Czeka nas niespokojny weekend. Z powodu opadów – przede wszystkim burzowych – oraz porywów wiatru o prędkości nawet 100 km/h. Kolejne dni też nie będą nieskazitelnie pogodne.

Pogoda

W sobotę w całym kraju będzie deszczowo i burzowo, jednak najbardziej gwałtownych zjawisk spodziewamy się na zachodzie i na północy. Kiedy zagrzmi, z nieba spadnie tam nawet 40 l/mkw. wody. Niewykluczone są gradobicia. Porywy wiatru natomiast dojdą do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę nad kraj wkroczy niewielki deszczowy niż z intensywnymi opadami deszczu przemieszczający się od Śląska w głąb kraju. Spodziewamy się, że w ciągu 12 godzin na ziemię spadnie aż 40 l/mkw. Ponieważ i w niedzielę ma intensywnie padać, niebezpiecznie może zrobić się w Sudetach, na przedgórzu a także w miastach, gdzie przez niedrożną kanalizację utrudniony jest spływ wody. Uwaga: poza opadami w niedzielę przewiduje się też burze gradowe. Pojawią się one na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Podczas burz porywy wiatru mogą dojśc do 100 km/h.

 

Chwila wytchnienia

Łagodniejszej pogody spodziewamy się w poniedziałek. Na północy wystąpią słabe opady deszczu, do 5 l/mkw. Tam też okresami może silniej powiać. Na pozostałym obszarze kraju aura dopisze.

Znów burzowo

We wtorek południowy wschód i wschód kraju okażą się pogodne. Na pozostałym obszarze kraju przewiduje się postępujące od zachodu w głąb kraju opady deszczu oraz burze, miejscami gwałtowne z gradem i opadami do 30 l/mkw. Wiatr, okresami dość silny, w burzach osiągnie prędkość do 80-100 km/h.

W środę przelotne opady deszczu obejmą cały kraj. Na wschodzie rozszaleją się burze. W burzach suma opadu wyniesie do 30 l/mkw. Poza tym sypnie grad i powieje do 90 km/h.

W czwartek nie najlepszej aury doświadczą Ci, którzy przebywają na zachodzie i Pomorzu. Tam popada, ale nie intensywnie. Może tam też zagrzmieć, a wtedy powieje z prędkością do 90 km/h.

W całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na północy i na wschodzie kraju burze, podczas których mogą mieć miejsce ulewy i gradobicia. Wiatr, okresami dość silny, w burzach powieje w porywach do 90 km/h

 

Więcej informacji na Forum LZ

Polecane:

Paliwo z bakterii - Czeka nas technologiczna rewolucja
Wyciekły dane z raportu ONZ, będzie dwukrotnie większy przyrost temperatury do roku 2100
Kolejne silne trzęsienie ziemi 7 km od jednej z wysp Salomona, magnituda 7.1
Biegun Północny - Pęka lodowiec, Rosjanie ewakuują stację polarną
Google otrzymało 135 tysięcy wniosków o bycie zapomnianym, muszą skasować prawie pół miliona linków
Pomyłką okazało się jedno z najbardziej sensacyjnych odkryć naukowych XXI wieku, nadal nie ma dowodu...
USA - Intensywne opady deszczu na Florydzie, rekordowe w Miami, lokalnie spadło do 215 l/mkw
Kierownictwo misji sondy Rosetta zleciło produkcję perfum o zapachu jądra komety 67P/Churiumow–Geras...
Na Marsie znaleziono dziwne wgłębienie w którym może być woda, ciepło i składniki odżywcze, NASA pos...