Na CES w Las Vegas nie zabrakło w tym roku Mercedesa. Firma pokazała swój najnowszy samochód koncepcyjny: F015. Niemiecki koncern, oprócz pamiętaniu o swojej historii, udowodnił, że potrafi również patrzeć w przyszłość.

Mercedes F015 - 8

Wnętrze, po odwróceniu przednich foteli do tyłu wygląda bardziej, jak mini-sala konferencyjna, albo lotniskowa loża VIP. Mercedes zresztą chce, aby pasażerowie F015 nie przejmowali się takimi rzeczami, jak prowadzenie samochodu.

Niemiecki koncern daje sobie bardzo dużo czasu na opracowanie odpowiedniej jakości algorytmów odpowiedzialnych za autonomiczną jazdę pojazdu. Rzecznik prasowy Mercedesa nie chciał zdradzić ile konkretnie, ale patrząc na niektóre rozwiązania zastosowane w F015, możemy przyjąć następujące założenie: nieprędko. Takie rzeczy, jak obracane siedzenia kierowcy i pasażera siedzącego z przodu są na razie zabronione, gdyż znacznie odbiegają od dzisiejszych norm bezpieczeństwa. Mercedes zakłada jednak, że w niedalekiej przyszłości ograniczenia te zostaną zniesione. W końcu autonomiczne samochody mają nie powodować wypadków.

World premiere of the Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion at the CES, Las Vegas 2015Weltpremiere des Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion auf der CES, Las Vegas 2015 Mercedes F015 - 7 Mercedes F015 - 6 Mercedes F015 - 5 Mercedes F015 - 4 Mercedes F015 - 3 Mercedes F015 - 2 Mercedes F015 - 1Źródło: chip.pl

Polecane:

Prawdopodobnie będzie przełom w leczeniu choroby Alzheimera, beksaroten wypłukuje z mózgu szkodliwe ...
Meksyk - Z wulkanu Popocatépetl w sobotę poleciał dym i para na 2 km, wylatują też rozżarzone skały
Wietnam - Najpotężniejszy w tym roku tajfun uderzył w wybrzeże kraju
Animacja przedstawiająca Księżyc na orbicie ISS oraz planety na orbicie Księżyca [Video]
Siedem wielkich banków prawdopodobnie manipulowało cenami rynkowymi złota, srebra, platyny i palladu...
99 procent mieszkańców Ziemi posiada mniej, niż pozostały jeden procent najzamożniejszych
Naukowcy zidentyfikowali 16 genów odpowiedzialnych za owłosienie na naszym ciele
NASA - Kepler odkrył rekordową ilość nowych planet pozasłonecznych, w sumie aż 1284 w tym 9 planet p...
USA - Huragan Matthew uderzy we Florydę z rekordową prędkością 260 km/h, jest już silniejszy od hura...