Na wschodzie Stanów odwilż i opady, na zachodzie susze. Mieszkańcy Kalifornii czekają na deszcz, bo wysokie temperatury i brak opadów w ostatnich dniach zmuszają ich do ograniczenia w korzystaniu z wody. Za zbyt częste podlewanie ogródka grozi kara tysiąca dolarów.

Niedobór deszczu źle wpływa na ważny w regionie zbiornik retencyjny Folsom, który we wtorek zalany był jedynie w 18 proc., a poziom może być jeszcze niższy, najniższy, jaki odnotowaliśmy w tym wieku – podają lokalne media.

„Wszystko zależy od sytuacji pogodowej”

Władze alarmują, by ograniczyć podlewanie ogródków. Jeśli ktoś nie będzie tego przestrzegać i częściej niż raz w tygodniu będzie podlewać swój trawnik, grozi mu grzywna w wysokości tysiąca dolarów.

Mieszkańcy Sacramento zobowiązani są ograniczyć pobór wody o 20 proc. – Oczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy jeszcze bardziej ograniczać wodę. Wszystko zależy od sytuacji pogodowej – informują władze.

To już czwarty rok bez znaczących opadów, a prognozy nadal nie są optymistyczne. Kalifornia przeżywa obecnie największą od 40 lat suszę.

Mrozy zelżały

W ostatnich tygodniach pogoda wyjątkowo nie sprzyja Amerykanom. Surowa zima dała się we znaki mieszkańcom wschodniej części Stanów Zjednoczonych. W wielu miejscach mrozy już ustąpiły i pojawiły się powodzie. W Saint Louis w stanie Missouri zrobiło się na tyle ciepło, że mieszkańcy zdjęli kurtki, czapki i szaliki. Pogoda w końcu pozwoliła im opuścić swoje domy.

Źródło: ENEX, CNN, tvn24

Polecane:

Australia - Najcieplejszy początek roku od 100 lat, temperatury powyżej 40 stopni C.
Filipiny - Kolejna burza tropikalna i kolejna powódź, 7 osób zginęło, 10 tys. opuściło domy
Zjednoczone Emiraty Arabskie - Ulewny deszcz i podtopienia w Dubaju
HongKong - Od tygodnia tysiące ludzi sprzeciwia się polityce ograniczania autonomii przez rząd w Pek...
Agua Branca, Brazylia - Zaatakowany na imprezie 39-letni taksówkarz jechał samochodem dwie godziny z...
Zobrazowano strukturę płaszcza planety na podstawie trzęsień ziemi
Poprzez lodówkę firmy Samsung, która łączy się z usługami Google, hakerzy mogą włamać się do Gmaila ...
Kometa C/2014 S3 (PANSTARRS), z okresu formowania się Ziemi, po miliardach lat powróciła z krańców U...
Islandia - Od dłuższego czasu obserwowana jest zwiększona aktywność czterech wulkanów