W miejscowości Tyrone w stanie Missouri w ciągu nocy w czterech różnych miejscach zginęło w wyniku strzelanin siedem osób. Policja, która zorientowała się w pewnym momencie, że ma do czynienia prawdopodobnie z jednym strzelcem, zaczęła pościg. Podejrzanego znaleziono martwego w samochodzie na jednym z parkingów.

Tyrone, USA - Jeździł po mieście i strzelał do ludzi, zabił 7 osób

W czwartkową noc policja w Missouri odebrała zgłoszenie o strzelaninie, do jakiej doszło w miejscowości Tyrone w południowej części stanu.

 

Cztery strzelaniny, osiem ofiar

Policjanci pojechali na miejsce i znaleźli tam dwa ciała. W międzyczasie do funkcjonariuszy zaczęły dochodzić informacje o kolejnych strzałach oddawanych w różnych częściach miasta.

Wydarzenia powiązano, zakładając, że może za nimi stać jeden człowiek. Zmobilizowano znacznie siły. Wkrótce policjanci przebywali ze śledczymi w trzech kolejnych miejscach. W sumie w domach, jakie odwiedzili, znaleźli siedem ofiar i jedną ciężko ranną osobę.

W trakcie przesłuchań świadków udało im się prawdopodobnie uzyskać informacje dotyczące samochodu, jakim poruszał się sprawca. Policja odnalazła go na jednym z parkingów przy przechodzącej obok Tyrone autostradzie. W samochodzie znajdował się martwy mężczyzna, który według policji był poszukiwanym strzelcem.

 

Strzelał 36-latek

Jak poinformowała miejscowa policja w oświadczeniu skierowanym do mediów w piątek przed południem, strzelcem był 36-letni mieszkaniec Tyrone. Po dokonanych zbrodniach odebrał sobie życie.

Wcześniejsze doniesienia mediów mówiły o ośmiu ofiarach śmiertelnych poza napastnikiem, a stacja Fox News pisała nawet o „co najmniej dziewięciu”. Okazało się jednak, że jedna ze znalezionych w miejscu strzelaniny żyła. Ciężko ranną, przewieziono ją do szpitala. Lekarze uratowali jej życie.

Miejscowy dziennik „Houston Herald” podawał też wcześniej, że władze stanowe w Missouri sprawdzały, czy cztery strzelaniny z Tyrone w hrabstwie Teksas nie były powiązane z dwoma przypadkami śmierci, do jakich doszło tej samej nocy w sąsiednim hrabstwie Shannon.

Okazało się, że w obu tych przypadkach chodziło o naturalny zgon.

Tyrone to miała miejscowość w hrabstwie Texas, w którym łącznie żyje zaledwie 25 tys. osób. Tyrone jest położone ok. 200 km na południe od St. Louis.

Polecane:

Japonia - Kolejne dwa trzęsienia ziemi o magnitudach 4.4 i 6.2, pierwsze odczuwalne w Tokio
Rekordy ciepła w Azji, upały na Syberii, w Norylsku dzienne temperatury wynosiły nawet 32 st.C.
Słońce - Wzrasta aktywność plam na zachodzie, więc możliwe są silne rozbłyski, a na wschodzie wkrótc...
Voyager 1 oficjalnie opuścił Układ Słoneczny, przez 36 lat sonda przeleciała 19 mld km, czyli 17.6 g...
Alaska, USA - Bardzo silne trzęsienie ziemi w Archipelagu Aleutów, magnituda 7.9, energia 45 PJ
Australia - Niezwykłe zjawisko w Wielkiej Rafie Koralowej, koralowce uwolniły miliony jaj i plemnikó...
ZEA - Ulewny deszcz w Dubaju, samochody pływały ulicami [Video]
Jinhae, Korea Południowa - Wybuch na pokładzie remontowanego okrętu podwodnego, zginęło trzech żołni...
Na Słońcu wystąpiły rozbłyski klasy M1.0 i M1.2 [Aktualizacja]