Co najmniej miliard dolarów wydał w latach 1917-2003 Związek Radziecki, a potem Rosja na tajne badania dotyczące kontroli umysłu – pisze “New York Post”, powołując się na raport niemieckiego badacza, który dotarł do odtajnionych dokumentów. Wynika z nich, że eksperymenty miały na celu wykorzystanie fal elektromagnetycznych.

Wyścig o dominację w kosmosie nie był jedynym aspektem walki ZSRR z USA w czasach Zimnej Wojny. Jak się okazuje, Moskwa rywalizowała z Amerykanami także na polu niekonwencjonalnej broni.

Dotyczy tego raport pt. “Niekonwencjonalne badania w ZSRR i Rosji” Serge’a Kernbacha z Research Centre of Advanced Robotics and Environmental Science w Stuttgarcie w Niemczech. Jak pisze “New York Post”, naukowiec przeanalizował prace naukowe radzieckich uczonych i dotarł do odtajnionych niedawno dokumentów na temat radzieckich prac.

Kontrola nad falami i tajemnicze urządzenie

Wśród obszarów o szczególnym znaczeniu była tzw. psychotronika, zajmująca się badaniem związków między umysłem a fizjologią człowieka oraz metodami manipulacji ludzką psychiką przy użyciu fal elektromagnetycznych. Radzieccy naukowcy wierzyli, że ludzki mózg może odbierać i przekazywać pewnego rodzaju promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości i że to może mieć wpływ na inne przedmioty.

 

Z dokumentów wynika, że Sowieci zdołali opracować urządzenie o nazwie “cerpan” do generowania promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, które było używane do testowania na ludziach. “Jeśli generator został zaprojektowany poprawnie, to był on w stanie zgromadzić bioenergię ze wszystkich żyjących obiektów: zwierząt, roślin i ludzi, a potem emitować ją na zewnątrz” – pisze naukowiec w raporcie.

Badania zostały przerwane w 2003 roku.

Manipulacje Amerykanów

“New York Post” przypomina, że Stany Zjednoczone prowadziły podobne badania nad ludzką psychiką. Począwszy od lat 50. aż do lat 70. XX w. w ramach tajnego programu MK-Ultra CIA eksperymentowała ze sposobami kontroli umysłu.

Szeroko zakrojone eksperymenty obejmowały testowanie narkotyków, hipnozy oraz fal elektromagnetycznych. Niektóre badania były prowadzone bez zgody uczestników.

Źródło: New York Post, Cornell University Library, tvn24

Polecane:

WWF zajął się transportem 19 nosorożców czarnych na nowe tereny oddalone o 1600 km
Holandia - Atak zimy i największe w historii kraju korki na drogach, łączna długość zatorów wynosiła...
Komputer kwantowy - Użycie fotonów w celu skonstruowania pamięci
Australia - Po 42 minutach od zatrzymania akcji serca lekarze przywrócili kobietę do życia, specjaln...
Google zaczyna szyfrować cały wewnętrzny ruch między serwerami, żeby NSA nie mogła kolejny raz przec...
Dax, Francja - Jesień, a na termometrach nawet 27 st.C. w cieniu
Podwyższająca się globalna temperatura może doprowadzić do zmniejszenia się ilości tlenu w atmosferz...
Właściciel WikiPedii pozwał Narodową Agencją Bezpieczeństwa za program masowej inwigilacji
Woda w zdecydowanej większości ujęć na świecie zawiera drobiny tworzyw sztucznych, pochodzące z rozp...