Do dziewięciu wzrósł bilans ofiar śmiertelnych przemytu ludzi w mieście San Antonio w Teksasie niedaleko granicy z Meksykiem. Osoby, których ciała znaleziono w tirze zaparkowanym przy hipermarkecie, to młodzi mężczyźni – podała policja. 29 osób znajduje się w szpitalu.

17 osób odniosło poważne obrażenia. Wszyscy zostali odwiezieni do szpitala – sprecyzował szef miejscowej policji William McManus.

W jego ocenie do tej “przerażającej tragedii” doprowadzili przemytnicy ludzi, którzy pozostawili uwięzionych w naczepie ludzi na pastwę losu przy temperaturze sięgającej 38 st. C. – Tam nie działała klimatyzacja czy zwykła wentylacja, ludzie byli odwodnieni, a ich organizmy skrajnie przegrzane – dodał McManus.

 

Nawet sto osób

Zdaniem szefa miejscowej straży pożarnej Charlesa Hooda, który dowodził akcją uwalniania ludzi uwięzionych w ciężarówce, znajdowało się w niej co najmniej 38 osób. Możliwe, że imigrantów było więcej i niektórym z nich udało się wydostać z naczepy przed przybyciem służb – dodał.

P.o. dyrektor Urzędu Imigracji i Egzekwowania Ceł (Immigration and Customs Enforcement, ICE) Thomas Homan nie wyklucza, że w naczepie znajdowało się nawet i 100 osób.

Policja poinformowała, że sprawdziła nagrania monitoringu, na których widać, jak w pobliże ciężarówki na parkingu przy supermarkecie Walmart podjeżdżają inne samochody i zabierają ukrywających się w środku ludzi. Nie wiadomo, ile dokładnie osób było w naczepie. W grupie tej na pewno było dwoje dzieci – wskazał w wypowiedzi dla CNN szef straży Charles Hood.

Jak podała prokuratura wszystkie ofiary śmiertelne to osoby dorosłe, płci męskiej. Policja aresztowała kierowcę tira. Śledztwo trwa.

 

Zmarła w szpitalu

Na przerażające znalezisko w tirze natrafiono, gdy jeden z pracowników hipermarketu zawiadomił policję, że w stojącym na parkingu tirze z naczepą znajdują się ludzie, którzy błagają o wodę.

– Przybyliśmy na miejsce i odkryliśmy, że w środku jest osiem martwych osób – powiedział szef policji w San Antonio na konferencji prasowej. Podczas kolejnej konferencji McManus podał, że jedna osoba zmarła w szpitalu.

San Antonio znajduje się 240 km od granicy z Meksykiem.

Polecane:

Indonezja - 18 wulkanów otrzymało status zagrożenia poziomu drugiego, 2 otrzymały alert poziomu trze...
Iran - Grożą światu użyciem siły, a mają czym, gdyż posiadają bombę atomową
Rosja - Sonda Fobos-Grunt spadnie na Ziemię między 6-19 stycznia 2012 roku, obecnie znajduje się 201...
Brazylia - Z platformy wiertniczej u wybrzeży kraju wycieka ropa
Naukowcy stworzyli elektroniczny odpowiednik oka owada
Mars - Łazik Opportunity pokonał dystans 42 kilometrów i 195 metrów w czasie 11 lat i 2 miesięcy
Azerbejdżan, Baku - Potężny pożar wieżowca, 16 osób zginęło
Podwyższająca się globalna temperatura może doprowadzić do zmniejszenia się ilości tlenu w atmosferz...
Chińska stacja kosmiczna Tiangong-1 o wadze 8.5 tony bez żadnej kontroli spada na Ziemię, aktualnie ...