Samsung, wspólnie ze swoimi partnerami, właśnie się pochwalił, że rozwiązał problemy wdrożenia grafenu do masowej produkcji podzespołów dla urządzeń mobilnych. Koreański gigant wprowadzi na rynek prawdziwą rewolucję.

Grafen

Nasze urządzenia mobilne są coraz pojemniejsze i coraz szybsze. Mimo tego, nadal korzystają z litowo-jonowych baterii, tak samo, jak urządzenia sprzed dekady. Grafen ma to zmienić i pozbyć się ograniczeń, jakie mają obecnie stosowane ogniwa. Dzięki niemu baterie mają być znacznie pojemniejsze i wydajniejsze, a na dodatek elastyczne. Jest tylko jeden problem: nikt do tej pory nie opracował metody na masową produkcję grafenowych ogniw z uwagi na delikatną naturę samego grafenu.

Samsung jednak właśnie się pochwalił, że rozwiązał tę zagadkę. SAID (Samsung Advanced Institute of Technology), wspólnie z uniwersytetem w Sungkyunkwan, rozwiązał największy problem występujący przy masowej produkcji grafenu, a więc jego pogarszające się właściwości elektryczne, a taże wiele innych. Naukowcom udało się zsyntetyzować duże plastry grafenu na pojedynczym krysztale w półprzewodniku, zachowując jego elektryczne i mechaniczne właściwości.

Badania trwały od 2006 roku. Jeszcze nie wiemy kiedy pojawią się na rynku pierwsze urządzenia z grafenowymi ogniwami, ale dzięki temu przełomowi, powinno to nastąpić w przewidywalnej przyszłości.

 

Źródło: chip.pl

Polecane:

Suramina może pomóc w leczeniu objawów autyzmu, jest lekiem przeciwko śpiączce afrykańskiej, znana j...
Rosja w lipcu kupiła aż 16 ton złota, w sumie zgromadziła już co najmniej 1100 ton
Rosja ma już 1643 głowice termojądrowe, dogonili USA
ESA - Coraz dokładniej wiadomo, gdzie znajduje się lądownik Philae
Najnowsze wyniki badań wskazują, że do leczenia depresji można użyć gazu rozweselającego
Wietnam - Zatonął norweski frachtowiec Bulk Jupiter, zginęło 19 marynarzy
USA - W ciepłej i słonecznej Arizonie spadła znaczna ilość śniegu, w nękanej suszą Kalifornii spadło...
Cork, Irlandia – Pasażer samolotu, który ugryzł innego pasażera i zmarł, przewoził w żołądku 800 gra...
Wyhodowano serce z komórek ludzkiej skóry, które cofnięto w rozwoju genetycznym do etapu komórek mac...