Mieszkańcy amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża walczą ze skutkami nawałnicy typu nor’easter, burzy charakteryzującej się huraganowymi wiatrami i zdolnością do wywoływania śnieżyc i ulew. Jej pojawienie się doprowadziło do lokalnych podtopień przybrzeżnych obszarów, zablokowania dróg i wywrócenia dziesiątek drzew. W wielu miejscach zerwane zostały sieci energetyczne, odcinając dopływ prądu do kilkudziesięciu tysięcy gospodarstw.

USA - Nawałnice przeszły przez Wschodnie wybrzeże Ameryki 5

Mianemnor’easter amerykańscy synoptycy określają szczególnie gwałtowne nawałnice, które nawiedzająWschodnie Wybrzeże oraz leżącą nad Atlantykiem część Kanady. Ich pojawienie się skutkuje wystąpieniem w regionie śnieżyc lub obfitych ulew i znacznymi szkodami, powodowanymi przez huraganowy wiatr.

USA - Nawałnice przeszły przez Wschodnie wybrzeże Ameryki 4

Huraganowa burza

Ośrodek niskiego ciśnienia rozciąga się nad regionem Nowa Anglia, w skład którego wchodzi sześć stanów (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut). Jego obecność wywołała już szereg problemów.

Silny wiatr spiętrzając fale, przyczynił się do zalań obszarów przybrzeżnych i połamał wiele drzew. Uniemożliwił również płynny ruch lotniczy na jednym z największych krajowych lotnisk.

USA - Nawałnice przeszły przez Wschodnie wybrzeże Ameryki 3

Pierwsze natarcie

Nawałnica typu nor’easter uderzyła we wtorek (21 października) w wybrzeże stanu New Jersey, sprowadzając wg pomiarów Narodowej Służby Meteorologicznej opady rzędu 190 l/mkw. Studzienki na części tras nie były w stanie odprowadzać ilości deszczu, przez co część dróg stała się nieprzejezdna.

USA - Nawałnice przeszły przez Wschodnie wybrzeże Ameryki 2

Kolejne uderzenie

W środę, 22 października, nawałnica zaczęła przetaczać się nad region Nowa Anglia, łamiąc drzewa i zrywając kable sieci energetycznej, odcinając od dostaw prądu odciętych w sumie 70 800 gospodarstw domowych na terenie stanów Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire i Rhode Island.

Bermuda Tropical Weather

Pożarowe iskry

W hrabstwach Bristol i Essex (stan Massachusetts) iskry z zerwanych kabli spowodowały pożary, a na kilka budynków zawaliły się słupy energetyczne oraz konary drzew. W hrabstwie Middlesex drzewo zawaliło się na cztery samochody, w których na szczęście nikt nie siedział.

Polecane:

Ciekawostki - Meteoryt z indywidualnym zestawem aminokwasów
Bułgaria - Na ulicach Sofii grasuje 9500 zdziczałych psów, zagryzły już drugiego człowieka
Akumulatory litowo-jonowe uziemiły wszystkie dreamlinery - najnowsze samoloty Boeinga
Naukowcy znaleźli 21 zmian w DNA odpowiedzialnych za 97 proc. przypadków wystąpienia nowotworów
Norwegia - Ulewne deszcze wywołały powódź, w okręgu Telemark jest najwyższy od stu lat poziom wody
Coś dla smakoszy ze szczyptą adrenaliny - najniebezpieczniejsze potrawy świata
Kartagena, Kolumbia - Odnaleziono słynny wrak galeonu "San Hose", pełnego złota i kosztown...
Dzięki zastosowaniu nanotechnologii dokonano niezwykłego odkrycia, stworzono katalizator zbudowany z...
Półwysep Jukatan, Meksyk - Krater Chicxulub mógł stać się korzystnym środowiskiem do rozwoju nowego ...