Amerykańscy synoptycy informują, że na zachodzie, a miejscami także na południu Stanów Zjednoczonych, koniec marca będzie bardzo ciepły. Także pierwsze dni kwietnia tak się zapowiadają. Jest szansa, że padną rekordy temperatury.

Upały

Na zachodzie USA nadchodzące dni będą ponadprzeciętnie ciepłe.W czwartek rekordy mogą paść w Portland w Oregonie, gdzie termometry wskażą najprawdopodobniej około 22 st. C, we Fresno w Kalifornii, gdzie prognozuje się temperaturę rzędu 28 st. C oraz w Reno w Nevadzie, gdzie termometry wskażą 25 st. C.

W piątek rekordy mogą paść w kalifornijskim San Diego (prognozowana temperatura maksymalna to 27 st. C), na przedmieściach Los Angeles (32 st. C) oraz w Billings w Montanie (23 st. C).

W sobotę w obrębie pustynnych terenów południa USA  termometry mogą wskazać nawet powyżej 30 st. C. Rekordy mają paść m.in. w Las Vegas (31 st. C), w kalifornijskim Sacramento (27 st. C), we Flagstaff w Arizonie (20 st. C) oraz w Rapid City w stanie Dakota Południowa (26 st. C).

W niedzielę rekordy padną najprawdopodobniej w stolicy Arizony Phoenix (35 st. C), w Albuquerque w Nowym Meksyku (27 st. C) i w teksańskim El Paso (31 st. C).

 

Kwiecień zapowiada się równie gorąco

Zdaniem synoptyków, pierwszy weekend kwietnia również okaże się nadzwyczajnie ciepły. Centrum Prognozowania Klimatycznego, podległe amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Meteorologicznej, przyznało, że obszar południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych ma aż 70 proc. szans na doświadczenie wyższych niż przeciętnie temperatur.

 

Ciepły marzec

Amerykańscy meteorolodzy zwracają uwagę, że marzec ma spore szanse na zapisanie się w jako nadzwyczaj ciepły miesiąc w porównaniu z poprzednimi latami.

W 2015 roku marcowe rekordy ciepła w Kalifornii odnotowano m.in. na przedmieściach Los Angeles (około 19 st. C), wSan Diego (około 19 st. C), Santa Barbara (około 17 st. C), Long Beach (około 19 st. C). W Idaho wyjątkowo ciepło było w Boise (9 st. C), w Oregonie – w Portland (około 10 st. C), a w Waszyngtonie – w Wenatchee (około 9 st. C) oraz w Yakima (około 9 st. C).

Polecane:

Słońce - Zbliżają się niebezpieczne plamy słoneczne, z których powstał właśnie rozbłysk klasy X1.4
"Super Ziemia" z dużą ilością wody została odkryta 40 lat świetlnych od nas, niestety temp...
USA - W Wyoming ziemia osuwa się 30 cm na dobę, nic nie może jej zatrzymać
Przez przypadek udało się odkryć najjaśniejszy pulsar, świeci 10 milionów razy mocniej niż Słońce, z...
USA - Przeprowadzono test odpalenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej Minutemana III z pokła...
Insektycydy często stosowane w rolnictwie oraz środkach przeciwko pchłom i komarom mogą opóźniać roz...
W Arktyce pojawił się "arbuzowy śnieg", rozmnażające się algi powodują różowe zabarwienie,...
Opracowano sposób na malarię, cząsteczka VU041 zaburza funkcje wydalnicze u komarów, które po napici...
W okolicach Nowej Zelandii boja obserwacyjna zarejestrowała ogromną falę, która miała 19.4 metra wys...