Między 11, a 15 marca na Słońcu na wprost Ziemi powstanie dziura koronalna. Będzie to w miarę niewielka struktura lewitującej plazmy, ale wystąpi zaraz pod równikiem, przez co oddziaływanie będzie zauważalne. Dziura koronalna będzie cienka, długa i niezbyt gęsta, dlatego tak wiele dni będzie na wprost Ziemi.

Burza jonosferyczna zacznie się już w piątek 10 marca, a zakończy się 16 marca. Dwie sporej wielkości dziury koronalne wystąpią również w tym czasie na biegunie północnym i południowym, ale elektrony wyemitowane na tej szerokości geograficznej Słońca nie zwiększą burzy jonosferycznej na Ziemi.

 


Burze geomagnetyczne i burze jonosferyczne.

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność w tych dniach.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziury koronalnej.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

Więcej informacji można znaleźć na Forum.LosyZiemi.pl


Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170


Źródło: LosyZiemi.pl, LosyZiemi.org

Polecane:

Pustynia Atacama, Chile - 80 cm śniegu w najsuchszym miejscu na Ziemi i temperatura -8.5 St.C.
Polska - Pierwszy satelita skonstruowany w Polsce będzie na orbicie, waży 1 kg [Video]
USA - Rozpoczęto oczyszczanie basenów do przechowywania radioaktywnego szlamu w Hanford
USA - Na Alasce najzimniej od 109 lat
Austria - Grein przed wodą uchroniła metalowa zapora, brakowały tylko 4 cm do przelania się wody [Vi...
Rosja - Największa powódź od 120 lat, zniszczonych 66 mostów i 530 km dróg, zalanych 121 miejscowośc...
Holandia - Prześwietlono 1000-letnią mumię buddyjską, wewnątrz znaleziono list w języku starochiński...
UE - Europosłowie chcą ukrócić proceder bezzasadnego faszerowania zwierząt antybiotykami
Nieznane są przyczyny zasłabnięcia bardzo wielu osób na pokładzie Airbusa A380 linii British Airways...