Nie od dziś wiadomo, że życie na Syberii wymaga wyjątkowego hartu. Rosyjskie media przytaczają historię mieszkańca Irkucka, która to potwierdza w pełnej rozciągłości. Mężczyzna miał wypaść skąpo ubrany z pociągu, który następnie gonił przez siedem kilometrów przy -40 st. C.

Jak podaje strona internetowa „The Moscow Times”, 42-latek podróżował pociągiem relacji Moskwa – Jakuck, do którego wsiadł w swoim rodzinnym Bracku.

Nieoczekiwana wysiadka

Podróż przez zasypaną śniegiem Wschodnią Syberię obejmowała jazdę nocą, więc mężczyzna przebrał się w strój adekwatny do spania, bokserki i t-shirt. W nocy Rosjanin zapragnął jednak zapalić, założył więc klapki i udał się do przedsionka wagonu.

 

Po pofolgowaniu nałogowi chciał wrócić do łóżka, jednak nie udało mu się. Jak podają rosyjskie media, w kompletnej ciemności panującej w przedsionku pomylił drzwi. Zamiast wejść do właściwej części wagonu, otworzył drzwi na zewnątrz, wykonał pewny krok w mroźną pustkę i wylądował na śniegu obok torów.

Gonitwa życia

Będąc w spodenkach, koszulce i klapkach mężczyzna wiedział, że długo nie przeżyje przy -40 st. C na środku Syberii, a nikt nie zauważy szybko jego nieobecności. Miał więc jeden wybór, gonić pociąg. 42-latek popędził więc ile sił w nogach wzdłuż torów za oddalającym się składem,

 

 

Jego wytrwałość została nagrodzona. Udało mu się dopaść pociąg po siedmiokilometrowym biegu, gdy skład zatrzymał się na małej stacyjce.

Lokalny departament transportu i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych badają niezwykłe zdarzenie pod kątem sprawdzenia, dlaczego drzwi na zewnątrz pociągu dało się otworzyć podczas jazdy. Nie wiadomo, czy mężczyzna był po spożyciu alkoholu.

Źródło: The Moscow Times, tvn24.pl

Polecane:

Clevelys, Wielka Brytania - Na niewielkie miasteczko spadł dziwny biały puch, wyglądem przypominając...
Rosja - Rozpoczęli rozmieszczenie rakiet S-400 przy granicy z Polską, zasięg 400 km
Brazylia - W dobę spadło tyle deszczu co w miesiąc, coraz więcej ofiar śmiertelnych powodzi i osunię...
Hampshire, UK - Prywatny samolot z czterema osobami na pokładzie rozbił się na lotnisku Blackbushe, ...
UK - Cyklon Abigail dotarł na Wyspy, w Szkocji porywy wiatru do 160 km/h
USA - Jeździ samochodem i bez powodu strzela do ludzi, zabił już 7 osób w hrabstwie Kalamazoo
W pobliżu Hawajów odkryto nieznany dotąd gatunek ośmiornicy
Saulce-sur-Rhone, Francja - Autokar wiozący turystów z Hiszpanii do Czech został ostrzelany z broni ...
Arktyka - Na Grenlandii wystąpiły wyjątkowo wysokie temperatury, rekordowo wcześnie i rekordowo szyb...