Co najmniej dwie osoby nie żyją po katastrofie śmigłowca w centrum amerykańskiego Seattle. Świadkowie mówią, że tuż po starcie doszło do eksplozji.

Maszyna z niewiadomych przyczyn runęła na ziemię w pobliżu słynnego budynku Space Needle. Zapaliły się stojące obok samochody. Trzem osobom udało się wydostać z płonących pojazdów. Jedna z osób z poważnymi oparzeniami i w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

– Możemy potwierdzić, że dwie osoby, które były na pokładzie śmigłowca, nie żyją – powiedział rzecznik Straży Pożarnej w Seattle Kyle Moore. – Przeszukaliśmy szczątki i nie znaleźliśmy więcej ciał – dodał.

Śmigłowiec należał do jednej ze stacji telewizyjnych. Maszyna miała runąć na ziemię tuż po wzniesieniu się w powietrze. Świadkowie mówią, że helikopter wydawał nietypowy dźwięk, a kilka sekund później doszło do eksplozji.

„Było jak w filmie”

– Gdy śmigłowiec startował, słychać było, że silnik wydaje dziwne dźwięki. Jakieś 20 sekund później było już jak w filmie: wszystko działo się w zwolnionym tempie, śmigłowiec zaczął piszczeć, słychać było jak w coś uderzył. Następnie runął na ziemię i stanął w płomieniach – mówi Alejandro Gonzalez, świadek wydarzenia.

– Byłem pewien że pilot i pasażer nie żyją. To było bardzo silne uderzenie. Wszędzie był ogień – mówił świadek. – Trzy czy cztery minuty później z mężczyzna z czerwonego samochodu otworzył drzwi, był w strasznym stanie. Zdołał przejść kilkanaście metrów. Bardzo mocno krwawił, jego ubranie płonęło. Chwilę później upadł i od razu udzielono mu pomocy – dodał.

Sprawę przyczyn katastrofy ma zbadać Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa.

Źródło: Reuters, Enex, tvn24

Polecane:

Dakota, USA - Poziom wody w Missouri gwałtownie się podniósł, wiele domów jest pod wodą
Na orbicie jest już tysiąc aktywnych satelitów i 15 tysięcy dużych obiektów będących śmieciami
IBM stworzył akumulator litowo-powietrzny, 15x bardziej pojemny od Li-ion, gęstość 12 kWh/kg
Chiny - Chcą wybudować najwyższy budynek świata w 3 miesiące, ma mieć 838 metrów wysokości
Mars - Łazik Curiosity po tygodniowej awarii wraca do analizy skał
Laboratoria Disneya zaprezentowały technologię umożliwiającą poczucie struktury wyświetlanego obrazu...
Meksyk - Cztery erupcje wulkanu Colima w sześć godzin
Między Afryką a Azją narodziły się dwie wyspy, powstały w rejonie podwodnych grzbietów, nazwano je S...
Karaiby - Wyspa Barbuda zniszczona przez huragan Irmę w 90 procentach, wkrótce dotrze tam huragan Jo...