Przez ostatnie kilka miesięcy, Google kupiło największe firmy zajmujące się robotyką i sztuczną inteligencją. Przyjrzyjmy się zakupom giganta z Mountain View.

Boston Dynamics

Roboty o zwierzęcych kształtach produkowane były przez Boston Dynamics z myślą o Armi Amerykańskiej do zadań „search & rescue” (misje ratunkowe, poszukiwawcze). Boston Dynamics pracuje również nad humanoidalnym prototypem maszyny o nazwie Atlas, która jest w stanie, cytując przedstawiciela BD: „podnosić, nosić i obsługiwać sprzęt”

Schaft

Roboty z tej firmy radzą sobie doskonale z utrzymywaniem równowagi. Schaft wygrał nawet konkurs zorganizowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Ich najnowsza zabawka potrafi nawet wchodzić po drabinie.

Redwood Robotics

Ten producent z kolei skupił się na udoskonalaniu sztucznych rąk. Obecnie uważa się, że sztuczne ręce od Redwood Robotics sa o wiele bardziej precyzyjne od czegokolwiek, wyprodukowanego przez ich konkurencję.

Industrial Perception

Korzystając z technologii podczerwieni, roboty IPI potrafią widzieć i odróżniać od siebie trójwymiarowy przedmioty. Jak na razie Industrial Perception skupia się na produkcji robotów do wykorzystania w pracach magazynowych, jednak rozwiązania tej firmy jeśli chodzi o „wzrok robotów” zostaną wykorzystane przez Google do konstrukcji czegoś bardziej imponującego.

Meka

Meka M1 Manipulator to humanoidalny tors, głowa i ręce, które w całości składają się na dość sympatycznie wyglądającego robota. Jeśli Google zdecyduje się na stworzenie czegoś w rodzaju mechanicznego asystenta, z pewnością wykorzysta niektóre doświadczenia Meka.

Bot & Dolly

 

Roboty B&D wykorzystywane są w przemyśle filmowym. To one odpowiadają za precyzyjne ruchy przedmiotów i ludzi, które potem o wiele łatwiej zgrywa się z efektami specjalnymi. Używano ich m.in w filmie Grawitacja.

Źródło: chip.pl, google.pl

Polecane:

Słońce znów "wybucha" - stąd trzęsienia ziemi i uaktywnienie się wulkanów
"Pole śmierci" na Pacyfiku - Tysiące ton śmieci porwanych przez tsunami dryfuje na wschód
Izrael, Liban - Wzgórza Golan pokryła 40-centymetrowa warstwa śniegu, w Bejrucie powódź
Szwecja i Finlandia - Okolice koła podbiegunowego zrobiły się najcieplejszymi rejonami w Europie
Małe owady postrzegają świat w zwolnionym tempie, dzięki temu potrafią podjąć decyzję wyjątkowo szyb...
USA - Jesienna śnieżyca w Wyoming i w południowej Dakocie, napadał prawie metr
Polska - Produkcja ektoiny składa się z 22 etapów syntezy chemicznej, gram jest droższy od złota
Meksyk - Nastąpiła erupcja wulkanu Colima, popiół wzbił się na 5 km do góry i poleciał na obszary od...
Australia - Świr samochodem rozjeżdżał ludzi na chodniku w Melbourne, 3 osoby zginęły, 20 zostało ra...