Mieszkańcy USA walczą ze śnieżycami. Od kilku dni intensywnie pada na północnym-wschodzie kraju. W stanie Massachusetts spadło ponad 60 cm śniegu. Wybrzeże z kolei walczy ze sztormem.

Chmura intensywnych opadów przesuwa się nad krajem o wiele wolniej niż się spodziewano. Najgorsza sytuacja jest w centralnej i wschodniej części stanu Massachusetts.

W Bostonie leży prawie 40-centymetrowa warstwa białego puchu, z kolei na płytę lotniska Worecester spało ponad 60 cm śniegu.

Nie ma prądu

Władze miasta zadecydowały o zamknięciu nadmorskich dróg, do 40 km/h ograniczono prędkość na autostradzie Mass Pike. Setki lotów zostały odwołane na Międzynarodowym Lotnisku Logan.

W wielu szkołach leżących niedaleko brzegu odwołano w piątek zajęcia. Wiatr zerwał też linie energetyczne. W piątek rano prądu nie miało ok. 9,9 tys. ludzi, wieczorem liczba odciętych od elektryczności wynosiła ok. 4,7 tys.

Sztorm

Wybrzeże walczy ze sztormem i podtopieniami. Woda wdarła się w ląd i podtopiła przybrzeżne domy w Scituate, na południe od Bostonu oraz w Revere i Winthrop.

Na wyspie Plum Island w stanie Massachusetts silny sztorm podmył dom nad brzegiem morza. Wisi teraz nad plażą pod kątem 45 stopni. Na szczęście w środku nie było nikogo. Sąsiedzi uspokajają, że właściciel budynku spędza zimy na Florydzie.

Silne fale uszkodziły też fundament położonego nieopodal kolejnego domu. Zniszczenia okazały się na tyle poważne, że trzeba było ewakuować mieszkańców. Władze informują, że dziesiątki domów wzdłuż wybrzeża uległy uszkodzeniom.

Źródło: ENEX, bostonherald.com, bostonglobe.com, boston.com, wbur.org, tm

Polecane:

USA - Samoczynne wyłączenie się reaktora atomowego
Nietypowy tajfun podąża na Filipiny, zjawisko jest bardzo silne i powstało wyjątkowo blisko równika
Zaledwie 13 lat świetlnych od nas jest planeta nadająca się do zamieszkania, może istnieć na niej ży...
W Arktyce lodu coraz mniej, na Antarktydzie za to przybywa rekordowo
Chorwacja - Burze, ulewne deszcze i grad wielkości orzecha włoskiego
Ostrawa, Czechy - Trzykrotne przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza, chmura może nadciągnąć n...
Już wkrótce okna z folią elektrochromatyczną mogą stać się popularne
Szykuje się największe przejęcie w historii przemysłu półprzewodnikowego, Qualcomm chce kupić holend...
Chattanooga, USA - Szkolny autobus dosłownie zawinął się na drzewie, zginęło sześcioro dzieci w wiek...