Praca w 17 tajlandzkich fabrykach została wstrzymana w poniedziałek w jednej z głównych prowincji przemysłowych. Przyczyną jest powódź – drogi w pobliżu zostały zupełnie zalane. Trwają intensywne prace nad osuszeniem terenów, by zapobiec dalszym stratom.

 

17 fabryk wstrzymało pracę, ponieważ pracownicy nie byli w stanie do nich dotrzeć. Do pomocy w odprowadzeniu wody została poproszona armia. Od weekendu żołnierze nieustannie odprowadzają wodę za pomocą ponad stu pomp. Dzięki ich pracy poziom wody spadł już do 15-20 cm.

Woda wstrzymała pracę

– Żołnierze pomagają odprowadzać wodę z budynków – powiedział Wibun Krommadit, dyrektor naczelny ds. marketingu strefy. Zagłębie, skupiające ponad 500 fabryk znajduje się ponad 100 km na wschód od Bangkoku w prowincji Chon Buri nad Zatoką Tajlandzką. 

– Budynki, które zostały zalane i otoczone wodą, uniemożliwiając pracownikom dojazd do pracy, zostały zamknięte do czasu usunięcia przeszkód – przekazał. Krommadit nie podał jednak, które dokładnie fabryki wstrzymały produkcję.

Będzie się uspokajało?

– Liczymy, że pogoda się uspokoi, a intensywność deszczu zmaleje. Wtedy w ciągu dwóch dni będziemy w stanie opanować sytuację – powiedział Khomsan Ekachai, gubernator prowincji Chon Bur.

Tegoroczne powodzie spowodowały już ogromne szkody w 47 z 77 prowincji, zabijając łącznie 76 osób. Mimo ogromnych rozmiarów, rząd uspokaja – sytuacja nie będzie gospodarki nie będzie tak tragiczna, jak w roku 2011. Szkody wyrządzone przez powodzie od lipca dotknęły jednak blisko 3 miliony ludzi w Tajlandii.

Źródło: Reuters, tm

Polecane:

Fukushima - Japończycy chcą zapobiec kolejnym eksplozjom, chłodzą reaktor azotem
Gwatemala - Silne trzęsienie ziemi, co najmniej 3 osoby zginęły, wielu rannych, magnituda 5.8
Skandal w IKEA - Przez luki w prawie robią meble nawet z 600-letnich karelskich drzew
Kuba - Potężna awaria prądu w Hawanie, kilka milionów ludzi bez energii elektrycznej [Video]
W marcu będzie można gołym okiem obserwować przelot komety C/2011 L4
USA - Z powodu śnieżycy stan wyjątkowy ogłoszono w 11 stanach, zginęło co najmniej 27 osób
Silne trzęsienie ziemi na Morzu Śródziemnym pomiędzy Hiszpanią, a Marokiem, magnituda 6.1
Japonia - Odkryto gatunek bakterii, które zjadają plastik, a dokładnie butelki PET
Egipt - Prawdopodobnie rozbił się samolot linii EgyptAir lecący z Paryża do Kairu, na pokładzie znaj...