W Portugalii trwa usuwanie strat spowodowanych nawałnicami, które przeszły przez ten kraj minionej nocy. Kilkanaście osób zostało rannych, nie działa lotnisko w Faro, żywioł sparaliżował pracę w portach morskich. 


W mieście Faro na południu Portugalii silny wiatr powalił dach międzynarodowego lotniska. Rannych zostało tam pięć osób, w tym jedna bardzo ciężko. Port lotniczy wciąż nie działa. Koczują na nim setki pasażerów.

Żywioł poczynił też zniszczenia w portach morskich na północno-zachodnim wybrzeżu: w miastach Vila do Conde oraz Povoa de Varzim. Ruch statków powinien zostać tam przywrócony jeszcze dzisiaj.

Duże straty odnotowano w regionie Alentejo, na południu kraju, w pobliżu miast Evora i Beja. Huraganowe wiatry powaliły tam kilkadziesiąt drzew.

W stolicy Portugalii, Lizbonie, straż pożarna wyjeżdżała do pomocy ponad stu razy. Akcja ratunkowa polegała głównie na usuwaniu drzew z przygniecionych pojazdów oraz wypompowywaniu wody z zalanych budynków. Dotychczas nie udało się przywrócić pełnego ruchu na zalanych wodą ulicach.

Pod wodą znalazło się też częściowo Porto. Żywioł zachęcił do rozbojów. Policja potwierdziła, że na terenie miasto doszło do napadów na posiadaczy luksusowych aut, poruszających się z trudem po zalanych ulicach. W trzech przypadkach napastnicy dotkliwie pobili ich właścicieli, wyrzucając ich z samochodów i uciekając z miejsca przestępstwa.

 

Źródło: rmf24.pl

Polecane:

Japoński satelita Hindoe odkrył dwie dziury magnetyczne na Słońcu
Chile i Argentyna - Wulkan Copahue w Andach grozi wybuchem, ewakuowano 3 tys. osób
Francja - Hiszpański statek towarowy przewożący nawozy przełamał się na pół po tym po uderzeniu w fa...
Chiny - Pojawił się nowy szczep wirusa ptasiej grypy, H10N8
Argentyna - Kraj bliski bankructwa, nie mają na spłatę 1.33 mld dolarów dla swoich wierzycieli, są o...
Wulkan Aso, Japonia - Ogromna erupcja po 21 latach największego aktywnego wulkanu w tym kraju i jedn...
Włochy - W Ligurii zatrzęsła się ziemia, magnituda 4.2
Nieznane są przyczyny zasłabnięcia bardzo wielu osób na pokładzie Airbusa A380 linii British Airways...
Szwajcaria - Znany dziennikarz motoryzacyjny rozbił samochód elektryczny za 2 mln funtów, uszkodzone...