Praca w 17 tajlandzkich fabrykach została wstrzymana w poniedziałek w jednej z głównych prowincji przemysłowych. Przyczyną jest powódź – drogi w pobliżu zostały zupełnie zalane. Trwają intensywne prace nad osuszeniem terenów, by zapobiec dalszym stratom.

 

17 fabryk wstrzymało pracę, ponieważ pracownicy nie byli w stanie do nich dotrzeć. Do pomocy w odprowadzeniu wody została poproszona armia. Od weekendu żołnierze nieustannie odprowadzają wodę za pomocą ponad stu pomp. Dzięki ich pracy poziom wody spadł już do 15-20 cm.

Woda wstrzymała pracę

– Żołnierze pomagają odprowadzać wodę z budynków – powiedział Wibun Krommadit, dyrektor naczelny ds. marketingu strefy. Zagłębie, skupiające ponad 500 fabryk znajduje się ponad 100 km na wschód od Bangkoku w prowincji Chon Buri nad Zatoką Tajlandzką. 

– Budynki, które zostały zalane i otoczone wodą, uniemożliwiając pracownikom dojazd do pracy, zostały zamknięte do czasu usunięcia przeszkód – przekazał. Krommadit nie podał jednak, które dokładnie fabryki wstrzymały produkcję.

Będzie się uspokajało?

– Liczymy, że pogoda się uspokoi, a intensywność deszczu zmaleje. Wtedy w ciągu dwóch dni będziemy w stanie opanować sytuację – powiedział Khomsan Ekachai, gubernator prowincji Chon Bur.

Tegoroczne powodzie spowodowały już ogromne szkody w 47 z 77 prowincji, zabijając łącznie 76 osób. Mimo ogromnych rozmiarów, rząd uspokaja – sytuacja nie będzie gospodarki nie będzie tak tragiczna, jak w roku 2011. Szkody wyrządzone przez powodzie od lipca dotknęły jednak blisko 3 miliony ludzi w Tajlandii.

Źródło: Reuters, tm

Polecane:

Tajne spotkanie w Arabii Saudyjskiej - Książe "szara eminencja" straszy NATO bronią atomow...
NASA wysyła na Marsa kolejnego robota, źródłem energii będzie 5 kg plutonu
Nigeria - Potężny wyciek ropy naftowej z platformy Shella, 185 km długości
USA - Hawking spróbuje skomunikować się za pomocą fal mózgowych
Naukowcy znaleźli ślady kwasu siarkowego z potężnej erupcji indonezyjskiego superwulkanu Toba sprzed...
USA - Mały fragment komety spalił się nad stanem Alabama na wysokości 40 km, pędził z prędkością pon...
USA - Polka opracowała matematyczny model prognozowania przyszłorocznej mutacji grypy
Rocznie umiera z powodu alkoholu 3.3 miliona osób, czyli co 10 sekund jedna osoba
Foxconn, dostawca Samsunga i Apple'a, zwolnił 60 tysięcy pracowników fabryki i zastąpił ich robotami