Co najmniej miliard dolarów wydał w latach 1917-2003 Związek Radziecki, a potem Rosja na tajne badania dotyczące kontroli umysłu – pisze „New York Post”, powołując się na raport niemieckiego badacza, który dotarł do odtajnionych dokumentów. Wynika z nich, że eksperymenty miały na celu wykorzystanie fal elektromagnetycznych.

Wyścig o dominację w kosmosie nie był jedynym aspektem walki ZSRR z USA w czasach Zimnej Wojny. Jak się okazuje, Moskwa rywalizowała z Amerykanami także na polu niekonwencjonalnej broni.

Dotyczy tego raport pt. „Niekonwencjonalne badania w ZSRR i Rosji” Serge’a Kernbacha z Research Centre of Advanced Robotics and Environmental Science w Stuttgarcie w Niemczech. Jak pisze „New York Post”, naukowiec przeanalizował prace naukowe radzieckich uczonych i dotarł do odtajnionych niedawno dokumentów na temat radzieckich prac.

Kontrola nad falami i tajemnicze urządzenie

Wśród obszarów o szczególnym znaczeniu była tzw. psychotronika, zajmująca się badaniem związków między umysłem a fizjologią człowieka oraz metodami manipulacji ludzką psychiką przy użyciu fal elektromagnetycznych. Radzieccy naukowcy wierzyli, że ludzki mózg może odbierać i przekazywać pewnego rodzaju promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości i że to może mieć wpływ na inne przedmioty.

 

Z dokumentów wynika, że Sowieci zdołali opracować urządzenie o nazwie „cerpan” do generowania promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, które było używane do testowania na ludziach. „Jeśli generator został zaprojektowany poprawnie, to był on w stanie zgromadzić bioenergię ze wszystkich żyjących obiektów: zwierząt, roślin i ludzi, a potem emitować ją na zewnątrz” – pisze naukowiec w raporcie.

Badania zostały przerwane w 2003 roku.

Manipulacje Amerykanów

„New York Post” przypomina, że Stany Zjednoczone prowadziły podobne badania nad ludzką psychiką. Począwszy od lat 50. aż do lat 70. XX w. w ramach tajnego programu MK-Ultra CIA eksperymentowała ze sposobami kontroli umysłu.

Szeroko zakrojone eksperymenty obejmowały testowanie narkotyków, hipnozy oraz fal elektromagnetycznych. Niektóre badania były prowadzone bez zgody uczestników.

Źródło: New York Post, Cornell University Library, tvn24

Polecane:

Za 3 dni otrze się o Ziemię w odległości 19 tys. km asteroida 2011MD o średnicy 15 metrów
Dziś w nocy będzie można zobaczyć nawet 13 spadających meteorytów w ciągu minuty
Wyciekł raport o globalnym ociepleniu - "Dwutlenek węgla nie jest tak ważnym czynnikiem globaln...
Do powstania życia na Ziemi potrzebnych jest 28 pierwiastków, w tym brom
2014 rok najprawdopodobniej będzie najcieplejszym w historii pomiarów, czyli od 1880 roku
W kierunku naszej galaktyki pędzi ogromna chmura gazu, dotrze za 30 milionów lat i utworzy około 2 m...
Utach, USA - Wielkie Jezioro Słone zaczyna wysychać czego konsekwencją mogą być ogromne szkody dla ś...
Diament lonsdaleit może być twardszy od zwykłego diamentu nawet o 58 procent
Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania - W porcie Las Palmas duży prom uderzył w nabrzeże krusząc beton, z usz...