Jedna osoba zmarła, a trzy kolejne zostały ranne w ataku w szkole w Trollhättan w Szwecji. Do budynku szkolnego wkroczył mężczyzna prawdopodobnie z mieczem w ręku. Jak informuje policja, napastnik został postrzelony, jest w szpitalu w stanie ciężkim. Zmarły to nauczyciel; inny dorosły oraz dwóch uczniów są operowani.

Trollhättan, Szwecja - Świr z mieczem w ręku i w masce z Gwiezdnych wojen zabił w szkole nauczyciela i ranił kolejne 3 osoby -2

 

Policja zna już tożsamość napastnika. Poinformowano jedynie, że to mężczyzna w wieku 20 lat. W tej chwili przeszukiwane jest jego mieszkanie. Wiadomo, że 20-latek miał na twarzy maskę z „Gwiezdnych wojen”.

Według najnowszych informacji napastnik ranił cztery osoby, w tym dwóch chłopców. Jedna z ofiar nożownika – nauczyciel – zmarł przed przyjazdem służb na miejsce. W tej chwili lekarze operują dwoje dzieci w wieku 11 i 15 lat, a także dwie osoby dorosłe, w tym sprawcę.

Szwedzkie media piszą o panice i chaosie panującym na terenie szkoły.

Jeden z uczniów opowiadał, że początkowo wszyscy myśleli, iż ktoś żartuje.Miał na twarzy maskę, czarne ubranie i długi miecz. Jeden z kolegów podszedł do niego, żeby go obejrzeć. Kiedy tylko zorientował się na co się zanosi, zdążył uciec do klasy– mówił.

Uzbrojony napastnik zdążył wejść do kilku sal, zanim na miejscu pojawiła się policja.Nasi koledzy byli zmuszeni użyć broni. W stronę napastnika oddano dwa strzały. Oba go raniływ pierś –poinformował rzecznik policji Stefan Gustafsson.

Trollhättan, Szwecja - Świr z mieczem w ręku i w masce z Gwiezdnych wojen zabił w szkole nauczyciela i ranił kolejne 3 osoby -3

Na ulicach wokół szkoły zgromadziły się setki ludzi. Uczniowie, którzy zostali poproszeni o nieopuszczanie budynku, cisną się do okien, żeby nawiązać kontrakt wzrokowy z bliskimi – relacjonuje dziennikarz „Expressen”.

Według niego, na miejscu wciąż jest wiele radiowozów i karetek ratunkowych. Jeden z ambulansów tak spieszył się, że nie wyhamował i uderzył w ścianę budynku.

Do szkoły uczęszcza 400 uczniów. Pojawiają się też pytania o ich bezpieczeństwo. Na terenie budynku ma znajdować się ogólnodostępna kawiarenka, a także biblioteka publiczna, dom kultury i lokalny ośrodek gminny.

 

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Bakteria EHEC - WHO ostrzega, nie bierzcie antybiotyków
Czechy - Wzbierają rzeki przy granicy z Polską
Rosja - Tam jest wszystko możliwe, raz bombowiec, raz śmigłowiec [Video]
Rosja - Nowy sposób na szybki zarobek, wystarczy rzucić się pod koła samochodu i wyłudzić pieniądze ...
Roubaix, Francja - Uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników, słychać strzały, chodzi o napad na bank
Portugalia - Stan wyjątkowy na Azorach, wiatr w porywach do 150 km/h i fale do 9 metrów
Niemcy - Spektakularny wyczyn Intela ustanowił nowy rekord Guinnessa, 100 dronów rozświetliło niebo ...
Japonia - Najnowsze badania dowodzą, że wskutek znęcania umierają setki dzieci poniżej 15-tego roku ...
Turcja - Trzy eksplozje i strzelanina na lotnisku Ataturka w Stambule, zginęło 41 osób, a 239 został...