Co najmniej dwie osoby nie żyją po katastrofie śmigłowca w centrum amerykańskiego Seattle. Świadkowie mówią, że tuż po starcie doszło do eksplozji.

Maszyna z niewiadomych przyczyn runęła na ziemię w pobliżu słynnego budynku Space Needle. Zapaliły się stojące obok samochody. Trzem osobom udało się wydostać z płonących pojazdów. Jedna z osób z poważnymi oparzeniami i w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

– Możemy potwierdzić, że dwie osoby, które były na pokładzie śmigłowca, nie żyją – powiedział rzecznik Straży Pożarnej w Seattle Kyle Moore. – Przeszukaliśmy szczątki i nie znaleźliśmy więcej ciał – dodał.

Śmigłowiec należał do jednej ze stacji telewizyjnych. Maszyna miała runąć na ziemię tuż po wzniesieniu się w powietrze. Świadkowie mówią, że helikopter wydawał nietypowy dźwięk, a kilka sekund później doszło do eksplozji.

„Było jak w filmie”

– Gdy śmigłowiec startował, słychać było, że silnik wydaje dziwne dźwięki. Jakieś 20 sekund później było już jak w filmie: wszystko działo się w zwolnionym tempie, śmigłowiec zaczął piszczeć, słychać było jak w coś uderzył. Następnie runął na ziemię i stanął w płomieniach – mówi Alejandro Gonzalez, świadek wydarzenia.

– Byłem pewien że pilot i pasażer nie żyją. To było bardzo silne uderzenie. Wszędzie był ogień – mówił świadek. – Trzy czy cztery minuty później z mężczyzna z czerwonego samochodu otworzył drzwi, był w strasznym stanie. Zdołał przejść kilkanaście metrów. Bardzo mocno krwawił, jego ubranie płonęło. Chwilę później upadł i od razu udzielono mu pomocy – dodał.

Sprawę przyczyn katastrofy ma zbadać Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa.

Źródło: Reuters, Enex, tvn24

Polecane:

Tajlandia - Powódź jakiej nie było już od pół wieku
Mars - Naukowcy zastanawiają się, jak mogły powstać "łańcuchy wgłębień" na planecie, możli...
Znana syntetyczna substancja przeciwbólowa Tramadol, którą w laboratoriach stworzono kosztem milionó...
Sonda kosmiczna Rosetta dotarła w okolice Saturna, pod koniec roku rozpocznie się główny etap misji
Wspólne oglądanie filmów wywołuje podobną pracę mózgów
Chicago, USA - Dwa dni trwała operacja przewiezienia zabytkowego Harriet Rees w nowe miejsce [Video]
Burza tropikalna Patricia kieruje się na Meksyk, za kilka godzin będzie już huraganem
Japonia - Odkryto gatunek bakterii, które zjadają plastik, a dokładnie butelki PET
Airbus Defence and Space uruchamia laserową infostradę w kosmosie, pracować będzie z szybkością 1 Gb...