Do tej pory autonomiczne samochody Google’a miały dobry PR. Nawet jeśli uczestniczyły w wypadkach drogowych zawsze wina leżała po strony kierowcy tradycyjnego samochodu. Raport z ostatnich 14 miesięcy ujawnił jednak, że maszyny te są jeszcze dalekie od ideału.

Samochód Google'a

Samochód Google’a

Samochody Google’a poruszają się z niewielką prędkością i łatwo możemy sobie wyobrazić, że nieuświadomieni kierowcy poruszający się tymi samymi drogami mogą wywołać kolizje. Listopadowy raport pokazał wręcz, że do wypadków z udziałem autonomicznych aut dochodzi pięć razy częściej niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Wówczas Google twierdziło, że żaden z wypadków nie był związany z awarią sprzętu, co było dobrą wróżbą na relatywnie szybkie wdrożenie do użytku tej technologii.

Wnętrze samochodu Google'a

Wnętrze samochodu Google’a

Kalifornijski Departament Ruchu Drogowego dokładnie przygląda się testom Google i opublikował ostatnio raport podsumowujący ostatnie 14 miesięcy. Okazuje się, że w tym okresie samochody Google’a doznały 272 porażek i rozbiłyby się przynajmniej 13 razy, gdyby nie interwencja znajdującego się w pojeździe kierowcy. Incydenty te były związane z usterkami technicznymi – problemami w komunikacji, złymi odczytami sensorów, a nawet złym funkcjonowaniem układu hamulcowego i kierowniczego.

Próba objęła 49 samochodów, które w podanym okresie przejechały 682 tysiące kilometrów. W sumie znajdujący się w pojazdach kierowcy musieli przejąć kontrolę nad samochodem aż 346 razy – czy to w wyniku opisanych awarii czy kierując się własnym instynktem. Wygląda na to, że upłynie jeszcze sporo czasu zanim będziemy mogli w 100% zaufać autonomicznym pojazdom.

 

Źródło: chip.pl

Polecane:

Filipiny - Tropikalna burza, co najmniej 9 osób zginęło, ponad 500 tysięcy osób musiało opuścić domy
USA - Gradobicie z 13 czerwca ubezpieczalnie będzie kosztowało 2 mld dolarów
Astronauci będą musieli wyjść trzy razy w przestrzeń kosmiczną, żeby usunąć awarię pompy chłodzenia ...
USA - Stan Waszyngton rozpoczyna legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych
Mamy silną burzę geomagnetyczną, moc nadal rośnie [Forum]
Duża dziura w systemie operacyjny firmy Apple, hakerzy mogą wykraść prywatne dane z iPhone'ów i iPad...
USA - Urodziło się dziecko bez jam nosowych, przypadek 1 na 197 milionów
Burza tropikalna Erika przetoczyła się przez Karaiby, ogromne zniszczenia na wyspie Dominica, spadło...
Dzieci, które piją pełne mleko są szczuplejsze od tych, które piją mleko chudsze. Nowe badania zmien...