Trzy osoby zginęły w katastrofie awionetki, która w niedzielę spadła na przedmieścia Tokio. W wyniku rozbicia się samolotu wybuchł pożar, który objął okoliczne domy i samochody.

Tokio, Japonia - Awionetka spadła na domy i spowodowała duży pożar -3

Na pokładzie awionetki było pięć osób. Ofiary katastrofy to dwóch mężczyzn i jedna kobieta, która mieszkała w domu na który spadła maszyna. Pięć kolejnych osób, które znajdowało się w okolicznych zabudowaniach, zostało rannych.

Potężny huk, intensywny pożar

– Usłyszałam potężny huk, jakby ciężarówka uderzyła w dom… Kiedy wyjrzałam za okno, zobaczyłam ogień – powiedziała stacji NHK kobieta, która była świadkiem zdarzenia. – Pożar był tak bardzo intensywny – dodała.

Tokio, Japonia - Awionetka spadła na domy i spowodowała duży pożar -5

Zdjęcia z helikoptera japońskiej telewizji TV Tokyo pokazują skalę zniszczeń wokół wraku awionetki. Dom, na który spadł samolot spłonął niemal doszczętnie. Pobliskie budynki również ucierpiały w wyniku ognia. Japońska straż pożarna przekazała, że zapaliło się pięć domów i co najmniej dwa samochody.

Jak podał brytyjski „The Guardian”, do katastrofy doszło o godz. 11 czasu tokijskiego w dzielnicy Chofu, tuż po tym jak awionetka wystartowała z pobliskiego lotniska.

The tail section of a crashed light plane and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, July 26, 2015. REUTERS/Yuya Shino

The tail section of a crashed light plane (bottom R) and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, July 26, 2015. REUTERS/Yuya Shino

The tail section of a crashed light plane (R) and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, in this photo taken by Kyodo July 26, 2015. Mandatory credit REUTERS/Kyodo

Polecane:

Polska - Groźna choroba dirofilarioza przywędrowała do nas z krajów o cieplejszym klimacie, komary m...
Nowa teoria Stephena Hawkinga zmieniająca dotychczasowe założenia na temat właściwości czarnych dziu...
Kolejne silne trzęsienia ziemi w Chile, magnituda 6.3, 6.5 i 7.6, odpowiada za to proces subdukcji
Belgia - Masowe demonstracje z powodu planów zwiększenia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat, co najmn...
Lucknow, Indie - Policja inwestuje w drony z gazem pieprzowym do rozpędzania zamieszek
Meksyk - Nawałnica nad Ciudad del Carmen na filmie poklatkowym
Puisseguin, Francja - Czołowe zderzenie autobusu z ciężarówką wiozącą drewno, zginęły 43 osoby, tylk...
USA - Załamanie pogody w Teksasie, średnica gradzin przekraczała 7 cm
Płody intensywnie reagują na rzutowany do macicy kształt przypominający twarz