Trudne warunki pogodowe w Turcji powodują szereg problemów. Zalegający na trasach śnieg stanowi duże zagrożenie dla podróżnych. Na tureckiej części autostrady E80 (bezpośredniej trasy europejskiej łączącej wschód i zachód) zderzyło się ze sobą prawie 50 pojazdów.

Turcja - Stambuł pod śniegiem 2

Obfite opady śniegu, jakie nękają Stambuł, powodują szereg problemów. Władze w odpowiedzi na fatalną pogodę we wtorek 10 lutego późnym popołudniem zdecydowały się na zamknięcie w dniu następnym (tj. 11 lutego) szkół i urzędów.

Turcja - Stambuł pod śniegiem 1

Paraliż komunikacyjny

Obfite śnieżyce są przyczyną lokalnego paraliżu komunikacyjnego – zarówno drogowego, jak i lotniczego. Tureckie linie lotnicze musiały odwołać 83 loty zaplanowane na 10 i 11 lutego.

W wyniku problemów drogowych powodowanych pogodą zdecydowano się na zamknięcie autostrady D-100 na wysokości pomiędzy Bakirkoy a Zeytinburnu, dwomadystryktami miasta Stambuł. Wyłączenie odcinka doprowadziło do tego, że w centrum miasta utworzył się pokaźny korek.

Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 4

Pół setki w karambolu

Na jednym z odcinków trasy europejskiej E80, łączącej wschód kontynentu z zachodem, doszło do karambolu. Zderzyło się ze sobą około 45 pojazdów.

Część kierowców albo nie była w stanie poradzić sobie z panującymi na trasie warunkami, albo nie zdążyła „uciec” przed pozostałymi. Przez wypadek, w którym ucierpiały dziesiątki pasażerów i kierowców, ruch został zablokował w obie strony.

 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 3 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 2 Turcja - Stambuł pod śniegiem, na jednym z odcinków trasy europejskiej E80 zderzyło się 45 aut 1

Polecane:

Chiny - Kończą budowę reaktora ITER do kontrolowanych fuzji nuklearnych, nazywają go "sztucznym...
Biegun Północny - Pęka lodowiec, Rosjanie ewakuują stację polarną
Rosja - Hakerzy wyłączyli wszystkie 160 fotoradarów moskiewskiej milicji drogowej
Liguria, Włochy - Kolejna powódź, w 12 godzin lokalnie spadło 200 l/mkw
USA - Bezzałogowy wahadłowiec X-37B poleci na orbitę, żeby sprawdzić efektywność nowego, eksperyment...
UK - Po mokrym lecie wystąpiła inwazja kątników olbrzymich, które należą do największych pająków w E...
Workuta, Rosja - Dwa silne wybuchy w kopalni węgla "Siewiernaja", zginęło 4 górników, 26 z...
W styczniu jeszcze nigdy nie było tak mało lodu na morzach i oceanach, pokrywa lodowa jest mniejsza ...
Hamburg, Niemcy - Nieznany sprawca zastrzelił rowerzystę, następnie ostrzelał nadjeżdżający samochód...