Mimo, że meduzy są mięsożerne, a bliskie spotkanie z nimi grozi poparzeniem – jak pisze portal Sky News – nie zagrażają one ludziom. Nie wiadomo co je skłoniło do zbliżenia się do wybrzeża.

USA - Gigantyczna ilość meduz opanowała plaże nad Pacyfikiem

Niezliczona ilość niebieskich istot, zalega nad wybrzeżami Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wypłynęły na ląd na odcinku od południowej Kalifornii do Kolumbii Brytyjskiej – południowo-zachodniej prowincji Kanady.- Wraz z moimi studentami naliczyliśmy ponad tysiąc osobników na powierzchni metra kwadratowego. Zjawiały się w astronomicznym tempie. – informuje Kevin Raskoff, profesor biologii na Monterey Peninsula College w Kalifornii.

 

Mięsożerne meduzy

Meduzy są z gatunku velella velella. Mimo, że są mięsożerne i przy dotyku powodują poparzenia skóry, przeważnie nie stwarzają ryzyka dla zdrowia ludzi. Lepiej jednak pozostać ostrożnym i nie zbliżać się do nich.

 

Podróż z wiatrem

Velella velella przemieszcza się wraz z wiatrem i żywi się głównie planktonem. Zwierzęta te głównie przebywają w licznych gromadach na otwartych wodach Pacyfiku. Coś jednak zachęciło je do przypłynięcia bliżej lądu. Eksperci nie znaleźli na to stosownego wytłumaczenia. Przypuszczają, że meduzy popłynęły wraz z wiatrem i prądem morskim. Kolejnym powodem, dlaczego parzydełkowce zboczyły ze swojego kursu, może być przełowienie. Zwierzęta z braku pożywienia, zaczęły go poszukiwać. W rezultacie zawędrowały do USA i Kanady.

 

Słonowodne stworzenia

Parzydełkowce najbardziej lubią słone środowisko oceanicznych wód. Występują głównie w rejonach równikowych, czyli w miejscu gdzie woda jest najcieplejsza na Ziemi, dzięki czemu zawiera dużo soli. W polskiej strefie Morza Bałtyckiego odnotowano ponad 20 gatunków parzydełkowców.

Polecane:

Dziś aż 7 super wulkanów na świecie wykazało aktywność
Piekielna temperatura w Indiach, słupek rtęci pokazuje 46.6 stopnia Celsjusza
Polska - Za 5 lat w Krakowie nie będzie można palić węglem, drewnem ani ciężkim olejem opałowym
Chiny - Przeprowadzili udane próby działa laserowego do zestrzeliwania dronów lecących na małej wyso...
USA - W całym kraju anomalie termiczne, wschód w lutym był wyjątkowo mroźny, a zachód wyjątkowo ciep...
Mars - Nietypowy krajobraz powstaje na skutek sublimacji dwutlenku węgla
Australia - Przeżył 6 dni w buszu bez kropli wody dzięki temu, że jadł mrówki
U mężczyzny, który 20 lat temu przeżył zakażenie wirusem Ebola znaleziono jedno z najpotężniejszych ...
Do połowy 2017 roku na świecie ma być 5 miliardów aktywnych telefonów