerodynamicz...
Francja - Specsłużby nielegalnie monitorują rozmowy telefoniczne, SMS-y, pocztę elektroniczną i inne...
Gwałtownie rośnie aktywność Słońca, leci w naszym kierunku plazma po rozbłysku klasy M1.0 i M7.3
Tegoroczne lato było najgorętszym sezonem od początku pomiarów, czyli od co najmniej 130 lat
Porównywano rozmieszczenie ciemnej materii na podstawie obserwacji jednoczesnej kolizji czterech gal...