Dwanaście osób zginęło w katastrofie statku spacerowego, który zatonął na Morzu Czarnym w pobliżu miasta Białogród nad Dniestrem w obwodzie odeskim na południu Ukrainy – poinformowało MSW, poprawiając swój wcześniejszy komunikat. Według resortu do tragedii doszło w okolicach miejscowości Zatoka.

Ukraina - Katastrofa statku na Morzu Czarnym, zginęło 12 osób

Wcześniejsza informacja o 16 ofiarach śmiertelnych znalazła się w depeszy agencji Interfax-Ukraina, która uściśliła później na prośbę MSW, że jest ich 12. Ministerstwo infrastruktury Ukrainy podawało wcześniej, że na pokładzie jednostki znajdowało się 36 osób.

– Dziś w Zatoce przewrócił się i zatonął statek pasażerski. W wyniku tragedii zginęło 12 pasażerów, 20 zostało hospitalizowanych, kilkoro ludzi nie chciało skorzystać z pomocy medycznej – podał Główny Urząd Spraw Wewnętrznych w Obwodzie Odeskim.

Tragedia tuż przy brzegu

Wołodymyr Żmak, wiceszef administracji obwodowej w Odessie, oświadczył na swoim profilu na Facebooku, że jednostka o nazwie Iwołga, która natrafiła na silny sztorm, była przeciążona i nie było na niej kamizelek ratunkowych. Statek zatonął w odległości około jednego kilometra od brzegu.

Marija Gajdar, doradczyni szefa odeskiej administracji obwodowej Micheila Saakaszwilego, poinformowała, że w związku z tragedią niedziela będzie dniem żałoby w tym regionie. Sam Saakaszwili przerwał wizytę we Lwowie i powrócił do Odessy.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił powołanie komisji śledczej, która zbada przyczyny wypadku. Na miejsce w sobotę wieczorem udał się wiceminister infrastruktury Jurij Waskiw.

 

Źródło: PAP, tvn24

Polecane:

Wyspy Kanaryjskie - Ogromne pożary lasów, ewakuowano 1800 osób na Teneryfie
Chiny pod koniec obecnej dekady planują umieszczenie na orbicie dużej, załogowej stacji kosmicznej
Bułgaria - Rekordowe ciepło w środku zimy, 21.8 st.C. odnotowano w poniedziałek w Weliko Tyrnowo
UK - Zapadła się ziemia w Hemel Hempstead, ewakuowano mieszkańców z 17-tu budynków, średnica zapadli...
UK - Silne wstrząsy nad Kanałem Bristolskim zakołysały budynkami, magnituda 4.1
Grecja - Wróciła zima, spadła temperatura, na południu leje deszcz i pada śnieg
Francja - Kolejna strzelanina, tym razem pod Paryżem, nie żyje policjantka, dodatkowo ostrzelane zos...
W krajach gdzie silniej akcentuje się równouprawnienie płci, mężczyźni wolą wybierać partnerki bardz...
Londyn, UK - W dzielnicy Barking polskie młode małżeństwo zostało zaatakowane przez "czarnoskór...