Trzy osoby zginęły w katastrofie awionetki, która w niedzielę spadła na przedmieścia Tokio. W wyniku rozbicia się samolotu wybuchł pożar, który objął okoliczne domy i samochody.

Tokio, Japonia - Awionetka spadła na domy i spowodowała duży pożar -3

Na pokładzie awionetki było pięć osób. Ofiary katastrofy to dwóch mężczyzn i jedna kobieta, która mieszkała w domu na który spadła maszyna. Pięć kolejnych osób, które znajdowało się w okolicznych zabudowaniach, zostało rannych.

Potężny huk, intensywny pożar

– Usłyszałam potężny huk, jakby ciężarówka uderzyła w dom… Kiedy wyjrzałam za okno, zobaczyłam ogień – powiedziała stacji NHK kobieta, która była świadkiem zdarzenia. – Pożar był tak bardzo intensywny – dodała.

Tokio, Japonia - Awionetka spadła na domy i spowodowała duży pożar -5

Zdjęcia z helikoptera japońskiej telewizji TV Tokyo pokazują skalę zniszczeń wokół wraku awionetki. Dom, na który spadł samolot spłonął niemal doszczętnie. Pobliskie budynki również ucierpiały w wyniku ognia. Japońska straż pożarna przekazała, że zapaliło się pięć domów i co najmniej dwa samochody.

Jak podał brytyjski „The Guardian”, do katastrofy doszło o godz. 11 czasu tokijskiego w dzielnicy Chofu, tuż po tym jak awionetka wystartowała z pobliskiego lotniska.

The tail section of a crashed light plane and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, July 26, 2015. REUTERS/Yuya Shino

The tail section of a crashed light plane (bottom R) and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, July 26, 2015. REUTERS/Yuya Shino

The tail section of a crashed light plane (R) and burning house are seen after the plane went down in a residential area and burst into flames, in Chofu, outskirt of Tokyo, in this photo taken by Kyodo July 26, 2015. Mandatory credit REUTERS/Kyodo

Polecane:

USA - Naukowcy prognozują, że duże obszary Kalifornii mogą być w przyszłości zalane
Mars - Curiosity analizuje dzięki laserowi impulsowemu skład chemiczny skał
Fidżi - Evan jest najpotężniejszym od 20 lat cyklonem, prędkość wiatru przekraczała 200 km/h, teraz ...
Asteroida Apophis 99942 minęła Ziemię, powróci tu w 2029 i 2036 roku, wtedy przeleci wyjątkowo blisk...
Austria - Zarejestrowano absolutne maksimum temperatury odkąd prowadzone są pomiary, 40.6 st.C. w ci...
Australia - Pożary dookoła Sydney wymknęły się spod kontroli, spłonęło ponad sto domów, miasto dusi ...
Pierwsza drukarka 3D, która do drukowania wykorzystuje włókno węglowe i włókno szklane
W Iranie wykryto pierwsze przypadki wirusa MERS, śmiertelność wynosi 30 proc.
Słońce - Na wschodzie tarczy wystąpił rozbłysk klasy X1.1 [Forum]