Przez ostatnie kilka miesięcy, Google kupiło największe firmy zajmujące się robotyką i sztuczną inteligencją. Przyjrzyjmy się zakupom giganta z Mountain View.

Boston Dynamics

Roboty o zwierzęcych kształtach produkowane były przez Boston Dynamics z myślą o Armi Amerykańskiej do zadań „search & rescue” (misje ratunkowe, poszukiwawcze). Boston Dynamics pracuje również nad humanoidalnym prototypem maszyny o nazwie Atlas, która jest w stanie, cytując przedstawiciela BD: „podnosić, nosić i obsługiwać sprzęt”

Schaft

Roboty z tej firmy radzą sobie doskonale z utrzymywaniem równowagi. Schaft wygrał nawet konkurs zorganizowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Ich najnowsza zabawka potrafi nawet wchodzić po drabinie.

Redwood Robotics

Ten producent z kolei skupił się na udoskonalaniu sztucznych rąk. Obecnie uważa się, że sztuczne ręce od Redwood Robotics sa o wiele bardziej precyzyjne od czegokolwiek, wyprodukowanego przez ich konkurencję.

Industrial Perception

Korzystając z technologii podczerwieni, roboty IPI potrafią widzieć i odróżniać od siebie trójwymiarowy przedmioty. Jak na razie Industrial Perception skupia się na produkcji robotów do wykorzystania w pracach magazynowych, jednak rozwiązania tej firmy jeśli chodzi o „wzrok robotów” zostaną wykorzystane przez Google do konstrukcji czegoś bardziej imponującego.

Meka

Meka M1 Manipulator to humanoidalny tors, głowa i ręce, które w całości składają się na dość sympatycznie wyglądającego robota. Jeśli Google zdecyduje się na stworzenie czegoś w rodzaju mechanicznego asystenta, z pewnością wykorzysta niektóre doświadczenia Meka.

Bot & Dolly

 

Roboty B&D wykorzystywane są w przemyśle filmowym. To one odpowiadają za precyzyjne ruchy przedmiotów i ludzi, które potem o wiele łatwiej zgrywa się z efektami specjalnymi. Używano ich m.in w filmie Grawitacja.

Źródło: chip.pl, google.pl

Polecane:

USA - Gigantyczne pożary w Kolorado, jest coraz gorzej, ewakuowano już 32 tys. osób
Chiny - Najdłuższa rzeka w kraju zmieniła kolor, Jangcy zrobiła się krwisto czerwona i nikt nie wie ...
Trzęsienie ziemi z 1964 roku na Alasce o sile 9.2 w skali Richtera spowodowało 67-metrowe fale
Reakcja wulkanów na nocny skok mocy burzy geomagnetycznej, japoński Sakurajima zmienił kolor dymu w ...
Planeta J1407b ma ponad 30 pierścieni, największy ma średnicę 200 razy większą od największego z pie...
Znaleźli sposób na bakterie odporną na antybiotyki, gronkowca złocistego potraktowali trzema antybio...
Bułgaria - Pokrywa śnieżna miejscami sięga metra, ponad tysiąc miejscowości bez prądu
ZEA - W Dubaju awaryjnie lądował samolot z 294 osobami na pokładzie, maszyna która leciała z Indii l...
Mechanizmy sterujące epigenetyką mogą służyć do przekazywania co najwyżej pamięci krótkotrwałej