W nocy z czwartku na piątek (5/6 kwietnia) zacznie oddziaływać na nas dziura koronalna (DK), która pozycję na wprost Ziemi osiągnie w niedzielę, 8 kwietnia.

Dziura koronalna będzie długą strukturą lewitującej plazmy w okolicach słonecznego równika, która przestanie oddziaływać na Ziemię dopiero 12 kwietnia.
Przed DK znajdują się „pozostałości” po plamie słonecznej, która na wschodzie była bardzo aktywna za sprawą silnej strefy magnetycznej.

Aktualna pozycja kształtującej się dziury koronalnej.

W środę, 4 kwietnia nasza niegdyś aktywna plama.

 

Oddziaływania magnetyczne

Magnetometr, ostatnie 7 dni

Najbliższe oddziaływanie magnetyczne zacznie się już w czwartek, 5 kwietnia, szczyt osiągnie w sobotę, 7 kwietnia, a trwać będzie do 9 kwietnia.

Po połowie miesiąca czeka nas dość groźny okres, ale napiszę o tym za 1.5 tygodnia. Tym samym zapraszam do Strefy VIP, jak się tam dostać, można przeczytać tu.

Każde silne oddziaływanie generuje drgania magnetyczne w ziemskim polu. Drgania te w zależności od częstotliwości wpływają na ludzi i na planetę.

Na wykresach wyraźnie widać cykle energii drgań magnetycznych, które wywołane są oddziaływaniami magnetycznymi w US.


28 marca napisałem:

W czwartek, 29 marca pod wieczór zaczną narastać oddziaływania, które szczyt osiągną w sobotę około południa. Po tym siła oddziaływań przez ponad dobę zacznie spadać i znów wzrośnie, osiągając szczyt 3 kwietnia. Każdemu silnemu oddziaływaniu towarzyszy wzrost energii drgań pola magnetycznego naszej planety.

 

29 marca o 21:25 UTC

Papua-Nowa Gwinea – Silne trzęsienie ziemi w pobliżu strefy zamieszkałej, magnituda 6.9

 

2 kwietnia o 13:40 UTC w Boliwii wystąpiło silne, ale głębokie trzęsienie ziemi, magnituda 6.8 w skali Richtera, głębokość 562 km.

2 kwietnia o 23:23 UTC w Salwadorze wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 5.9 w skali Richtera na głębokości 50 km.

3 kwietnia

USA – Strzały w głównej siedzibie YouTube w San Bruno

Erupcje wulkanów, które wystąpiły w tym czasie

Zobaczcie co się działo z Old Faithful w Parku Yellowstone

 

 


Wstrząsy i trzęsienia ziemi

Energia wstrząsów sejsmicznych, 15 dni

Magnitudy wstrząsów od 5.0 z ostatnich 15 dni.

Głębokość trzęsień ziemi 2018.03.21 – 2018.04.04 – od 2.5 w skali Richtera

 

Rezonans Schumanna

Poniżej taka ciekawostka: Rezonans Schumanna mierzony w Tomsku w Rosji (UTC+7h) oraz moje pomiary składowych ziemskiego pola 27-30 marca.

 

Pomiar składowych ziemskiego pola w dwóch zakresach – ostatnie 7 dni

Do 2 kHz

2-4 kHz

 

Strefa VIP


Burze GM i JS

Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz GM i JS występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz GM i JS, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.

Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz GM i JS ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych. Najczęściej nożownicy ,”kierowcy chodnikowi” i ludzie z pistoletami.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych i jonosferycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz GM i JS można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach wulkan Etna we Włoszech.

Po silnych burzach GM i JS w Europie występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego. Nad oceanami pojawiają się wtedy cyklony i burze tropikalne.

 

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl – “Wyczuwanie” aktywności Słońca (wymagana rejestracja).


Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Źródło: LosyZiemi