Jedna osoba zmarła, a trzy kolejne zostały ranne w ataku w szkole w Trollhättan w Szwecji. Do budynku szkolnego wkroczył mężczyzna prawdopodobnie z mieczem w ręku. Jak informuje policja, napastnik został postrzelony, jest w szpitalu w stanie ciężkim. Zmarły to nauczyciel; inny dorosły oraz dwóch uczniów są operowani.

Trollhättan, Szwecja - Świr z mieczem w ręku i w masce z Gwiezdnych wojen zabił w szkole nauczyciela i ranił kolejne 3 osoby -2

 

Policja zna już tożsamość napastnika. Poinformowano jedynie, że to mężczyzna w wieku 20 lat. W tej chwili przeszukiwane jest jego mieszkanie. Wiadomo, że 20-latek miał na twarzy maskę z „Gwiezdnych wojen”.

Według najnowszych informacji napastnik ranił cztery osoby, w tym dwóch chłopców. Jedna z ofiar nożownika – nauczyciel – zmarł przed przyjazdem służb na miejsce. W tej chwili lekarze operują dwoje dzieci w wieku 11 i 15 lat, a także dwie osoby dorosłe, w tym sprawcę.

Szwedzkie media piszą o panice i chaosie panującym na terenie szkoły.

Jeden z uczniów opowiadał, że początkowo wszyscy myśleli, iż ktoś żartuje.Miał na twarzy maskę, czarne ubranie i długi miecz. Jeden z kolegów podszedł do niego, żeby go obejrzeć. Kiedy tylko zorientował się na co się zanosi, zdążył uciec do klasy– mówił.

Uzbrojony napastnik zdążył wejść do kilku sal, zanim na miejscu pojawiła się policja.Nasi koledzy byli zmuszeni użyć broni. W stronę napastnika oddano dwa strzały. Oba go raniływ pierś –poinformował rzecznik policji Stefan Gustafsson.

Trollhättan, Szwecja - Świr z mieczem w ręku i w masce z Gwiezdnych wojen zabił w szkole nauczyciela i ranił kolejne 3 osoby -3

Na ulicach wokół szkoły zgromadziły się setki ludzi. Uczniowie, którzy zostali poproszeni o nieopuszczanie budynku, cisną się do okien, żeby nawiązać kontrakt wzrokowy z bliskimi – relacjonuje dziennikarz „Expressen”.

Według niego, na miejscu wciąż jest wiele radiowozów i karetek ratunkowych. Jeden z ambulansów tak spieszył się, że nie wyhamował i uderzył w ścianę budynku.

Do szkoły uczęszcza 400 uczniów. Pojawiają się też pytania o ich bezpieczeństwo. Na terenie budynku ma znajdować się ogólnodostępna kawiarenka, a także biblioteka publiczna, dom kultury i lokalny ośrodek gminny.

 

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Słońce - Powstał bardzo silny rozbłysk klasy X5.4, drugi tak silny od kilku lat
Niemcy - Ponad 50 samochodów zderzyło się na autostradzie A81 między węzłami Zuffenhausen, a Feuerba...
Iran - Najwyższy duchowy przywódca kraju nakazał Strażnikom Rewolucji masową produkcję rakiet
W październiku jedna z instytucji należących o Europejskiej Agencji Kosmicznej otworzy swoje drzwi d...
Arktyka - Rosja wiosną złoży w ONZ wniosek o rozszerzenie granic Szelfu Kontynentalnego
Polska - Sejm przyjął tzw "ustawę inwigilacyjną", nowe prawo umożliwi polskim służbom dost...
UK - W Londynie ma powstać 300-metrowy drapacz chmur, będzie on pierwszym wieżowcem wykonanym z drew...
Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu, 6.5 tysiąca gospodar...
Air France otworzy wkrótce tanie linie lotnicze