Służby ratunkowe uznały za zaginionych 176 mieszkańców miejscowości Oso w stanie Waszyngton, w północno-zachodniej części USA, na którą z górskiego zbocza zeszła lawina błotna. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt budynków. Ratownicy mają nadzieję, że w przysypanych domach mogą się jeszcze znajdować żywi. Do tej pory potwierdzono śmierć 14 osób.

Potężna lawina błotna, po ulewnych deszczach, zeszła w sobotę rano z górskiego zbocza w pobliżu miejscowości Oso, położonej około 55 km na północ od Seattle. Zwały ziemi, które niosły ze sobą skały i połamane drzewa, zniszczyły około 35 domów na obszarze ok. 2,6 km kwadratowych. Domy i samochody zostały pogrzebane nawet pod siedmioma metrami błota, kamieni i gałęzi.

Szef służb ratunkowych z hrabstwa Snohomish John Pennington poinformował, że nie jest znany los 176 osób, które mogły przebywać w miejscu katastrofy.To nie oznacza, że jest 176 rannych lub 176 zabitych. To 176 “raportów” o osobach, które zaginęły– oświadczył.
Akcja ratunkowa, którą przeprowadzono w nocy z niedzieli na poniedziałek, nie przyniosła rezultatów. Nie odnaleziono ani ofiar, ani ocalałych. Podczas poszukiwań niektórzy ratownicy zatapiali się w błocie i trzeba było wyciągać ich za pomocą lin.Wszytko to wygląda bardzo ponuro, ale mamy nadzieję, że odnajdziemy jeszcze żywych– powiedział szef strażaków z hrabstwa Snohomish Travis Hots.

 
Źródło: weather.com, Reuters TV, tm

Polecane:

Pakistan - 141 osób zginęło z powodu powodzi, 4 mln ewakuowanych
UK - Rok temu w specjalnej bazie okrętów podwodnych w Plymouth wystąpiła 1.5 godzinna awaria zasilan...
Diamenty na Jowiszu i Saturnie
Bułgaria - Z powodu śniegu wprowadzono stan wyjątkowy, 848 miast bez prądu, podnosi się poziom zbior...
Paragwaj - Dziecko urodziło dziecko, 11-letnia ofiara gwałtu urodziła córkę, odmówiono jej aborcji
Egipscy archeolodzy planują prześwietlić piramidy wykorzystując miony z wtórnego promieniowania kosm...
NASA i FEMA zorganizowali ćwiczenia na wypadek uderzenia w Ziemię asteroidy o średnicy 250 metrów
Na świecie jest już ponad 2.2 miliarda osób z nadwagą, prawie co trzeci człowiek na Ziemi waży za du...
Seszele - W tym pięknym i często odwiedzanym przez turystów kraju wyspiarskim, pojawił się pierwszy ...