W Stanach Zjednoczonych w ostatnich miesiącach coraz popularniejsza staje się nowa, niebezpieczna gra. W mediach społecznościowych i internecie zobaczyć można nagrania pokazujące tzw. “knockout”, który polega na atakowaniu przypadkowych ludzi na ulicach dla zabawy. Zabawy niekiedy tak brutalnej, że jeden ze “znokautowanych” mężczyzn zmarł po uderzeniu głową o ogrodzenie, a sprawcom postawiono zarzuty.

We wrześniu policja aresztowała trzech nastolatków w wieku 13-14 lat, którzy w mieście Hoboken w stanie New Jersey zaatakowali 46-letniego Ralpha Santiago. Mężczyzna zmarł po tym jak jeden z nastolatków uderzył go z całej siły i powalił na ziemię, a Santiago doznał silnego urazu głowy.

 

Ofiarami brutalnej gry zwanej knockout padają zarówno mężczyźni, jak i kobiety czy osoby starsze. Napastnicy wybierają przypadkową ofiarę na ulicy, podbiegają do niej i przewracają lub popychają ją z całej siły, a mówiąc wprost – nokautują. Atakujący nie okradają poszkodowanych, tylko od razu uciekają. Celem zabawy jest doprowadzenie ofiary do nieprzytomności po zadaniu jej jednego ciosu.

Antysemickie ataki?

Media obiegło również nagranie z ataku na kobietę, która wracała z zakupów. Na filmie widać, jak podbiega do niej mężczyzna, uderza ją w głowę i szybko ucieka.

Od października na samym Brooklynie w Nowym Jorku doszło do czterech ataków. Jedną z ofiar była 78-letnia staruszka. Wszystkich zaatakowanych na Brooklynie łączy jedna cecha wspólna – żydowskie pochodzenie. Członkowie żydowskiej wspólnoty zaapelowali już do nowojorskiej policji o powstrzymanie brutalnej gry.

Źródło: Reuters, CBS, New Jersey, tvn24.pl

Polecane:

Chiny - Ogromne ulewy z gradobiciem w Pekinie, w środku dnia zrobiło się ciemno jak w nocy
Ogromne ilości gazohydratów znajdują się na naszej planecie, czyli metanu uwięzionego w klatkach z c...
USA - Superwulkan Yellowstone jest większy niż sądzono, rozciąga się na ponad 90 km i zawiera 200-60...
Słowenia - Przez potężne śnieżyce 200 tys. osób bez prądu, naprawa sieci energetycznej WN potrwa co ...
Niewielkie pęknięcia struktury grafenu prowadzą do rozpadu materiału
Rok 2014 może być najcieplejszy od 1880 roku
Islandia - Wulkan Bardarbunga wyrzucił już 84 kilometry kwadratowe lawy, największe pole lawy od 178...
Bagdad, Irak - W ogromnym zamachu bombowym zginęło co najmniej 76 osób, a 200 zostało rannych
Ekwador - Erupcja wulkanu Tungurahua, popiół i dym poleciały do góry na 5 km, ogłoszono pomarańczowy...