Trzy ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt osób rannych. Gigantyczny karambol w Stanach Zjednoczonych, do którego doszło na drodze międzystanowej w Pensylwanii był spowodowany przechodzącą burzą śnieżną – poinformowały lokalne władze.

USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -5

W wypadku, do którego doszło około godz. 9.45 lokalnego czasu, uczestniczyło ponad 50 pojazdów, które zablokowały trzy pasy ruchu około 120 km na północny zachód od Filadelfii.

USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -3

Ciężko ranni

Justin Summa z tamtejszej policji poinformował, że potwierdzono śmierć trzech osób, nieznana jest natomiast liczba ciężko rannych, którzy zostali zabrani transportem lotniczym do szpitali. Więcej niż 70 osób przewieziono pogotowiem do innych obiektów.

Megan Manlove z Penn State Hershey Medical Center powiedziała, że z 10 pacjentów po wypadku, którzy trafili do placówki, trzy są w stanie krytycznym, trzy z lekkimi do ciężkich urazów i czterech z niewielkimi obrażeniami.

Kilka autobusów z pasażerami udało się także do okolicznej remizy. – Zapewniamy im ciepłe warunki, jedzenie i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy dostarczać im wypożyczone samochody – powiedział Summa.

Według ustaleń śledczych “przejście nawałnic śniegu było główną przyczyną wypadku”.

Stan specjalny

Rzecznik Agencji Zarządzania Kryzysowego w Pensylwanii Cory Angell powiedział, że został uruchomiony tryb awaryjny i działania specjalnego zespołu, który dostarcza żywność i wodę tam gdzie są one potrzebne.

Zaapelował również do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ekstremalnie niskie temperatury i padający śnieg, który powoduje, że drogi są niebezpieczne.

USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -7 USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -6 USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -4 USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -3 USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -2 USA - Burza śnieżna przyczyniła się do karambolu na ponad 50 aut w Pensylwanii -1
Źródło: FOX News, tvn24

Polecane:

Fukushima - Potwierdza się najgorszy scenariusz, rdzenie trzech reaktorów całkowicie stopione
Nie tylko komórki nerwowe decydują o tym, jak zapamiętujemy
USA - Potężne gradobicie w kilku stanach Ameryki, kule gradu o wielkości piłek golfowych
Włochy - Kolejna silna burza geomagnetyczna i kolejna już trzynasta duża erupcja wulkanu Etna [Video...
Islandia - Pierwszy raz w historii kraju doszło do strzelaniny z policją
USA - Silne trzęsienie ziemi u wybrzeży Kalifornii, magnituda 6.9
Suramina może pomóc w leczeniu objawów autyzmu, jest lekiem przeciwko śpiączce afrykańskiej, znana j...
Gwałtownie rośnie aktywność Słońca, pojawiła się groźna plama, a na wschodzie potężny wyrzut plazmy,...
Palau - W małym państwie wyspiarskim na Pacyfiku wody pitnej pozostało na kilkanaście dni