Trudne warunki pogodowe w Turcji powodują szereg problemów. Zalegający na trasach śnieg stanowi duże zagrożenie dla podróżnych. Na tureckiej części autostrady E80 (bezpośredniej trasy europejskiej łączącej wschód i zachód) zderzyło się ze sobą prawie 50 pojazdów.

Turcja - Stambuł pod śniegiem 2

Obfite opady śniegu, jakie nękają Stambuł, powodują szereg problemów. Władze w odpowiedzi na fatalną pogodę we wtorek 10 lutego późnym popołudniem zdecydowały się na zamknięcie w dniu następnym (tj. 11 lutego) szkół i urzędów.

Turcja - Stambuł pod śniegiem 1

Paraliż komunikacyjny

Obfite śnieżyce są przyczyną lokalnego paraliżu komunikacyjnego – zarówno drogowego, jak i lotniczego. Tureckie linie lotnicze musiały odwołać 83 loty zaplanowane na 10 i 11 lutego.

W wyniku problemów drogowych powodowanych pogodą zdecydowano się na zamknięcie autostrady D-100 na wysokości pomiędzy Bakirkoy a Zeytinburnu, dwomadystryktami miasta Stambuł. Wyłączenie odcinka doprowadziło do tego, że w centrum miasta utworzył się pokaźny korek.

Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 4

Pół setki w karambolu

Na jednym z odcinków trasy europejskiej E80, łączącej wschód kontynentu z zachodem, doszło do karambolu. Zderzyło się ze sobą około 45 pojazdów.

Część kierowców albo nie była w stanie poradzić sobie z panującymi na trasie warunkami, albo nie zdążyła „uciec” przed pozostałymi. Przez wypadek, w którym ucierpiały dziesiątki pasażerów i kierowców, ruch został zablokował w obie strony.

 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 3 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 2 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 1

Polecane:

USA - Wysokie temperatury zapanowały w środkowych i zachodnich stanach, w Chicago nawet 21 st.C.
Rumunia - Godzinę trwała nawałnica, zniszczyła dziesiątki domów i upraw
UK - Kocia sierść w co czwartym gospodarstwie domowym, stworzono bazę DNA kotów, która wykorzystywan...
Holandia - Bardzo silne burze przeszły przez Amsterdam
Przez usterkę genetyczną biało-czerwony kardynał szkarłatny jest w połowie samcem i w połowie samicą
Powierzchnia metalu modyfikowana za pomocą lasera prawie doskonale odpycha cząsteczki wody [Video]
Dominikana - Nieznane zaburzenie u kobiety powoduje ból głowy, a później krwawe łzy [Video]
Polska - W okolicach Legnicy natrafiono na doskonale zachowane cmentarzysko sprzed 4000 lat, znalezi...
Za tydzień, 21 listopada na wprost Ziemi znajdzie się ogromna dziura koronalna, która wywoła silną b...