Na skutek powodzi wiele domów zostało zalanych, a ludzi – uwięzionych w samochodach pośrodku dróg. W Tampa na Florydzie mieszkańcy obwiniają o to zły system odprowadzania wód opadowych.

USA - Nawałnica na Florydzie 1

Woda zalała południową część miasta Tampa we wschodnich regionach półwyspu Floryda. Najwięcej wody znalazło się na wyspie Davis w okolicy szpitala.Do podtopień doszło na skutek ulewnych opadów deszczu. Nawałnica, która przeszła przez miasto w środę 10 czerwca po południu, sprowadziła na ziemię kilkaset litrów wody na metr kwadratowy.

USA - Nawałnica na Florydzie 7

Zalane domy

Deszcz zgromadził się na wielu drogach położonych na południu miasta. Ruch utrudniony był przede wszystkim w okolicy lotniska McDill. Woda zalała także niektóre posesje.

– To była fala! W jednej chwili nasze garaże zostały zalane – powiedziała June Albert, jedna z mieszkanek zalanych obszarów.

Jej dom znajduje się nad wybrzeżem zatoki Tampa. Kobieta dziwi się, że niektóre domy na ulicy, na której mieszka, są całkowicie suche, a woda do nich nie dotarła. Twierdzi, że podtopienia w okolicy jej domu są skutkiem nieodpowiedniego odprowadzania wód opadowych.

USA - Nawałnica na Florydzie 4

Skuteczna akcja władz

Miejska policja oraz strażacy uratowali wielu ludzi, których woda uwięziła w samochodach. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji władz nikomu nie stała się krzywda. Strażacy podkreślają, że wezwań byłoby znacznie mniej, gdyby ludzie zachowali się bardziej rozważnie i nie kontynuowali jazdy, gdy na ulicy znajduje się warstwa wody.

 USA - Nawałnica na Florydzie 9 USA - Nawałnica na Florydzie 8 USA - Nawałnica na Florydzie 6 USA - Nawałnica na Florydzie 5 USA - Nawałnica na Florydzie 3AUSTIN, TX - MAY 25:   Parts of the city are shown inundated after days of heavy rain on May 25, 2015 in Austin, Texas. Texas Gov. Greg Abbott toured the damage zone where one person is confirmed dead and at least 12 others missing in flooding along the Rio Blanco, which reports say rose as much as 40 feet in places, caused by more than 10 inches of rain over a four-day period. The governor earlier declared a state of emergency in 24 Texas counties.  (Photo by Drew Anthony Smith/Getty Images)

Polecane:

Japonia - Kosmiczna winda zabierze turystów 36 000 kilometrów nad powierzchnię Ziemi
Olbrzymi obłok gazu jest na kursie kolizyjnym z czarną dziurą w centrum naszej galaktyki, nie wykluc...
Japonia - Więcej ludzi umiera, niż się rodzi, w 2013 roku ludność kraju zmniejszyła się o ćwierć mil...
USA - Bardzo rzadkie zjawisko w Nebrasce, dwa silne tornada trzeciej kategorii obok siebie, zniszczo...
Szwajcaria - Ogłoszono pomarańczowy alert pogodowy, spadło 130 l/mkw deszczu
Prawdziwe oblicze Merkurego, najmniejszej planety w Układzie Słonecznym
Cajamarca, Peru - W prowincji Nazca na świat przyszło ciele z dwoma głowami [Video]
Na granicy wietnamsko-chińskiej kwitnie handel żywym towarem, uprowadzone młode dziewczynki stają si...
Naukowcy ustalili, jak długo możemy pozostawać w pozycji siedzącej nie narażając się na ryzyko uszko...